Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondhatnám meg ezt a...

Hogyan mondhatnám meg ezt a testvéremnek, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés
A húgomnak van egy barátja, több, mint 1 éve járnak, amikor nálunk van, előfordul, hogy a húgom meg se kérdezi tőle, hogy éhes-e, pedig valami szendvicset összedobhatna neki. Volt, hogy engem kért meg, csináljak kaját, meg olyan is, hogy sütöttem és a felét elpusztították. Nem sajnálom tőlük, de szerintem ez a tesòm feladata lenne, hogy valami kaját összedobjon.Amúgy 23 éves, tehát önállósága lehetne. Van kajánk, csak néha én érzem magam kellemetlenül, mert megint csak ropit ettek, meg ilyeneket. Ezt hogyan mondhatnám meg neki, hogy ne legyen sértődés?
2012. aug. 10. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
23 éves,nem fog benne összedőlni a világ ha őszintén megmondod neki hogyan vélekedsz erről a dologról.Csak nyugodtan,ne vádaskodva
2012. aug. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

1. Nem a te dolgod a tesvéred barátjának enni adni.

2. Ha az illetö éhes, akkor miért nem a barátnöjétöl kér, miért töled?

3. A tesvérednek meg szólj nyiltan, ha megsértödik, az ö baja.

2012. aug. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld megbeszélni nyugodtan a testvéreddel a dolgot.Ilyen egyszerű az egész:

"Figyelj!A barátod a múltkor is tőlem kért kaját,csináltam is szívesen,de igazából a te barátod.Nem nekem kellene őt kiszolgálni,ezt neked is tudnod kell."

Ennyi az egész!:) amúgy kettesben mondd el ezt neki..

2012. aug. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne foglalkozz vele ha megsértődik, akár még a barátja előtt is mondhatod hogy illene...

23 évesen alap hogy nem a tesóm csinál kaját az én vendégemnek

2012. aug. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na ez a pasi se a főztjei miatt van vele
2012. aug. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia,hát normális ember ezen nem sértődik meg.Mondd neki kedvesen,hogy nem akarsz beleszólni,de a múltkor tőled kért enni és figyeljen erre oda.Ha ezen felhúzza az orrát,akkor komoly gondok vannak nála.
2012. aug. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!