Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne repüljön...

Mit tehetnék, hogy ne repüljön el a fiatalságom?

Figyelt kérdés

Sokáig elég magamnak való voltam. Álomvilágban éltem, szocfóbos voltam, és nagyon félénk. De most hogy 24 éves koromra sikerült leküzdenem mindezt még mindig nem tudok elkezdeni élni, mert nem tudtam olyan társaságot találni, akikkel eljárhatnék bulizni, akikkel elmehetnénk bárhová.


Mit tegyek, hogy bepótoljam a lemaradást?

légyszi olyat ne írjatok hogy egyedül menjek el bulizni, mert az teljesen irreális lenne.


2012. júl. 28. 08:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
Gyere velünk :)
2012. júl. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
?
2012. júl. 28. 08:48
 3/12 Chikes válasza:
100%

Mire elrepül, addigra úgy fogod jól érezni magad.

Mellesleg én 40 évesen éltem a fénykorom. :-)

2012. júl. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nagyon jó, hogy rájöttél arra, hogy változtatnod, nyitnod kell, mostmár csak legyen erőd lépni. Gondolom dolgozol már, biztos van szimpatikus kollegád, akivel elkezdhetnél barátságot építeni, persze nem nyomulós stílusban, de ihattok egy közös kávét, kimentek munka közi szünetben ebédelni stb.... Aztán járj el sportolni valahová, mindenképp valami egyesületbe, ne magányos sportot keress. Ha van korban hozzád közel álló testvéred, akkor beszélj vele, hogy segítsen neked, vezessen be téged is a baráti körébe. Szintén nem kell eröltetni, de egy próbát megér. Ha szereted az állatokat vegyél egy kutyát, vidd minél gyakrabban sétálni, kutyajátszótérre, kutyaiskolába. Szép lassan jönni fog az ismeretségi kör, lesznek barátok, párkapcsolatok is...

Az első lépést viszont most neked kell megtenned...

2012. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
mondjuk először is ki kellene találni, hogy mi tesz boldoggá. A bulizás? Komolyan? Bárhová elmenni meg nem kell társaság, moziba mehetsz egyedül is. Valami szomszédod csak van, vagy ismerős, őt kellene először elhívni, és mutasson be a barátainak. Lehet, más is arra vár, hogy valaki elhívja.
2012. júl. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az "elvesztett időt" nem lehet bepótolni. Meg nem is kell. Most kezd el kicsit élni, 24 éves fejjel, 24 évesen. Mert 18 évesként nem tudsz. De ehhez ne a sült galambot várd. Iratkozz be valahova, sportkörbe, dalkörbe néptánccsoportba, egyházba, énekkarba. Bárhova, ahol emberek vannak. Netezzél. Ne feledd csak az kap e-mailt, aki ír is.
2012. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Menj el olyan helyekre, ahol az érdeklődési körödnek megfelelő emberekkel ismerkedhetsz. Vagy ha nincs olyan esemény, ami tetszene, akkor szervezz te magad valamit. Kncertre egyébként nem ciki egyedül menni, és ott legalább mindenki ugyanazt a zenét szereti. Mi társasággal szoktunk menni, de szinte mindig van olyan, aki egyedül van és egyszerűen odajön dumálgatni és becsatlakozik hozzánk. Én pl szeretem, ha új emberek jönnek, szóval nem ciki vagy irreális, ha egyedül mész, és aztán odaülsz olyan emberekhez, akik szimpatikusak, mások is így csinálják. Ha megismerkedtek utána legközelebb együtt mentek már.

De pl én nagyon szeretek kirándulni, de idegen társasággal, akik hirdetik magukat nem szívesen mentem volna. Ezért én magam megszerveztem egy kirándulást, kijelöltem egy szombatot, kiválasztottam az útvonalat és, hogy odáig mikor melyik vonattal/busszal lehet eljutni...stb, és meghirdettem az ismerőseimnek facebookon, plusz náhány embernek személyesen is szóltam, akiket úgy gondoltam, hogy érdekelhet. Azóta rendszeresen szervezek ilyeneket (havi 1-szer) és tökjó kis társaság alakult ki, akikkel ugyanúgy sörözni is be lehet ülni és bulizni is voltam már egy-egy emberrel.

2012. júl. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne netezz. Ez fontos. En elkezdtem sportolni. 4 alkalom utan mar sokakkal dumaltam, 7 alkalom utan mar meghivtak egy szulinapra, aztan egy nevnapra...es ez igy meg a mai napig, program program hatan, neked is menni fog.
2012. júl. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
mit sportolsz 8as?
2012. júl. 28. 20:53
 10/12 anonim ***** válasza:

nem tudom milyen beállítottságú vagy, de a koncertre járás tényleg nagyon jó ismerkedésre. vannak ingyenes fesztiválok is, meg 1-2000 forintért bármilyen magyar koncertre el lehet jutni, és ott garantált a felszabadult hangulat meg a kötetlen beszélgetés :) most voltam egy hetes fesztiválon és a leendő egyetemi csoporttársamtól kezdve a legtrógerebb punkokkal tök jót beszélgettem. aztán már csak válogatni kell :)


de persze ez csak egy ötlet volt a sok lehetőség közül :)

2012. júl. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!