Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kellett volna legalább...

Nem kellett volna legalább szólnia a testvéremnek ha a közös tulajdonú házba beköltözteti a barátnőjét? Együtt élnek.

Figyelt kérdés

Apa után örököltük,anyánk haszonélvező. Én már elköltöztem,a testvérem ott él. Nem olyan rég mikor otthon voltunk(van férjem,kislányom) akkor szembesültem vele hogy az öcsém a közös házban együtt él a barátnőjével.

Ami a legjobban zavar hogy meg sem kérdezett engem,és én lakáshitelt fizetek mert elköltöztem! Gondolkodom hogy kérni fogom fizessen ki,mert úgy sem sűrűn járok haza a nagy távolság miatt,meg zavar is hogy ő benne van a készben közben én meg fizethetem a hitelt!



2012. aug. 10. 16:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy te vagy az öcséd mint tulajdonos megengeded vagy nem. A haszonélvezőnek van ebbe béleszolása nem neked. A haszonélvezeti jog magasabb mint a tulajdoni.
2012. aug. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonjogodat nem vesztetted el, remélhetőleg a részed tiszteletben van tartva, meg vagy kérdezve mielött bármit tennének a lakással, alakitanák, stb. Ha nem igy van akkor jogosak a felvetéseid.

A tesod válasza tök egyszerü lesz: költözz haza ha nem tetszik.

2012. aug. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 SzilKa ***** válasza:
100%
Felkínálhatod megvételre a részedet, de ha a testvéred nem akarja megvenni, akkor nem kényszerítheted rá. Másrészt a haszonélvező szabja meg, ki teheti be a lábát a házba (még a tulajdonost is kitilthatja!), így az ő belegyezése kellett ahhoz, hogy a testvéredhez odaköltözzön a barátnője, nem a Tiéd.
2012. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Miért, jobban örülnél, ha ott állna üresen?
2012. aug. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Neked már van családod, gondolom van is hol laknotok.... most mit zavar téged, hogy az öcséd nem magányoskodik ott egyedül? Ennyire nem lehetsz önző!
2012. aug. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A haszonélvezőnek kell engedélyeznie az odaköltözést és nem neked!Miért gond ez?Ha nem tetszik,akkor a tesód joggal mondhatja,hogy költözzetek oda ti is,persze,ha édesanyád megengedi.Baráti körben pontosan emiatt nem beszél egy testvérpár,a lány hisztizett,mert a fiú barátnője oda költözött,na azóta dúl a harc kettejük között.Te is ezt akarod?
2012. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Anyánknak aztán ugyan mindegy ki lakik ott(és ezt minden tiszteletemmel mondom),ha normálisan viselkedik. És biztos hogy ő sem lett megkérdezve,csak kész tények elé állítva!

Soha nem szól bele egyikünk dolgába sem.


De nem az zavar hogy ott van a csaj hanem az hogy(és lehet önző dögnek vagy bárminek nevezni),hogy én fizetek ő meg nem,és már gyereket terveznek! Szemét vagyok mert zavar hogy nekem hitelt kell fizetni,ő meg családot alapítana abban aminek a fele az enyém???


Anno én akkor költöztem el mikor párom lett,és gyerek még nem is volt. Nem költöztettem be!

Azt soha nem mondaná hogy költözzünk haza. El sem férnénk,főleg nem ha nekik is netán gyerekük születik.

2012. aug. 10. 16:59
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
De attól a fele a tiéd marad, hogy ők ott laknak, így persze neked is fizetni kell a hitelt. Attól, hogy ő ott lakik semmi tulajdonrésze nem lesz. Majd ha megöröklitek teljesen, akkor bíróságon lehet kérvényezni a kényszer értékesítést, ha nem akarja eladni a testvéred.
2012. aug. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

Ha a csaj kiköltözik, akkor kevesebb lesz a hitel?

A hitelt nem azért fizeti valaki hogy valamit használjon, hanem hogy a tulajdonába kerüljön. Tehát akkor lenne jogos hogy fizet a hitelbe, ha ő is kap tulajdonrészt. De nem fog, a lakás a te neveden marad akkor is, ha te sosem élsz benne ő meg ott éli le a fél életét. Feltételezem a rezsit nem te fizeted.

2012. aug. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a fele a tiéd, hanem a haszonélvezettel terhelt ház fele, az meg sokat nem ér. Anyukád döntheti el, hogy ki lakik ott és ki nem. A tesód meg se vehetné a részed anyukád beleegyezése nélkül.
2012. aug. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!