Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek a testvéremnek...

Hogyan segítsek a testvéremnek, már beszélni sem szokott szinte, meg nagyon visszahúzódó lett?

Figyelt kérdés
Ha szólunk hozzá, akkor is csak tőmondatokban válaszol, vagy annyival, hogy "aha", "hmm" meg hasonlók. Nem kommunikál pedig régen beszédes volt.
2012. júl. 21. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos valami behatás érte.
2012. júl. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hány éves? Az enyém tinédzser korában változott meg nagyon. Éveken át nem beszélt velünk. Nem voltak egy álomszüleink, de én mégsem változtam meg ennyire. Állandóan a szobájában gubbasztott, pedig akkor még nem volt internetünk. Nem volt hajlandó odaülni a közös ebédeken hozzánk. Amikor rájöttem, hogy nagy baj van vele, már késő volt. Amúgy meg olyan utálatos tudott lenni, hogy sokszor nem is érdekelt már, mi van vele. Volt hogy kedvesen elújságoltam neki valami jó hírt és eltakarva az arcát rámüvöltött, hogy dögöljek meg és takarodjak. Szóval egy idő után nem érdekelt, mi van vele. Huszonéves koromban próbáltam újra közel kerülni hozzá. Néha úgy tűnt, sikerül, de csak időszakos volt. Egyszer amikor éjjel felriadtam arra, hogy megérkezett és a konyhában hangosan csörömpölt, leviharzottam, hogy jól leüvöltöm a fejét, de valami megállított. Magába roskadtan állt a tűzhely előtt, krumplit akart magának sütni, de olyan bizonytalanul állt a lábain, hogy leültettem. Megsütöttem neki a krumplit, felvezettem őt a szobámba. Mint valami lassított film, úgy ette meg. Betakargattam és lefektettem az ágyamba. Soha nem láttam még ilyen állapotban. Olyan volt, mint aki részeg, de valójában nem volt az. Nem is volt alkohol szaga. Faggattam, hogy kábítózott-e, de közölte hogy nincs neki arra pénze. Nem tudtam mi van vele, betakargattam és elaludtam mellette a fotelben. Tudtam, hogy akkor éjszaka van hatalmam vigyázni rá, de ahogy kimegy a szobámból, veszélyben lesz újra.

Nem egészen 1 év múlva 20 éves korában öngyilkos lett.

2012. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

elsőnek igaza van de itt nem egy behatásról van szó. tudom, mert én is ezen mentem át.


utolsó: a sztori elejét olvasva eléggé hasonlithattunk a tesóddal(részvétem) de a végére kirázott a hideg. az én életemben is volt néhányszor példa rá hogy öngyilkosságot fontolgattam(nem vagyok emos meg ilyenek és elég sulyos családi problémák vannak még mindig).


kérdezőnek annyit, hogy NEM SZABAD hagyni elkallódni, nem szabad feladni a vele való törődést mert később ha (újra) közelednétek felé SOKKAL nehezebb lehet szinte lehetetlen a kapcsolatot helyrehozni. minél tovább állj mellette és próbálj törődni vele ha szereted, még ha ugy tünik nem is kifizetődő. hosszú távon megéri. ha magára hagyod az (hülyén fog hangzani de) végzetes is lehet.


nagyrészt magamból kiindulva.

2012. júl. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!