Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkanélküli lett a férjem,...

Munkanélküli lett a férjem, nagyon kikészültem lelkileg, hogyan éljem ezt meg?

Figyelt kérdés

Jó állásunk volt mindkettőnknek,a hitelünket is ennek megfelelően vállaltuk be pár éve,két gyerekünk van.

A férjem főnöke hirtelen felmondott neki másfél hónapja sok év után,mert bedőlt a vállalkozása a válság miatt és most a bejelentett bére alapján kapja a munkanélküli segélyt ,másfél hónapja nem sikerült munkát találnia még.

Én őrlődöm,nem alszom,folyamatosan kérdezgetem a férjemet ,hogy mi lesz így velünk,ő már azt mondja neki sem könnyű,de lehetetlen elviselni,hogy minden percben csak kérdezgetem,mondom és mondom,aggódom és aggódom.

A szüleim igen jó nyugdíjjal és megtakarítással rendelkeznek,adtak is az elmúlt másfél hónapban anyagi segítséget,amit természetesen később mindenképpen visszadunk.

Nagyon szégyenlem a szüleim előtt,hogy tőlük kértünk segítséget,hogy a számláinkat be tudjuk fizetni,ezt sohasem hittem volna,mondták is ,hogy bár megtehetnék,adhatnának még bőven,de igenis keressen a férjem munkahelyet,álljunk meg a saját lábunkon.A férjem egy ismerőse külföldön dolgozik több éve már megbeszélte ott,hogy a férjemet rövidesen kiviszi magával ,kb egy hónap múlva,bár biztosra mondta,de ez sem 100 % és addig is mi lesz még velünk,már így is tartozunk a szüleimnek.


Lehet,hogy velem van a baj én élem meg irreálisan szorongva a jelen helyzetet és pszichológushoz kellene fordulnom?


2012. márc. 22. 10:41
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
89%
Addig míg a szülők tudnak segíteni, ne aggódj annyira. Inkább nekik tartozzatok, mint a hitellel maradjatok el, és elvegyék a házat.
2012. márc. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Ők sem szándékoznak tovább segíteni és én sem szeretném,hogy méginkább eladósodjunk irányukba,iszonyú megalázó volt kölcsönkérnek tőlük,végre normális munkahelyet szeretnék a férjemnek,úgy mint régen,amikor még lehetett tartásunk,büszkeségünk,céljaink...
2012. márc. 22. 10:47
 3/41 anonim ***** válasza:
95%

Azzal,hogy állandóan aggódsz,nem segítesz a gondjaitokon. Örülj,hogy a szüleid tudnak segíteni.

Nagyon sokan veszítik el az állásukat,van 3-4 gyerekük és nem találnak munkát. Mégis ki kell bírniuk.

Ha jól kerestetek,akkor az igényeitek is nagyobbak voltak,mint egy szegényebb családnál. Inkább azon gondolkozz,hogy min tudnál takarékoskodni. (Kaja,ruha stb.)

2012. márc. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
53%
Ha annyira büszke vagy,akkor te is kereshetnél munkát. Ne csak a férjedtől várd el ezt.
2012. márc. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
77%
Te dolgozol?
2012. márc. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
96%

szerintem a férjednek elég gondja van egyedülis,csak púp a hátán,ha folvamatosan sírsz a füléba (már bocs)

kösd le ezt az energiádat,keress másodállást, segíts a férjednek munkát keresni, takaríts a szüleidnél.

és próbáld inkább megkönnyíteni a férjed helyzetét, ne nehezítsd azt

2012. márc. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
96%

Az hogy aggodsz normális,én is ezt tenném,viszont nem kellene a férjedet sem az őrületbe kergetni.Gondolom neki sem jó igy,keresi a megoldást,ne kérdezgesd folyton hogy most mi lessz.

Amugy gondolj bele,ha a gyereked ilyen helyzetben lenne te segitenél neki?Biztos vagyok benne hogy igen.Szégyen kérni de ha a szülő segit azt el kell fogadni.

2012. márc. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
94%

Hát nézd,nem írod,mivel foglalkozott,de próbálja meg a tudását kamatoztatni.Lehet, hogy el kell viselnie,hogy lesz aki majd helyette megmondja a frankót,meg a tutit,de gondolom valamihez értett,amit eddig a saját maga főnökeként csinált,próbálja meg ugyanezt úgy csinálni,hogy összeszorítja a fogait,és azt mondja, hogy én most engedelmeskedem,behódolok egy főnöknek, és azt teszem,amit ő mond.Pont.


Ha ez megvan,akkor ugyanebben az üzletágban,amit eddig ő csinált(ha vágóhidon volt mészáros,böllér vagy hentes,akkor ott,ha építész volt,akkor egy másik építész cégeknél),szóval adogasson be önéletrajzokat,és ha behívják, akkor menjen el,és ott adja a legjobb formáját.


Mást nem tehet.

2012. márc. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

"Ha annyira büszke vagy,akkor te is kereshetnél munkát. Ne csak a férjedtől várd el ezt."


Én dolgozom,továbbra is ugyanott,13 éve egy helyen,jól keresek,de ahhoz nem elég jól,hogy egy két gyerekes családot eltartsak,plusz a hitelt,számlákat egymagam befizessem.

2012. márc. 22. 11:04
 10/41 anonim ***** válasza:
70%
8.vagyok,3 diplomával,2 felsőfokú nyelvvizsgával,amiből az egyik angol, nem találok szerződéses állást.
2012. márc. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!