Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magányosok, akiknek nem...

Magányosok, akiknek nem adatott meg a család: ti is pánikoltok attól, hogy egyedül öregedtek meg egy szociális otthonban?

Figyelt kérdés
40 leszek, elnézem a gyerekes barátaimat, és annyira fáj a magány... Van még így valaki...?

2012. aug. 8. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

15 évvel fiatalabb vagyok de ugyanúgy érzek.


lehetetlen rendes barátnőt találni a mai világban.

2012. aug. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

#1

rendetlent se lehet találni :)

2012. aug. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
Egyáltalán nem nehéz párt találni ha az ember eljár szórakozni néha és próbálkozik. Aki nem tesz semmit az valóban egyedül fog megöregedni. Nem sajnálkozni kell hanem tenni valamit.
2012. aug. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem az összefüggést: a szociális otthon legtöbb lakójának is volt valamikor házastársa, családja.
2012. aug. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én 36 éves vagyok és egy éve félek én is, hogy egyedül maradok. Nem csak attól félek, hogy öregek otthonába kerülök, bár arra bárkinek van esélye, annak is akinek született gyereke. Már attól is félek, hogy egyedül kell élnem, mivel nincs társam. (Ezt ugyan nem kérdezted, nálam ez összetett.) A tesóm távol él, és éli a saját életét, egyáltalán nem foglalkozik velem. A szülők meg már nagyon idősek, bármikor meghalhatnak. Szóval, igen pánikolok én is. Nem azért nincs párom, mert nagyon válogatós lennék, hanem egy hosszú betegség miatt nem tudtam eljárni szórakozni, elrepült az idő, most meg már mindenkinek párja van.


Szóval a kérdésedre a válasz, ismerek olyan 8 gyerekes nőt aki öregek otthonában halt meg, mert egyik gyereke sem foglalkozott vele.

2012. aug. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

3-nak: Nagy erőbedobással igyekszem ismerkedni. Főleg olyanokba botlok akik ott hagyják az asszonyt a gyerekekkel, mert tönkre ment a kapcsolatuk, de sírdogálnak a családjuk után és még szívesen vissza táncolnának. Vagyis még sem függetlenek.


Elváltat gyerekkel azért nem szeretnék, mert akinek van két gyereke, tőlem már nem vállalna még kettőt.

2012. aug. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Legalább barátaid vannak. Ismerek nem egy olyat, aki jóval idősebb nálad és neki még azok sincsenek. Próbálj meg minél többet társaságban lenni, előbb utóbb csak összefutsz valakivel. :) Esetleg társkereső? Csak légy óvatos. :) És sokat járj társaságba, hogy ne legyél egyedül. :)

Amúgy ismerek olyan párt akik 60+ évesen jöttek össze. És nem vagy még öreg, mindenki annyi amennyinek érzi magát. :)

2012. aug. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5ös a 8 gyerekes nővel azért nem foglalkoztak, mert valószínűleg ő se tudott egyikkel se normálisan foglalkozni mikor kicsik voltak. gondolj bele:NYOLC gyerek.

az öregek otthonáról pedig: nem akarlak titeket elkeseríteni, de sztem az nem ingyenes és nem jönne ki a nyugdíjból...

2012. aug. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Már maga a "megadatott a család" kifejezés is tehetetlenséget tükröz. A család senkinek nem "megadatott". Senki nem postán kapta a párját.

Tenni kell a magány ellen.

2012. aug. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

én attól pánikolnék, hogy nem tudnám fizetni a szociális otthont.

jelenleg albérletben tengődöm. lakásom nincs kilátásban, hogy valaha is lesz. nos nyugdíjból nem fogom tudni fenntartani..a pánik nálam itt kezdődik, nem gyerek után sírok éppen 30 felett.

2012. aug. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!