Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha meghalok ki örököl? A...

Ha meghalok ki örököl? A férjem vagy a két gyerekem? Vagy három felé oszlik? Mindkét gyerek kiskorú. Csak egy lakás meg egy autó van a nevemen, mindkettő házasságban szerzett vagyon.

Figyelt kérdés
Mindkét gyerek kiskorú. Csak egy lakás meg egy autó van a nevemen, mindkettő házasságban szerzett vagyon.

2012. aug. 7. 21:27
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a #7-es írta.


Házasságban szerzett vagyon közös a férjeddel, így a fel az övé, a másik fele a gyerekeké. Azonban a férjed erre a felére haszonélvezetet kap.

2012. aug. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
A 2. válaszolót nem tudom miért kell lepontozni, amikor igaza van! Ha vannak leszármazók, akkor ők örökölnek fele-fele arányban főszabály szerint, az férjet pedig özvegyi haszonélvezeti jog illeti meg.
2012. aug. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöld kezet küldtem, senkit nem pontoztam le!
2012. aug. 7. 22:08
 14/35 anonim ***** válasza:
44%

A férj NEM örököl.

A 7. válaszolónak: "A házasságban szerzett vagyon eleve a férjé, tehát ilyen esetben nem lenne öröklés tárgya. "

EZT meg honnan szeded? A közös vagyon - mint a neve is mutatja, KÖZÖS, tehát NEM a férjé.

2012. aug. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Többen behozták a különvagyont és a közös vagyont, aminek akkor van jelentősége, ha nincs gyerek, ugyanis ilyen esetben a túlélő házastárs örököl, de csak a közös vagyon tekintetében, az 'ági vagyon' nem tartozik ebbe a körbe, azt nem a házastárs örökli.
2012. aug. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Onnan vettem, hogy ez a szakmám. Hogy a bánatba ne lenne már az övé a fele? Ez a törvényi vélelem: a házasság alatt szerzett vagyon KÖZÖS vagyon, a szerzési arányt pedig - ellenkező bizonyításig fele-fele arányban állapítja meg.


Tehát ha az egyik fél meghal, csak az ő része képezi az öröklés tárgyát.


Ha nekem nem hiszel, itt van egy cikk:

"A közös szerzés egyben az egyenlő arányú szerzést is jelenti, vagyis azt kell vélelmezni, hogy a megszerzett vagyontárgy a házastársak egyenlő arányú közös tulajdona."

"Az életben maradó házastárs öröklése attól függ, hogy az elhalt félnek volt-e leszármazója. Ha igen, a hagyatékot és így az állagot, továbbá a házassági vagyonközösségből az elhunyt házastárs részét (vagyonjogi szerződés hiányában a felét) a gyermek vagy gyermekek öröklik, míg az életben maradó házastárs özvegyi haszonélvezetet örököl."

2012. aug. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Ja, és 14-es, pont azt mondtam én is, hogy ez NEM öröklés jogcíme, hanem eredeti szerzés. Tanulj meg olvasni. Pont kijavítottam, aki ezt öröklésnek nevezte.


Egyébként természetesen örökölhet a túlélő házastárs is (már állagot), de csak akkor, ha nincsenek leszármazók, tehát a fent vázolt esetben semmiképp.

2012. aug. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Tehát amitek van, minden közös. a ház fele a férjedé, a másik fele a tied. A férjed a gyerekek apja? Gondolom nem akarja kirakni őket. Csak erről tudni kell, tehát nem úgy működik, hogy tied egy kocsi, és a kocsi a gyerekeké. Minden fele téged illet. (a férjed kérheti a vagyonod felét, mint házastársnak neki jár, sajnos nem tudom milyen jogcim alatt, de neked is jár az ő vagyona fele) de ez nagyon bonyolult, inkább nem bonyolodom bele) De egy új jogszabály szerint(nem tudom mikor jön ki) mindenki egyenlő részbe örököl. Ha gondolod, a Szabad Földbe olvastam, nézz utána.

A másik, ugye nem öngyilkosságon gondolkodsz? Mert arról csak lebeszélni tudlak. Ha valami más van a háttérbe bocsi, de az egyik hozzászólásod nagyon depressziót sejt. Írj privit, ha szeretnél beszélgetni egy kcsit, nehogy valami butaságot tegyél!

2012. aug. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Nem leszek öngyi, akkor nem fizetne a biztosító :) jövő áprilisban lesz balesetem. mindenkinek köszönöm a válaszokat, jó éjt!
2012. aug. 7. 23:20
 20/35 anonim ***** válasza:
Ez valami hülye vicc?
2012. aug. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!