Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit csináljak párom...

Mégis mit csináljak párom kisfiával? Már teljesen kikészültem. Tovább lent.

Figyelt kérdés
Három hete nálunk van,8 éves.Az első naptól kezdve külön főzök neki és nekünk,mivel semmit nem hajlandó megenni.Ami érdekes,mert állítólag az iskolában mindent megevett.Na meg párom közölte vele első nap,hogy itt nincsenek szabályok...Azóta már abszolút semmi,csak csoki,édességek,popcorn,nutella.Meg persze majdnem minden nap burger king,mert már csak az jó.Akár mit mondok erre,abból hiszti van.Ha valamihez párom segítségét kérem,abból is,mert hogy apa most nem ér rá,de még ha csak nekem van dolgom,akkor is hiszti van,mert miért nem foglalkozom vele és mondjuk miért kell 10 percet várnia,hogy menjünk x helyre,azonnal akarja.Bármi nem úgy alakul ahogy ő akarja,hiszti.Már nem nagyon tudom tolerálni...Ti mit csinálnátok?
2012. aug. 10. 21:55
1 2
 1/14 anonim válasza:
65%

semmit...biztosan nem főznék Neki külön.Semmi nasi sincs, és azt eszi amit Mi. Valamikor csak éhes lesz. Jó, kell hozzá idegrendszer, de sajnos csak így lehet. Nekem a kislányom csinálta ezt, jól lakott a nasikkal és semmit nem evett meg. Nekem bevált. :D

A másik kérdés. A párod kisfia, Neki kéne Vele foglalkoznia, ha nagy a zűrzavar venném a sátorfámat és lemennék sétálni/vásárolni, oldják meg Ők, Ők a rokonok. Miért Te neveld, ha ott az Apja? Főleg ha ilyen nehéz eset. Próbáld megbeszélni a Pároddal, hogy szereted a gyereket, de szeretnéd ha Ő foglalkozna Vele többet és Ő szólna Rá a kényes helyzetekben, mert Ő az Apa, akinek tekintélye van. Minden esetre egy kiadós beszélgetésen tisztázni kéne ezt a dolgot, ha meg nem változik semmi, neveld ahogy jónak látod, de akkor a Párodnak nincs beleszólása a dolgokba, a módszereket illetően.

2012. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Először is ő a párod gyereke és úgy neveli ahogy akarja. Másodszor fogd fel, hogy a rangsorban a gyerek az első és te vagy a második.
2012. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Akkor a barátkozással kellene kezdened, mert valószínű az lehet a háttérben, hogy nem bír, vagy feszélyezve van a jelenlétedben, és ezzel védekezik, hgoy nem eszik, hisztizik...

Legyél a barátja valahogy, aztán egyszerűbb lesz!


Anyja mit szokott neki főzni?

2012. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Egyrészt egy Apát választottál így el kell fogadnod a helyzet. Másrészt beszél a gyerek Apjával, hogy ha elkényezteti annak nem lesz jó vége. Mindent megenged neki persze, hogy kihasználja egy 8 éves.
2012. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

ha hisztizni akar akkor hisztizzen, előbb utóbb szembesülnie kell vele, hogy nem az van mindig amit ő akar, ő is emberből van. különösebb megoldást nem igen tudok rá mondani de tudom ajánlani a figyelmedbe "A világ legszigorúbb szülői" című sorozatot A Spektrum tv én szokott menni elég spártai módszerek is vannak, de néha erre is szükség van. És hidd el a hiszti csak egy zsarolás semmi más. Ő így éri el azt amit akar, meg kell vele értetni hogy hisztivel nem megy semmire sem úgy mint családban mint a való életben. Megbeszélni nem tudod vele mert egy 8 évessel ezt nem igazán lehet, de ha nekiáll hisztizni azért mert pl ezt nem kapom meg akkor hagyd hadd hisztizzen, előbb utóbb ugyis abbahagyja, de te semmiképp ne engedj belőle mert ha megtörsz és ő nyer akkor máskor is meg fogja próbálni,


remélem tudtam segíteni, írj privit ha kérdésed van szívesen segítek a továbbiakban is :)

2012. aug. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Leültetném a helyedben a kedves páromat, és elbeszélgetnék vele.

Igenis kellenek a szabályok!

A gyerek ne azt csinálhassa, amit akar, hanem a mi jó neki!

Nem azt eszik, amit akar, hanem ami egészséges!

Ha ordít, hogy ő láncfűrésszel akar játszani, azt se adhatja a kezébe.


Attól nem lesz jó apa (a gyerek szemében sem!!!), ha elkényezteti, neveletlen, kiállhatatlan, követelőzős szörnyeteget csinál belőle.

A gyereknek nem édesség kell, hanem AZ APJA. Ezért van nálatok. Csokit otthon is kaphat, de édesapát nem.


Focizzon vele, tanítsa fiús dolgokra, barkácsoljanak, menjenek pecázni (aludjanak is kint a tóparton, mert az az igazán férfias), süssenek tábortűzön szalonnát, és beszélgessenek.


Egyébként az a rossz hírem van, hogy nem is kell ezt neked tolerálni. Ha nincs változás, tehát rendszeresen ez lesz, valahányszor nálatok a gyerek, akkor ezt évekig, évtizedekig kell elviselned. Vagy csomagolsz, és keresel olyan férfit, aki nem úgy akar szuperapu lenni, hogy félreneveli a gyereket.

Gondolj bele: a közös gyereketekkel is ezt csinálja majd. Való az ilyen apának?!

2012. aug. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

Biztos nem főznék neki külön.


Lehet, hogy párod ebben a pár hétben akar mindent bepótolni, de ezzel, hogy nincsenek szabályok, csak árt a fiának, nem is keveset.


Amúgy azzal sem értek egyet, hogy a rangsorban a gyerek az első.

Ez baromság.

2012. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ne főzzél neki külön . Az éhség nagy úr lesz nála és meg fogja enni amit főztél magatoknak . Egy idő után majd rájön hogy jobban jár ha eszik rendesen . Amikor meg hisztizik akkor hagyd ott és ne foglalkozz vele . Előbb-utóbb rájön hogy semmi haszna . Ez mellett beszélj a pároddal hogy az ő gyereke és első sorban neki kéne vele foglalkoznia mert nem a tied . Valamint közösen el kell mondani a gyereknek hogy mihez tartsa magát .
2012. aug. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Bújj a gonosz mostoha szerepébe!
2012. aug. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%
Ne foglalkozz vele, a párodnak kell megoldani a felügyeletét. Ő a párodhoz, az apjához jött, ha nincsenek szabályok nála, akkor egye meg, amit főzött.
2012. aug. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!