Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a kislány...

Mit csináljak, ha a kislány anyának szólít? (többi lent)

Figyelt kérdés
Páromnak van egy 3 éves kislánya. A kislányt 1 éve nem keresi az anyja pedig itt egy városban lakunk. A kislány ugye mindig engem lát az apukájával, én vagyok mindig náluk és tervezzük az összeköltözést is. A kislány össze van zavarodva van, hogy engem hív anyának a másik pillanatba meg nekem mondja, hogy hívjuk fel anyát telefonon. Meg van hogy kitalál történetet a "nem létező" anyjáról. Mikor meg az én kezem fogja meg és anyának hív nem tudok mit mondani. Azt csak nem mondhatom h anyádat nem érdekled, de sokáig hitegetni nem lehet hogy most ezért nem mehetünk, ezért nem beszélhetsz vele...
2012. aug. 8. 14:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok!!egy 5 évesnek hogy mondod el hogy apa nem az apád???egy 5 éves még nem érti mitől apa az apa.Neki az az apa aki betakarja aki megfürdeti aki szerel vele aki az oviba megy!!Nem az aki rá se sz..ik 3 éve

Tudja mi az ö neve tudja mi az apa neve és a tesó neve és azt is tudja hogy nem egyforma a vezeték nevük.Nem titkoljuk de nem mondjuk neki minden nap hogy---hahó nem ö az apa!!!Szerinted egy 5 éves tudja mi a különbség a biológiai és nem biológiai apa között???

2012. aug. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

szerintem ne hagyd rá, hogy anyának szólítson. Nagybátyám is egy gyerekes nővel jött össze évekkel (2-3) ezelőtt. Akkor a kislánya 3 éves volt, az apja, kb. évente 2X kereste, most meg már 1 éve nem is látta (hajón dolgozik - állítólag). Na de lényeg a lényeg, hogy a kislány is 1-2X szólította apunak nagybátyámat, ilyenkor kijavították, hogy "Emike, nem apa, hanem Pisti, tudod. Apa nem lakik itt, azért nem látod." És megmutatták neki képen az apukáját. Szerintem ez nálatok is járható lenne, esetleg egy közös képüket tegyétek ki a gyerek szobájába, és ha anyunak szólít, mondd neki nyugodtan, hogy te nem anya vagy, anya most nincs itt, de figyeli őt a szobában a fényképről. Ha minden nap látja az arcot, nem fogja elfelejteni. Az más kérdés, ha az anyja nem foglalkozik vele, ha idősebb lesz, erre maga is rá fog jönni, de mivel még pici, ezt a részét én nem erőltetném.


De mindenképp mondanám a kislánynak, hogy "tudod, Réka, hogy én nem anya vagyok", vagy "Réka, én nem anya vagyok, hanem Erika, tudod". Nem olyan 'buták' a gyerekek, fel fogja dolgozni. 'Unokahúgommal' talán 5-6X kellett ezt eljátszani, és megértette, ő is 3 éves volt

2012. aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb el kéne magyaráznotok neki a dolgot,és nem kicsi hozzá,ne vicceljetek már,ennyi idősen már óvodás korú.Meg fogja érteni,ha az ő értelmi és fejlettségi színvonalának megfelelő szavakat használsz,és csak egy bizonyos mélységig avatod be.Nem kell azt mondani neki,hogy az anyád nem törődik veled,eldobott stb.Csak el kell magyarázni,hogy pl. én Dóri vagyok az apunak a barátnője,az anyukád pedig a Móni.A legrosszabb amit tehettek,ha ráhagyjátok,hadd mondja.Ne mondja,mert nem így van,ne tanulja,ne szokja meg rosszul,mert nagy gubanc is lehet belőle később.Egyszerűen és könnyedén kell kezelni,ha legközelebb anyunak szólít kijavítani,elmagyarázni,addig amíg nem szokja meg,hogy a keresztneveden szólítson.Minél természetesebben,lazábban magyarázzátok el neki a dolgot,annál kevésbé lesz neki is feszültség forrása ez az egész ügy.
2012. aug. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A fényképes megoldást nem tartom annyira jó ötletnek. Akkor mindig felőle érdeklődne. Így is örülünk, hogy már egyre ritkábban kérdezi. 1 éve még szinte minden reggel emlegette. Az anyja hajlandó volt akkoriban kb 3 havonta elvinni nagy könyörgés árán 1-2 napra, de utána csak rosszabb volt a kislánynak folyton anyát kereste, sírt. Akkor én mondtam hogy ennek így semmi értelme, inkább akkor ne is találkozzon vele, mert így rossza a kislánynak. Most azon gondolkoztam az esetleg nem lenne-e járható út, hogy anyának el kellett költöznie messzire és én csak pótanya vagyok. Tényleg már annyi mindenen gondolkoztam. Próbáltam észhez téríteni a nőt, de azt mondta ő sz@rta egyenlőre a világra a gyereket ő az anyja így beszélte meg párommal nekem beleszólásom nincs. Mondtam neki, hogy itt lakik kb busszal 15 percre legalább délutánonként vigye el pár órára, de azt mondta nem tudja megoldani...
2012. aug. 8. 17:15
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,ha már most attól félsz,hogy szétmentek,nem tervezed hosszú életűnek a kapcsolatot,akkor a legjobb lesz,ha a nem költöztök össze és a kislány nélkül találkozgattok. Neki ez lenne a legjobb és akkor nem éri csalódás.
2012. aug. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

ha anyának szólít, ha nem, akkor is törés lesz neki, ha netán szétmentek az pároddal.


próbáld benne tudatosítani, hogy te Évi/Zsuzsi/Kati vagy, és anya máshol van. valahogy finoman.

azt semmiképp se mondd, h anyádat nem érdekled. elég csak annyi, h ő most nincs itt. egy idő után rájön, hogy az igazi anyja egy kalap híg fost nem ér, felesleges egy szóval is ellene nevelni.


én a nevelőapumat apunak szólítottam, bár 5 éves koromban lépett az életünkbe, és ismertem a valódi apámat (bár ő nem igazán nevezhető annak). szóval ő nekem a tiszteletbeli apu volt. 14 voltam, mikor szakítottak, és még így is megviselt.

egyébként ha netán szakításra is kerülne a sor, attól még találkozhatsz a kislánnyal, hiszen fontos vagy neki.

2012. aug. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Unokaöcséméknél ugyan ez volt a helyzet ő is 3éves volt. Volt az igazi anya ő anya maradt, aztán elkezdte nagynénémet anyázni rávezették hogy ő nem anya hanem Juli anya már 7 éves teljesen tisztába van vele, hogy nem az anyja, de így hívja mai napig, hogy anya vagy Juli anya.
2012. aug. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!