Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazuk lehet? Valóban ennyire...

Igazuk lehet? Valóban ennyire nem éri meg? Megbánom?

Figyelt kérdés

Szóval a sztori, hogy találtam külföldön állást szállodában szobalányként. Nagyon minimális nyelvtudást kértek. Regisztráltam egy oldalra ahol a kint élő magyarok tudnak tanácsot adni. Szállás+napi 3X-i étkezés biztosított heti 1 szabadnap, napi 10 óra munka, bejelentett állás, havi nettó 800€. Párom is kint dolgozik csak messzebb és anyagi okok miatt nem költözhetünk össze, mert az ő szállása ingyen van és így az enyém is az lenne a szállodában. De célunk az együttélés akár hosszútávon is kint.


A külföldön élők nem igazán értettek egyet, hogy megéri e nekem van aki szerint kevés a pénz. Lehet ők reálisabban látnak dolgokat de szerintem nem lenne olyan rossz ez a pénz.


A másik amit mindenki mondott, hogy a barátom sem fer velem, mert segíthetne más munkát találni vagy kivenni egy albérletet, hogy a közelében legyek. Illetve nem hagyná, hogy egy szállodában legyek, normális nyelvtudás nélkül csak fizikai munkásként. Szeretnék én is együtt élni vele de meg kell fognia egy darabig minden pénzt.


Ti ezen feltételek alapján elvállalnátok az állást (jelenleg Mo-on van állásom)?

Valóban nem szerethet a barátom ha ezt hagyja?


Már teljesen össze vagyok zavarodva.


2012. aug. 11. 14:45
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szia! Nálam hasonló volt a helyzet Mallorcára mentem ki recepciósnak(diplomával,2 felsőfokú nyelvvizsgával).Én másodjára mentem ki dolgozni az ottani barátom miatt aki nem igazán szerette volna ha nála lakom(mivel spanyol elég nagy családos papa, mama, gyerekek felállás). Szerintem vállald el ha ezt találtad a legjobb lehetőségnek, aztán ha ott vagy embereket ismersz meg és megtapasztalod a lehetőséget lehet találsz jobbat is.Sok szerencsét:)
2012. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt a megoldást rövid távra szántátok azért, hogy megkeressetek annyit, amiből elindíthatjátok a közös életeteket, én semmi kivetni valót nem találok benne. Különben is, akiről szó van, ma még a barátod és nem a férjed. Ki tudja, mit hoz a jövő. Ha mindketten meg tudjátok oldani az ingyen szállást, ne költsetek erre, mert akkor már nem is érdemes kimenned, mert arra megy el a kereseted. Különben is, a barátod már külföldön van, tehát ha te nem mész ki, akkor sem vagytok együtt. A szeretetről szóló szöveg pedig ebben a megközelítésben mellébeszélés. Vannak olyanok, akik választott hivatásuknál fogva évente csak egyszer-kétszer tudnak hazajönni a családjukhoz (pl. a tengerészek), mégsem okoz válságot számukra. Ha ott többet keresel és még a nyelvet is megtanulod, csak nyersz a dolgon. Különben is a magyar munkavállalók külföldön a vendéglátásban szinte kivétel nélkül a legalacsonyabb beosztásoknál kezdik. Aztán ahogy bizonyítanak, tanulnak, megtanulják a nyelvet, úgy jutnak feljebb és keresnek többet. Ez nem általánosítás, konkrétan, ismerőseim tapasztalatából tudom.
2012. aug. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Örülj, hog találtál egy 800 eurós állást. Vállald el és dolgozz, mint az angyal, mert huszat találnak helyetted. Később még akadhat más állás is. Ne akarj annyira együtt élni. Így amúgy is izgalmasabb. A barátodnak is megvan a maga gondja, gondolom. Ne varrd még a tiédet is az ő nyakába. Légy önálló és céltudatos. Dolgozz! Itthon sokkal bizonytalabb a munkahely és még fele annyit se kapsz.
2012. aug. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mivel nincs még nyelvtudásom nem is számítottam más állásra és ennek is örülök, hogy összejött. Nagyon szeretjük egymást a párommal és nyilván hosszú távon az a cél, hogy együtt éljünk és az anyagi dolgaink is rendben legyenek. Amire sajnos Magyarországon nincs remény. Csak furcsálltam, hogy van aki szerint felelőtlen vagyok, a barátom le sem sz.r és eltűri, hogy robotoljak. És mivel a nyelvet sem tudom nem lesz esélyem és a fizikai munka miatt is pár hónap és hazajövök. Nem valami biztató szavak. Lehet van benne valami de én kíváncsi lennék valóban nem felelőtlenség e amit tenni készülök. Jelenleg egy biztos állásom van nem mondom hogy rosszul keresek de félretenni lehetetlenség belőle. Én úgy gondolom ha már csak a nyel vagy a világlátás miatt is de megéri. Dolgozni meg mindenhol kell, nem vagyok egy aszott emberke aki nem tud dolgozni. Minden csak akarat kérdése szerintem pláne ha van miért.
2012. aug. 11. 15:01
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gondot nem látok ezzel. Kezdetnek megteszi, közbe meg kereshetsz jobb munkát.

Az mondjuk tény, hogy az én párom nem engedné hogy messze egymástól külön lakjunk, mert féltene, és egyébként is ahol már mindkét fél dolgozik, ott simán van pénz egy olcsóbb albérletre, amit közösen fizethetnétek. Attól még hogy a barátod nem így akarja nem azt jelenti hogy nem szeret...

Hosszú távon mindenképp jobban jársz ha elmész Magyarországról.

2012. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
300 km-re lennék így páromtól, akinek a cég biztosít szállást. Ugye oda amúgy sem mehetnék. Én ott lakom majd ahol dolgozom, tehát nagyon nem kell utaznom sem a munkába. Reggel 8-tól indul a munka 2 turnusban. Nekem is és neki is 1 szabadnapja van a héten nem nagy esélyt látok a találkozásra de még mindig többet, mint ha itt maradok. És nem másodlagos a pénz sem. Jelenleg a felét keresem. Nagyon jó feltételeket írt a hotel, remélem mind igaz.
2012. aug. 11. 15:03
 7/12 anonim ***** válasza:
ez jó kezdetnek, tanuld meg a nyelvet és később találhatsz jobbat. Mivel kapsz kaját meg szállást, szerintem elfogadható a 800 euró.
2012. aug. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet... De akadnak bőven eltérések is. Mi 3 éve vagyunk együtt, 1,5 éve döntöttük el, hogy kiköltözünk Norvégiába. Angolból mindkettőnknek felsőfokú nyelvvizsgája van, és mostanra már norvégul is elég jól megértetjük magunkat, valamint 1,5 évig az utazásra és a kinti költségekre spóroltunk mind a ketten. Az én párom 2 hónapja ment ki, 1 hét múlva utazom utána. Ami a különbség: párom ez idő alatt talált magának állást, albérletet, és állást nekem is, ráadásul a szakmámban, és ugyanabban a városban, ahol ő van. Skype-on beszélt velem a munkáltató, és gyakorlatilag el van intézve minden, próbaidőre felvett szeptemberi kezdéssel. Szóval én is csodálkozom azon, hogy miért nem segít a párod. Egyáltalán tud-e a szándékodról, hogy kiutazol, vagy teljesen magadtól találtad ki? Milyen cégen keresztül akarsz kimenni, kérnek-e tőled pénzt amiért munkát kapsz, vagy más szolgáltatásért? (Pl. különböző papírok elintézésért, ami többnyire ingyenes, stb.)


Valamint, ha belekalkulálod a kiutazás költségét és azt, hogy lehet, hogy felültetnek az állással, akkor már elég sokba kerülne ez a kis kaland. Én a helyedben megkérném a párodat, hogy keressen neked kint állást, még ha nem is ott, ahol ő dolgozik, de ugyanabban a városban. Sokkal megbízhatóbb ajánlat lenne, mint egy netes hirdetés, és legalább közel lenne a párod is, ha valami probléma akad, ami nagyon jól jönne, mivel nem beszéled a nyelvet! Mivel nem beszéled a nyelvet nagyon kiszolgáltatott helyzetbe kerülhetsz! És a közvetítőcégekkel kapcsolatos probléma mindig csak akkor derül ki, amikor már kiutaztál, ezért sokkal biztonságosabb lenne a párodhoz utazni. Én a helyedben spórolnék, nyelvet tanulnék, és elnapolnám ezt az utazás pár hónappal.

2012. aug. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem közvetítőcégen keresztül megyek ki hanem közvetlenül a szálloda fog alkalmazni. Emailen elküldték a munkaszerződést is. Remélem valóban nem átverés az elején kell figyelnem a papírokra, hogy minden meglegyen. Párom amiben tud segít, elintézte hogy legyen egy olyan német telefonunk amivel mi majd ingyen beszélünk ez nagyban könnyíteni fog a helyzeten. A cél az hogy majd egy városban dolgozzunk és ha még félreérthető is volt ő támogat. De neki nincs ideje nekem munkát keresni persze ha szólnak neki, hogy van valami azonnal szól. De csak úgy lehet, hogy ismerős lát valamit és szól. Közvetítőn keresztül nem akartam kimenni, mert egy csomó pénzt lehúznak az emberről. De kezdetnek ez nekem jó lesz ha nagy gáz van pár óra és a páromnál vagyok.
2012. aug. 21. 12:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha segít és támogat, akkor nem gond, de ahogy eddig leírtad, egyáltalán nem úgy nézett ki, ne haragudj. Azért még azt nézd meg, hogy mennyibe kerül az a pár órás út, mert elég drága kint a tömegközlekedés. A 800€ tényleg nem sok, de kezdetnek megteszi. Csak sokszor előfordul, hogy évekig ilyen munkakörben marad az ember, mert látástól vakulásig dolgozni kell, és ahogy a párodnak, neked se lesz időd más munkát keresni.
2012. aug. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!