Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megéri gyereket szülni?

Megéri gyereket szülni?

Figyelt kérdés

a szülés rettentően fáj és az azt megelőző 9 hónap sem túl kellemes, főleg,ha minden reggel hánysz. egyre nehezebb "létezni", hátfájások és stb.

megváltozik a tested,kövérebb leszel(vannak akik szülés után hamar visszanyerik a régi alakjukat, de valljuk be kevés embernek adatik meg)a melled sem lesz már olyan szép,mint régen, megjelennek a terhességi csíkok, szexelni sem tudsz az első pár hónapban.

aztán elkezdődik a gyerekfelvigyázás, kinek milyen lesz a csemetéje, de van aki alig tud aludni rendesen pár órát, stresszes, fáradt lesz és ebből adódóan lesznek otthon a férjjel is veszekedések.

oda kellene figyelni a párunkra is, de mivel minden a nő nyakába zúdul így elég nehéz, benne van a pakliban,hogy a csávó félredug vagy egyszerűen lelép semmi következmény nélkül.

megéri ez? a kisbaba kárpótolhat mindenért?


2012. aug. 11. 15:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
76%
Röviden:igen.Két gyereket neveltem fel, ennek ellenére a férjem még mindig velem van.
2012. aug. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
87%
Most akkor arra irányul a kérdés hogy pénzért megéri-e? Azért biztos nem szülnék. Csak elhivatottságból, szabad akaratból, örömből vágyból, szerelemből. Nekem így érné meg, a többi mellékes.
2012. aug. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes kérdés:)) Nekem a terhesség mondjuk nagyon jó volt, nem volt se hányás se nehézség. A szülés tényleg nagyon fáj, de leginkább az első a többedik már könnyebb. Alakomat visszanyertem (sőt kevesebb kiló vagyok mint voltam) de a mellem sose lesz a régi bár öregedéssel sem lenne ugyanolyan az igaz.

Nehéz valóban a nem alvás az állandó készültség a felelősség (pláne ha az ember maximalista mint én is akkor állandóan úgy érzi nem ELÉG jó szülő).

Ugyanakkor. 1. csodálatos érzés hogy akibe szerelmes vagy azzal együtt létrehoztok egy MÁSIK EMBERT egy közös életet.

2. iszonyú klassz amikor látod hogy okosak szépek értelmesek és visszatükrözik amit beléjük fektettél nevelést.

3. ha meghalsz lesz utánad valaki nem csak úgy kihalsz ebből a világból észrevétlenül:)

4. amíg még nem halsz meg, lesz aki rád nyitja az ajtót akivel közös dolgokat csinálhatsz stb. (persze ha nem szúrtál el valamit nagyon korábban amiért látni se bírnak).

3 gyerekes anya:)

2012. aug. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
57%

szerintem nem.

32N vagyok, házas, jó anyagi háttérrel, mindezek ellenére közös döntés volt a férjemmel, hogy nem vállalunk gyereket.

2012. aug. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
85%
Megéri :) első pár évben kicsit nehéz de utána kárpótol mindenért amit szenvedtél érte :)De ha nem vagy/érzed magad felkészültnek rá akkor szerintem ne vágj bele addig amíg kész nem állsz
2012. aug. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
65%

Furcsa a kérdésed. Nem azért szülünk gyereket, mert megéri, hanem azért, mert hozzá tartozik az életünkhöz. Ha a megéri irányából közelíted a kérdést, akkor először kérdezd meg anyukádat, neki megérte-e megszülni téged.

Amiket a gyerekszülés "ellenérveként" leírtál, ezek csak arra valók, hogy a "nem szülés" melletti döntésedet önmagad előtt igazold. Igenis nagyon jó dolog terhesnek lenni, babát várni, tervezgetni. Jókat lehet röhögni azon, hogy akkora a hasam, hogy alig férek be az ajtón és csodálatos élmény, amikor először hallod felsírni a babádat. De végső soron te döntesz, a saját értékrendet szerint.

2012. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
84%

Én sem szeretnék gyereket (27/N), de aki szeretne, annak meg természetesen megéri.

Tehát emberfüggő.

2012. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
67%

igen,megéri


nincs annál szebb,mint amikor azt mondja szeretlek anyuci/apuci


ki van próbálva

36/F 1 fiú és 1 lány apukája

2012. aug. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
79%

Nos, akkor részletesen:


a szülés rettentően fáj - fáj, ez tény, de nők milliói szülnek naponta, és kibírják, sőt, többségük többször is szül.


és az azt megelőző 9 hónap sem túl kellemes, főleg,ha minden reggel hánysz. egyre nehezebb "létezni", hátfájások és stb. - nem törvényszerű, azért egy influenza sokkal kellemetlenebb tud lenni, nem is beszélve a komolyabb bajokról...


megváltozik a tested,kövérebb leszel(vannak akik szülés után hamar visszanyerik a régi alakjukat, de valljuk be kevés embernek adatik meg)a melled sem lesz már olyan szép,mint régen, megjelennek a terhességi csíkok, - igen, ez ezzel jár, de ha belegondolsz, ehhez gyereket se kell szülni, hízni, öregedni szülés nélkül is szoktak a nők (öregedni mindenki, akit ez zavar, annak úgyis mindig gondja lesz a testével)


szexelni sem tudsz az első pár hónapban. - másfél hónap, és lehet kreatívnak lenni azért. :)


aztán elkezdődik a gyerekfelvigyázás, kinek milyen lesz a csemetéje, de van aki alig tud aludni rendesen pár órát, stresszes, fáradt lesz és ebből adódóan lesznek otthon a férjjel is veszekedések. - a veszekedés nem törvényszerű, és egyszerűen a nők úgy vannak biológiailag kódolva, hogy kisbaba mellett kibírják. Nekem hatalmas az alvásigényem, de valahogy túléltem azt a pár hónapot. És lehet aludni délután is, mikor a baba is alszik. :)


oda kellene figyelni a párunkra is, de mivel minden a nő nyakába zúdul így elég nehéz, benne van a pakliban,hogy a csávó félredug vagy egyszerűen lelép semmi következmény nélkül. - hát ez azért nem törvényszerű egyáltalán, megfelelő párt kell választani, és dolgozni a kapcsolaton közösen.


megéri ez? a kisbaba kárpótolhat mindenért? - igen, kárpótol, de nem mindenért, azért amit felsoroltál, azoknak a többsége csak kifogás, és nagyrészt rajtad is múlik.

2012. aug. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
65%

Az elejével egyetértek... de a többi. Persze hízik mindenki de aki a terhesség alatt is odafigyel magára abból nem lesz egy kövér tehén. Sok nő a gyerek miatt elhanyagolja magát, néhányan még a férjüket is a terhesség után, de ezt nem szabad. Erre figyelni kell és nem lesz gond. Nézz rá néhány kisbabás babakocsit toló nőre... még a ruhájuk is ocsmány unalmas. Miért válnak ilyenné? Előtte adtak magukra. Utána is megtehetnék.

Pasiból meg nem a jóképű nagymenőt kell kifogni, aki elhagy amint talál egy szebb pipit, hanem egy értelmes rendeset, aki segít a gyereknevelésben és kiveszi a részét az otthoni melókból is. Ezek után igen megéri, már annak aki szeretne gyereket.

2012. aug. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!