Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan 14...

Mit gondoltok az olyan 14 éves gyerekről, aki ilyen szavakkal illeti az anyját?

Figyelt kérdés

Most éppen "Dögöljön meg az a g*ci, b*ssza meg a k*va annyát" De nevezte már undorító takonynak, és egyebeknek is.

Mindezt pl azért, mert megkérték, hgoy ő is legyen szíves segíteni valamit, de mivel egész napos gépezésen / telefonozáson kívül semmit sem hajlandó csinálni, ezért büntetésből elveszik a telefonját, és ekkor jönnek ezek a kedves jelzők.

Egyébként kezelhetetlen, agresszív, egy csepp tisztelet sincsen benne, undorítóan beszél mindenkivel, és képes a saját anyját lökdösni meg csapkodni. (Én a nővér vagyok, az csak egy dolog, hogy engem már fojtogatott is, meg késsel fenyegetett.)


2012. aug. 8. 23:44
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nagy fokú agresszió, több okból is kialakulhatott nála. Abból a kevésből amit leírsz nem lehet messzemenő következtetést levonni.


1. Kamaszodik, kortársak egymásra gyakorolt negatív hatása rossz társaságba keveredett.

2. Szüleid nem tudnak sok időt fordítani rá, ahogy írtad van másik 6 éves tesód is. Fel akarja hívni figyelmet, rossz dolgokkal. Kommunikáció hiánya testvéred és szüleid közt, nem érzi, hogy bármit is ellehet nekik mondani.

3.Stresszes, feszült, és agresszív viselkedéssel vezeti le feszültségét.Lehet önbizalom hiány is.

4. számítógép, televízió ártó hatásai.

2012. aug. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
20%

Megmondom én mi a baj..

Túl kedvesen kéred utána meg túl durván fenyegetőzve.

Nem hülye a gyerek csak lusta mint a föld és már ő is fel kapja a vizet ,lényegébe azon hogy ha nem segít elveszed tőle a telefonját vagy valami cuccát ami fontos neki. Még el se veszed de már felhúzza rajta magát. Ez pusztán pszihológia.


Sz*r az élet 14 évesen is.. Mikor ilyen telefont meg miegymást veszel el tőle az olyan mintha a barátaitól fosztanád meg.

Szóval itt kéne változtatni az egész modszerbe.

Mert így később még jobban eltávolodtok egymástól.

2012. aug. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Közbe kéne lépni,drasztikusan.

Pénzt megvonni,telefont elvenni,internetet kikapcsolni,elvennni,letiltani...Hagy mondja a magáét,akkor sem szabad neki visszaadni semmit.

Pont az ilyenek lesznek később veszélyesek a közre,ránk.Szóval tegyetek valamit,az országnak nincs szüksége még egy piti bűnözőre.

Ha lökdös csap,hát lökdöss vissza.Nem értem hogy tűröd hogy bántsa édesanyád.Pláne apukád hogy tűri...Nem vagyok testi intés pártfogója,de két büdös nagy pofon kijárna a kölöknek.

Nah mindegy,itt már sokan adtak neked tanácsot,próbálkozzatok,mert csak rosszabb lesz.

2012. aug. 9. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező, kiskorában sok minőségi időt töltöttek a szülei vele? Tehát sokat beszélgettetek, bensőséges, szövetségesi kapcsolat kialakult a gyerek és a szülők között? Ha nem, akkor érthető, ha ennyire kívülállóként képes szidni a szüleit.


Amit sokan rosszul írnak itt, az az, hogy nem lehet büntetéssel tiszteletet kicsikarni. Az nem őszinte tisztelet lesz, hanem félelem, ami titkolózásra nevel.


Egy kisgyerek és kiskamasz érzés alapján tisztel embereket. Azt tiszteli, aki hiteles személy az ő számára. Valószínűleg a szüleid ezt nem képviselik számára, ezért nem tiszteli őket. Ha olyat tesznek, ami őt korlátozza, akkor képes ilyen szavakat kimondani, hiszen a szeretet és a tisztelet nála gyökeresen hiányzik.


Ennyi idősen már elég késő ezt visszafordítani. Egy kisgyerek nevelésében a legfontosabb az első pár év, ekkor kell megragadni a tiszteletét és a figyelmét (hiteles szülői viselkedéssel és szülő-gyerek kapoccsal), és ezután a gyerek valószínűleg még külső hatásra sem fog a szülei ellen fordulni, mert nagyon mélyen fog beleivódni a tisztelet és a szeretet a szülei iránt.


Szabályozni lehet büntetéssel ezt a viselkedést, de attól még ugyanúgy nem fog tisztelni benneteket.

2012. aug. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Erőszak semmire sem vezet, de ilyen helyzetben csúnyán nézni kevés. Két nagy pofon lendületből addig még le nem szokik róla és bocsánatot nem kér.
2012. aug. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Persze az erőszak nem old meg semmit, de ha valaki az én öcsémet akarná bántani (aki 7 éves, szóval nem sokkal idősebb a kérdező öccsénél) olyan pofont kapna, hogy lefordul a székről. Az egy dolog hogy csúnyán beszél, de a kiszolgáltatott kicsit bántani terrorizálni nem épp elmére vall. El lehet kanászodni rossz társaságban de ez nem éppen érv arra, hogy valaki kisgyereket verjen, pláne a testvérét. Úgyhogy igenis meg kéne csapkodni. Ha nem neked, apukádnak. Ez se teljesen normális szülő aki végignézni, hogy a nagy cula kölke pofozza a kicsit, már bocs.
2012. aug. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Állítsátok le most! Ez csak rosszabb lesz. Minket is folyton bántott bátyánk, persze senki se állította le, mert anya félt, hogy apa mit csinálna tesónkkal. Aztán rájött és úgy összeverekedtek (felnőttként) hogy rengett a ház. Szerintem nem kellene eddig elfajulnia a dolognak.
2012. aug. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 avellana ***** válasza:

Mit gondolok róla? Nyomdafestéket nem tűr, de azt hiszem így hirtelen a 'tiszteletlen' megteszi. Amint rájön, hogy semmiben sem különbözik a többi embertől, meg fogja bánni, hogy egyáltalán megfordult a fejében, hogy ilyen szóval illesse az anyját.

Ha egész nap gépezik és telefonál, akkor az már eleve baj: az internet tele van szebbnél-szebb oldalakkal, amik elősegítik e szenzációs szókincs fejlődését a negatív irányba.

Ezt nem lehet a kamaszodásra fogni! Én is lázadtam, ha úgy érztem, nyomás van rajtam, de ha valamire megkértek, akkor mentem. Ez a minimum... (14 évesnek meg nem a telefonon kellene lógnia, hanem a tankönyvein!)

/Az ilyen kölykökre nagyon szeretek mosolyogni - de azt nem teszik képeslapra!/

2012. aug. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
65%

Én is voltam kamasz, de ilyen viselkedést hol mertem volna megengedni szeretteim felé, még másokkal szemben sem. Szüleim foglalkoztak velem, ami mostanság már sok helyen nincs jelen. Számítógépezés helyett, kártyáztam, társasoztam szüleimmel. Tv, nézés helyett, diavetítőztek nekem. Volt a szüleimnek idő, arra, hogy velem foglalkozzanak, családi programokat szerveztek. Így felnőve, ilyen közegbe, kamaszkoromba felelősség teljes ifjúvá cseperedtem, én is voltam dacos, azért sem csináltam meg sok mindent, ha kötelező volt. DE kinőttem, de agresszíven sosem viselkedtem. Ha bajom volt támaszkodhattam szüleimre, meghallgattak, elmondhattam nekik bármit, mert tudtam, hogy nem rögtön büntetés lesz a vége.

De a mai világba ilyen hol van? Szülők hazajönnek munkából, fáradtam idegesen, örülnek, hogy a gyerekek elfoglalják magukat tv-vel, számítógéppel, és utána meg csodálkoznak, hogy milyen lett a gyerek.

2012. aug. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Senki nem magától válik ilyenné... ebbe bele lehet menni mélyebben is de itt szerintem a szülők lesznek a sarosak már ne haragudj és igenis el van kenyeztetve a gyerek gepezik telefon minden.:)


Mondom a szülőkkel kene beszélni elsősorban

2018. márc. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!