Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segítsek a húgomnak...

Hogy segítsek a húgomnak észheztérni?

Figyelt kérdés

A húgom most már 20 éves. Legkisebb gyerek a családban, de ugyanazt a nevelést kapta, mint a bátyám meg én.

Mindketten dolgozunk és éljük az életünket. Jó családi háttérrel rendelkezünk. Soha nem kellett nélkülöznünk. Tanuláshoz meg volt a lehetőségünk.

Húgom nem akar továbbtanulni, se dolgozni. Szüleimmel él még együtt.

Egyfolytában panaszkodik, a szüleinkre. Hogy ők nem adnak elég pénzt ruhára. Hogy csak évente cserélik a telefonját. Hogy nem olyan jófejek és nem isznak vele meg a barátaival. Nem hívják át a szüleim az ő barátait bulizni, hogy megismerjék a baráti társaságát. Nem engedik drogozni. Be kellett a suliba járnia. Nincs otthon soha kaja (a hűtő, mindig tele van csak Anyumnak nincs ideje hétközben főtéttelt főznie, mert dolgozik).

Mindig panaszkodik, hogy nincs családja, de egy családi eseményre, szülinapra nem jön el. Ha ott is van bezárkózik a szobájába. Semmi tisztelettel nincs a szüleink felé. Elvárja, hogy mindenki körbeugrálja, de ő még soha nem ajándékozott meg senkit semmivel (még amikor kicsi volt, akkor sem volt képes egy rajzot elkészíteni karácsonyra senkinek. Sokszor lehuzza apámat pénzzel, hogy egy nagyon szép ajándékot nézett ki pl a bátyámnak szülinapjára, aztán nem vesz semmit, de még aznap a fenekére ver a pénzének.

Múltkor már mondtam neki, hogy kicsit azért nézzen már magába. Erre másnap felhívott és azt mondja, hogy rájött minden az én hibám... ???

Én meg a bátyám mindig tanultunk és dolgoztunk, ezzel csak azt értem el, hogy neki is ezt kell csinálnia...

Ha nem telefonon beszélünk én tuti tarkónvágtam volna!!!



2012. aug. 7. 16:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Sehogy. Nem a te dolgod. A szüleidnek kell nemet mondani neki.
2012. aug. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem akarom rájuk hagyni! Nem bírnak vele. A nővére vagyok, szerintem igen is van felelősségem. Nem akarom, hogy pár év múlva az én küszöbömön álljon pénzért kuncsorogva.
2012. aug. 7. 16:51
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
dettó,mint a bátyám,csak ő dolgozik
2012. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy tarkónvágást megérdemelt volna.

Amúgy szerintem az lenne a legjobb, ha az egész család leülne (mármint ti meg a szüleitek) és úgy beszélnétek a lány fejével.

2012. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Elkényeztetett pics@. Bocsi.
2012. aug. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Visszakérdezek: ha valaki,akkor csak te tudsz válaszolni!


Volt valami kemény trauma,aminek a hatására ilyen durván eltorzult a jelleme?


Amúgy,ha nem tetszik neki, költözzön el albiba, és keressen munkát.


Nekem pl. 3-4 éve ugyanaz a telóm(közönséges Nokia),nagyon szeretnék egy jobbat(jó lenne egy okostelefon),de tudom, hogy most nem telik rá - alkalmi munkáim vannak,amiből meg nálunk anyu ver a nyakára a pénzre(turkáló-mánia XD)


Főtt ételt - ha vannak otthon hozzávalók- lehet főzni,főzzön...tanuljon meg főzni...!Ti meg eleinte egyétek meg a kevésbé jól sikerültet is,ha ehető...ne lohasszátok le...

2012. aug. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

Szépen elkényeztettétek. Nem kell pofon neki, majd az Élettől kap rendesen. Most még éretlen! Csak a saját kárán fogja megtanulni a dolgokat...


Én ezt mondanám neki:

Lányom! Mi szeretünk nagyon, de megelégeltük az élősködésedet! Kapsz egy hónapot, hogy munkát és lakást találj!


Haláli nyugalommal kezelném a helyzetet.

2012. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kész válaszokkal fogadnám:


Nincs kaja? -> tanulj meg főzni! és főz te!

nem kap elég pénzt? -> menjen el dolgozni!

stb.

2012. aug. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A húgod nevelése nem a te feladatod. Üljetek le a szüleiddel és beszéljétek át, hogy is történt a hiba és közös összefogással kellene a jó irányba terelgetni. Nem nagy lendülettel és óriási pofonokkal, hanem fokozatosan (kis túlzással talán azt is mondhatnám, ott kell elkezdeni a nevelését, ahol kiskorában abbamaradt). Tapasztalatom szerint a viselkedése nem azért problémás, amit most csinál, hanem azért, mert ez a viselkedés miatt annyi pofont fog kapni az élettől, hogy azt nem tudja majd kezelni és akkor minden problémájáért a családját fogja hibáztatni. Ha félresiklik az élete, nem a tükörbe néz majd, hogy megmondja saját magának a véleményét, hanem titeket okol érte. Ez végső soron a családotok széteséséhez vezethet, mert egyik testvértől sem várható el, hogy majd felnőtt korában őt eltartsa, pátyolgassa.
2012. aug. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem az ő dolga,lehet,de a családba tartozik,a húgáról és a szüleiről van szó,úgyhogy igenis beleszólhat.

Kérdező,szerintem beszélgess el vele nagyon mélyen és komolyan,éreznie kéne,hogy TI támogatjátok.Nekem ebből a szövegből még valami olyanis jön le,hogy magányos,egyedül van.Kicsit mintha zárkózott,depressziós lenne.Ki kéne rángatni a mélyből.Barátja van?Ti a a másik tesóddal nem rekesztették ki soha?Hány éves vagy?

2012. aug. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!