Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám mindenért a földig...

Az anyám mindenért a földig lehord ha elrontom, persze ha Ő ront el valamit, az nem gond. Már elment a kedvem mindenféle munkától. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az van, hogy ha valam,it csinálok, és ott van 100% hogy elrontom/leejtem/eltöröm/nem jól csinálom. És ilyenkor megy egyből a "Hát ezt nem hiszem, el, megint elejtetted! Már megint elrontottad! Rád semmit nem lehet bízni! Erre se vagy képes!"

Persze esküszöm, ha nem történ volna meg ez a folyton lecs*szés, el sem ejteném, nem izgulnék, nem kapkodnék, és semmi nem lenne. De parázok, hogy elejtem, meglátja, leordít és ennek a vége az, hogy tényleg elejtem!

Amikor egyedül csinálok valamit, sose rontom el, ejtem le, semmi!

Persze ha Ő ejti le, akkor mondom, hogy "Na, most én is ordibáljak, hogy de szerencsétlen vagy?!" Erre olyan mérges szokott lenni, látszik rajta, hogy majd felrobban! De ha Ő ront el valamit, akkor az nem gond, egy szót sem szól, magát nem szídja...


És már elegem van! Nincs kedvem semmit csinálni, semmi munkát, meg ha megkérnek valamire eszembe jut, hogy "Ajj, ugye Ő nem fog leordítani ha leejtem az Ő...?"

Tehát már mások előtt is kezdek izgulni.


Mit csináljak? Mert el se tudom képzelni, hogy hogy fogok dolgozni, ha mindig ez fog eszembe jutni...



2012. aug. 8. 19:15
 1/8 anonim válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=N1S2bGh9hGc nézd meg ezt és máris pozitívabban fogsz gondolkodni
2012. aug. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Detto, pedig 24 vagyok, te mennyi?

Én mostanra jutottam el addig, hogy nem érdekel, meg röhögök egyet. PEdig most pont egy ejtegetős korszakban vagyok, hála most kialakult vérszegénységemnek...-.-


El se tudtam képzelni,most se, hogy máshol hogy lehetnék ügyes. Hogy mások, hogy mernek másnál takrítani, vagy segiteni, mert én nem mernék, mert tuti nem ugy cisnálnám, ahogy nekik tetszik és beégnék....

2012. aug. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
őszintén sajnálom, h ilyen anyukák vannak, akik leépítik a gyerekek önbizalmát, próbáljatok meg ne foglalkozni ezekkel a negatív leszólásokkal, ha nagyon lehúzza az önbizalmatokat, akkior költözzetek el otthonról végső esetben, én tudom milyen rossz egy ilyen demoralizáló szülő :(
2012. aug. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyik haverom elment a nagypapájához segíteni. Ment vele a barátnője, szőlőt kellett kötözni.

A csaj simán elment...de én el enem mertem volna menni...Mert, annak csak egy módja lehet, mi van ha túl szoros, vagy laza és elcseszem vele a termést???

vagy az se jó, ahogy én felszelem az akármit, mert az csak az ő módszere szerint jó, meg hogy lehet így vágni, vagy csinálni valamit, hogy én teszem...ez most milyen már? és semmi önbizalmam semmiben, és csodálkozik ha "órákig 2vacilálok azon, hogy milyen csokit vegyek.....

2012. aug. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem az apám ilyen, gyerekkorom óta, és nem csak velem, hanem mindenkivel a családból. Ha csak anya van itthon, akkor nem gáz, ő még poént is tud csinálni abból, ha leesik valami és összetörik, legyintünk egyet, feltakarítjuk és megy a szemétbe, 5 perc múlva már el is felejtjük. Apám meg képes ordítozni miatta, mindennek elhord, és miután már eltakarítottunk, utána is van, hogy órákig nem lehet hozzászólni. Ha ő tör el valamit, akkor is mi vagyunk a hibások, mert minek hagytuk ott útban, meg mit tudom én, mindig kitalál valamit. Szerintem a sok stresszeléstől meg morgolódástól van cukorbetegsége, koleszterin- és vérnyomásgondjai meg még más baja is, sokkal jobb lenne neki, ha tudná ő is poénra venni a dogokat ahelyett, hogy kis hülyeségeken órákig morog. Én megszoktam, hogy csak ő ilyen a környezetemben, a többi ember normálisan le tudja reagálni azt, hogy senki sem tökéletes. Te is gondolj arra ilyenkor, hogy az emberek különbözőek, nem mindenki olyan, mint az anyukád!
2012. aug. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, nekem az apám ilyen, és 25 vagyok...

Egy éve kijöttem külföldre, és bár rengeteget változtam ennyi idő alatt, az ilyesmikkel még mindig gondban vagyok. Egy csomó dolgot félek megtenni, mert mi van, ha elrontom, kiröhögnek, stb... :( Ráadásul most melóm sincs, és ha nem találok valamit sürgősen, akkor mennem kell haza. Apám b*sztat is állandóan, hogy hagyjak csak itt szépen mindent, legyek jógyerek és véletlenül se jöjjek vissza. Azt lesz.rja hogy én önálló életet szeretnék és esetleg vannak saját elképzeléseim... legjobban annak örülne, ha mindent úgy csinálnék ahogyan ő akarja. Ezért is jöttem külföldre többek között, mert így tud a legkevésbé befolyásolni...

Szerintem próbálj olyanokkal időt tölteni, akiktől pozitív visszajelzéseket kapsz, az meg tud erősíteni... :)

2013. ápr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanigy vagyok :s Ráadásul engem anyámék még képesek felpofozni is azért, ha eltörök valamit pl..Pedig már 17 éves vagyok. Olyan idegesitő, hogy amikor megmondják, csináljak meg valamit, pl. törölgessem el az edényeket, sokszor direkt megáll valamelyikük mellettem a konyhában és nézi, mikor rontok már el végre valamit. És ha ott vannak, akkor persze, hogy elrontom, ha csak egyedül csinálom meg, akkor meg rendesen meg tudom csinálni. Nekik köszönhetően én is ott tartok, mint jó néhány válaszoló, hogy már más emberek előtt se merek semmit se csinálni, mert félek, ha elrontom, ők is ordibálnának velem meg kiröhögnének..
2015. aug. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem is pont ilyen az apám. Anya mondja mindig, hogy mindent ki kell próbálni, nem baj, ha nem sikerül. Én viszont félek bármit is csinálni, mert ha apa van velem és nem az ő elvárásai szerint csinálom, akkor kapom a lecseszést. Pl kicsi koromban nehezen tanultam meg a mértékegységátváltást, a végére ordítva magyarázta, na onnantól kezdve soha többet nem tanultam apával. Vagy pl sokat segítek a kertben, pl kapálásnál vagy a gaz gereblyézésénél, mindig megszól, ha nem úgy csinálom. Mostanság már mondom neki, hogy vagy elfogadja, ahogy én csinálom vagy csinálja maga. És még csodálkozik, hogy mindent kézremegéssel, izzadással, idegességgel vagyok csak képes megcsinálni. 25L
2017. ápr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!