Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha meghalok ki örököl? A...

Ha meghalok ki örököl? A férjem vagy a két gyerekem? Vagy három felé oszlik? Mindkét gyerek kiskorú. Csak egy lakás meg egy autó van a nevemen, mindkettő házasságban szerzett vagyon.

Figyelt kérdés
Mindkét gyerek kiskorú. Csak egy lakás meg egy autó van a nevemen, mindkettő házasságban szerzett vagyon.

2012. aug. 7. 21:27
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem idén augusztusba (8.-án) menj el a körzeti orvoshoz, és kérd meg hogy vágjon fejbe valami súlyos tárggyal, hogy helyrebillenjen az agyad! Normális vagy? Két kiskorú gyereket otthagyni? És ki tudja, a balesetben hányan halnak meg? Hány éltet akarsz tönkretenni? Van két gyereked, akkor miért ne érné meg élni? Ugye nem gondolod, hogy azzal jót teszel a gyerekeidnek, hogy a biztosító fizet? Egy jó anya nem 10.000.000Ft-ot ér! Térj már magadhoz! Nem vagy normális! Azonnal menj el egy háziorvoshoz, és kérj beutalót a pszichiátriára. Remélem a családod idejébe rájön, hogy nem vagy tiszta, és elvisznek egy pszihiátriára.

Mit érsz el vele ha meghalsz? Semmit! Két kiskorú gyereket csak úgy otthagyni? Nem érdemled meg őket! Másnak meg nem lehet gyereke, mégsem lesz öngyilkos. Szerinted? Egy akkora maflást érdemelnél, hogy észhez térj! Nehogy hülyeséget csinálj!

2012. aug. 8. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim válasza:
onnan indulunk van e végrendelet, mert ha nincs akkor törvényes öröklés rendje szerint megy a dolog, persze ez csak a maga részére vonatkozik mivel a házasság fennállása alatt szerzett vagyon közös vagyon lesz ez önök között az ellenkező bizonyításáig 50-50 arányban oszlik meg tehát a gyerkőcök az ön részét 50-50 arányban szerzik meg, persze ezeket majd érték becsülni fogják ( a lakást és a kocsit), még valami a férjnek a házon özvegyi joga keletkezik ez egyfajta haszonélvezeti jog, amit akár az ön gyermekei később meg is válthatnak persze ehhez megint néhány feltételnek teljesülnie kell: A házastársat a megváltásra kerülő vagyonból – természetben vagy pénzben – olyan rész illeti meg, amelyet, mint az örökhagyó gyermeke törvényes örökösként a leszármazókkal együtt örökölne. A megváltást a hagyatéki eljárás során, ennek hiányában az öröklés megnyílásától számított egy éven belül a hagyatéki eljárásra egyébként illetékes közjegyzőnél kell kérni.
2012. aug. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim válasza:
az előző vagyok egyébként felvonultatta mindenki a tudását közös vagyon külön vagyon végrendeleti törvényes ági öröklés özvegyi jog haszonélvezet volt itt minden de konkrétan a kérdésre kellene válaszolni XD
2012. aug. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim válasza:
ja és mivel a gyerekek kiskorúak gyámot is kellene rendelni nekik ez is megérne néhány oldalt még mindig az előző vagyok
2012. aug. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"ja és mivel a gyerekek kiskorúak gyámot is kellene rendelni nekik"


Miért kellene? Van apjuk.


Szerintem kérdező jósnál járt:)

2012. aug. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"de konkrétan a kérdésre kellene válaszolni XD"


Többen is válaszoltak. Ha a kérdező meghal, akkor a ház és autó felét öröklik a gyerekek egyenlő arányban. A férj egyiket sem adhatja el gyámhatósági jóváhagyás nélkül.

2012. aug. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim válasza:
az odáig rendben van hogy van apjuk, de ennek van egy hivatalos formája
2012. aug. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim válasza:
az előző vagyok ugyanis arról nincs infó, hogy mi van a szülői felügyelet jogával, szóval ez sincs tisztázva
2012. aug. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:
amúgy most olvastam a kérdező kommenteit, te jó ég mire válaszoltam én, én is voltam már nagy bajban, de mindig próbálok értelmes megoldást találni a legnagyobb bajban is van mindig megoldás ha nem is a legjobb de van, inkább tényleg fordulj orvoshoz vagy családsegítőhöz te ezeket a gondolatokat azonnal felejtsd el!
2012. aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Aki értelmesen válaszolt a kérdésemre annak köszönöm.

Aki gyakorlatilag finoman becsomagolva arra utalt, hogy gyilkos vagyok-e és hány ember sérülhet meg rajtam kívül egy balesetben üzenem, hogy rengeteg baleset történik ahol csak egy ember sérül. Természetesen soha nem csinálnék olyat, ahol bárkinek bármi baja eshetne. A családom pedig tud róla, hogy mi van velem de ez nem képezte a kérdésem tárgyát. Voltam orvosnál, van-volt gyógyszerem is. Az, hogy én megérdemlem-e a gyerekeimet megint nem volt kérdés, de ha már írtál róla kedves kommentelő, sokkal fontosabb az, hogy ők jobbat érdemelnek nálam.

Aki azt írta, hogy jósnál jártam, az aranyos, megnevettetett. Nem voltam jósnál soha, gondoltam rá, hogy elmegyek egyszer kíváncsiságból, hogy szórakozzam egyet, de aztán nem mertem mert félek tőle.

Nem hibbant vagyok (bár tudom, hogy sokak szerint igen), csak simán beteg.És nem biztos, hogy így akarom leélni az életemet, hogy mindenkire ezt a terhet tegyem. Légy szíves a kérdésre válaszoljatok.

2012. aug. 8. 12:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!