Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyek erőt magamon?...

Hogy vegyek erőt magamon? Teljesen kikészültem.

Figyelt kérdés

Sajnos összejöttek a dolgok, midnen rossz egyszerre, néha úgy érzem nem birom tovább, teljesen kikészültem, nincs kedvem enni, még felkelni se, csak feküdnék egész nap, tudom, hogy ez nem jó, de nem birok talpraállni.

Aki volt hasonló helyzetben kérem irja le hogy sikerült erőt vennie magán! Légyszi ne kérdezzétek mi a baj, mert hosszú, nincs kedvem felsorolni se ...


2011. jún. 9. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg az okokat, hogy mi okozza ezt. Semmi más nem segít, csak ha megszünteted azokat, hidd el!
2011. jún. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs miből építkezned, vagy pozitív erőt merítened, akkor nem csoda ha felemésztenek a dolgok.Nekem épp tegnap bukott ki a környezetmben valakiről akiről nem is tudtam.Már az is megnyugtatta, hogy fél órán keresztül sorolta.szóval sorold csak fel, legfeljebb nem itt, muszáj valakivel beszélned, lehetőleg a környezetedből, olyan aki megért, de objektíven lát ezért mer neked tanácsot adni, vagy csak támogatni, meghallgatni.
2011. jún. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A bérescsepp-kúra segít a lelkiállapotodon.
2011. jún. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Depresszió, elmerülni könnyű benne, kilábalni nem annyira. Keress tudatosan valamit, ami kilendíthetne, tudom, h nincs kedved, kényszerítsd magad.

Leggyakrabban vmi hajtós fizikai tevékenység is megteszi első lépésként, pl. fuss le egy sziget-kört (már ha bp-i vagy) vagy edzz valamit, vagy takarítsd ki a lakást. LÉnyeg, h a tested intenzíven mozogjon, lekörözve az agyadat.

2011. jún. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
velem is történt ilyen. kb fél évig szenvedtem. ez nem csak tiszta szenvedés volt, hanem valamikor úgy éreztem hogy nincs értelme semminek és megpróbáltam "semleges" életet élni. aztán amikor már pánikbetegség is kijött rajtam, akkor egyszercsak elhatároztam hogy ez nem mehet így tovább. voltam pszichológusnál is nem segített semmit. végülis egy új társaságba illeszkedtem be, akik ösztönzőleg hatottak.:)
2011. jún. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2011. jún. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van valaki, akiben megbízol, és meghallgat, ülj le vele beszélgetni. Lehet, hogy már az is segít, ha elmondod neki, vagy jól kisírod magad. Amúgy több szem többet és MÁSKÉPP lát, ezt ne feledd! Lehet, hogy tanácsot, segítséget is tud adni.

Ha komoly a szitu, akkor pszichológus is jöjjön szóba.

Ha nem,akkor keress valami elfoglaltságot, ami rendszeres. Pl vegyél valamilyne bérletet (pl: aerobik, kondi, uszoda),ami miatt muszáj, hogy elmenj oda. Ha másért nem,akkor azért, mert pénzt adtál érte, és ne vesszen el.

A sport azért jó, mert emberek között leszel, kondiba tart és kikapcsol. Utána meg jó sikerélményt ad.


Üdv!

2011. jún. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segitségeket. Többen is irták, hoyg sportoljak, sportoltam rendszeresen, de az utóbbi időben nincs hozzá kedvem/energiám. Tudom mi az oka, okai, de nem tudok változtatni és ez a legrosszabb:(

Jártam psychológushoz, többnél is voltam, de nem segitett.

Párommal szoktam megbeszélni, elmondok neki mindent, de már neki se merem, mert félek, hogy egyszer elege lesz belőlem emiatt.

2011. jún. 9. 15:23
 9/11 anonim ***** válasza:
15:11 :-)
2011. jún. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ha nem tudsz rajtuk változtatni, akkor egy kicsit te változz abban (bár nem tudom miről van szó) , hogyha pl. mások gondjai(pl. család) is nagyon nyomasztanak, akkor az együttérzésből adj le egy kicsit addig amíg te helyre nem jössz.Most muszáj magad felépítened.
2011. jún. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!