Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ráérek 31-2...

Szerintetek ráérek 31-2 évesen gyereket szülni?

Figyelt kérdés
23 éves koromban megszereztem az első didplomámat, egy gazdasági szakon, ami után felvettek egy jól fizető állásba. Ezután jelentkeztem egy művészeti szakra, és most fogok diplomázni nemsokára. Most vagyok 27 éves és szeretnék a második diplomám után alkotni, azt csinálni, amit mindig is szerettem volna, csak eddig nem nagyon adatott meg. Amint lediplomázok, kimegyek Dél-Franciaországba a vőlegényemmel szerencsét próbálni (illetve én próbálok szerencsét, Ő dolgozni megy), aztán majd meglátjuk, mi lesz. Nekem egy 3-4 év kell, amíg még az álmaimmal tudok foglalkozni, magammal és a leendő férjemmel, ezért úgy néz ki, a gyerekvállalás kitolódik pár évvel. Anyukám szerint még ne vállaljak egy jó ideig gyereket, élvezzem a fiatalságomat, de én azért nem szeretnék későn szülni. Meg félek egy kicsit attól is, hogy mondjuk 3 év múlva kezdek el próbálkozni és akkor derül ki, hogy valami nincs rendben (az ember sosem tudhatja). Szóval szerintetek ne aggódjam és csináljam, amit a szívem diktál, vagy azért 1-2 éven belül kezdjek el gondolkodni a családalapításon? Az a baj velem, hogy 25 éves koromig kb azt tettem, amit az eszem javasolt, tehát nem mentem művészeti egyetemre attól tartva, hogy nem tudok elhelyezkedni, a munkát szinte mindennél előbbre tartottam, hogy legyen saját egzisztenciám stb, és most pedig a 10 évvel ezelőtti énem kezd előtörni belőlem, aki nagy álmokat szövögetve élte az idealisták ábrándos életét, megfeledkezve az idő múlásáról.
2011. jún. 11. 19:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
ráérsz, csak majd jobban oda kell figyelned magadra és a babára a hasadban
2011. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2011. jún. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem maradtál le semmiről.
2011. jún. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 :) :) :) ***** válasza:
32%
Szerintem nem nagyon..
2011. jún. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
31 vagyok és majd a következő pár évben fogok csak szülni. szerintem ráérsz.
2011. jún. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Van egypár kérdésem amit végiggondolhatnál és utána dönts.


1. Van-e olyan valaki akinek szülnél? Akivel tényleg családot lehetne alapítani?


2. Több gyerkőcöt akartok-e? Mekkora korkülönbséggel?


3. Készen állsz-e az anyaságra? Hajlandó vagy-e kivonni magad a gazdasági forgatagból egy-két évre hogy a babának szentelhesd magad, nem pedig már 6-10 hónaposan "bedobni" bölcsibe, hogy a karriered hajkurászd. (sajnos láttam már ilyent)


+ A baba nem mindig akkor jön, amikor tervezik vagy akarják. Lehet most villámgyorsan meglenne, de amikor majd akarjátok nem fog, csak jópár hónap, ne adj isten jópár év.


Azért ezek a minimumok amiket szerintem végig kell gondolni. 33 évesen szültem :) de csak 1 babát terveztünk és első hónapban megfogant. Tehát szerencsés vagyok.

2011. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Első az önmegvalósítás, gyerek jöhet utána, szerintem 35-ig simán ráérsz.

Én is most végzek ha minden igaz, olyan idős vagyok mint te kapcsolatom sehol, de először magamat szeretném megvalósítani és nem a gyerekkel foglalkozni.

2011. jún. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

miért ne érnél rá? :) huszonévesen még ki kell élnie magát az embernek.persze aki szereti nagyon a gyerekeket és ez a vágya azt megértem persze.Én már 5éves korom óta azt mondogatom,hogy 30 felett fogok szülni és nem hinném,hogy másképp lesz már :) bőven ráérsz,35év felett javasolt a fokozott figyelemmel követés...egyébként a mai világban mire egy nő eljut oda,hogy gyereket vállalhasson,bőven eljut a 30ig...nagyon sokan szülnek 40 felett is(bár az már nem túl szerencsés).De a te helyzeteddel semmi baj.

22N

2011. jún. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
mármint olyan idős vagyok mint amikor te végeztél.:D
2011. jún. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én 30 előtt szeretnék 2 gyereket...de szerintem nem fog összejönni, a párom orvosit végezm "hála az égnek" még van 4 éve plusz még XXXX :-S

Úgyhogy mire odakerülünk arra benne leszek a három X ben szerintem. Pedig szerettem volna fiatal anya lenni...



De végül is akkor leszel anya mikor szeretnél, természetesen a körülményeket (hogy mikor fogan meg pl.) nem tudod befolyásolni...de ezeket is beleszámoltad akkor oké:)

2011. jún. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!