Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen illik elköltözni...

Hány évesen illik elköltözni otthonról? Ti mikor költöztetek el?

Figyelt kérdés

Nálunk a családban nincs veszekedés vagy ilyesmi,hogy az miatt költöznék el.Van egy évem a gimiből(5 éves a gimi, és év vesztes is vagyok) utána fogok dolgozni és alatta lerakok egy tanfolyamot,viszont ehhez pénz kell..most leszek 20 éves egy hónap múlva..viszont ,hogy fixen keressek pénzt legalább 3-4 éve kell,tehát 23-24 éves leszek,anyumék azt mondták csak akkor költözhetek ha már fixen keresek,addig nem,mert nem tudnám magam fenn tartani,mert tudják,hogy manapság elég drága minden..


szerintetek ha 23-24 esetleg 25 éves koromig a szüleimmel lakok az nem gond??

vagy már illik ilyenkorra elköltözni??


2012. aug. 12. 10:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincsen olyan, hogy valamikor is illene elköltözni. Hová költözzek, ha még pl nincs miből és/vagy nincs kivel? Az albérlet olyan, mintha az ablakon dobnád ki a pénzt. Éppen ezért ha már költözök, akkor saját lakásba, ahhoz viszont ténylegesen kell mellém már egy társ, akivel összeköltöznék. Úgyhogy amíg ez nem adott, nem gondolom, hogy illemből el kellene költöznöm.
2012. aug. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

én is így gondolom,mondjuk azon gondolkodtam,meg tesóm is mondta,hogy együtt vehetnénk egy házat,aztán majd vmelyikünk elköltözne amikor lesz párja vagy vmi..


csak egyik ismerősöm szekál,hogy mikor akarok elköltözni meg ilyenek,mondom amíg nincs miből nem igazán tudok..

2012. aug. 12. 10:42
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem alatt már külön laktam, de nagyrészt a szüleim tartottak el, plusz ugye tanulmányi ösztöndíj...

"Véglegesen" most szeretnék elköltözni szeptemberben a páromhoz, csak az a "gáz", hogy még nem találtam munkát :( Emiatt nagyon elvagyok keseredve egyenlőre...

2012. aug. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

ja és az ismerős egy 15 éves kiscsaj...

már 2x is szóba hozta ezt,én elmondtam neki szépen és nyugodtan,hogy ehhez pénz kell,de ha következőleg megint ezzel jön nem lesz finom és nőies :D

2012. aug. 12. 10:44
 5/29 A kérdező kommentje:
*nem leszek
2012. aug. 12. 10:44
 6/29 A kérdező kommentje:
igen,sajnos a pénznek elég nagy súlya van..
2012. aug. 12. 10:45
 7/29 anonim ***** válasza:
94%
Nem éri meg testvérrel közösen venni lakást, mert a kiköltözésnél akkor ki kell vásárolni a részét.... Meg, hogy ki mibe adott bele, stbstb... csak veszekedést szül.
2012. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nem illem kérdése, nagyon sok tényezőből áll, én 24 leszek nemsokára, egyetem után visszaköltöztem a szüleimhez, de nem azért mert nincs kedvem önállósodni...
2012. aug. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 évesen költöztem a páromhoz. Akkor már 4 éve dolgoztam és mellette csináltam levelezőn a főiskolát.

16 éves korom óta dolgoztam nyári munkában, majd 18 évesen suli mellett is végig.

24 évesen szültem és ekkor is mentem férjhez.


Azért nem olyan egyszerű egyedül életet kezdeni!

Van olyan ismerősöm, aki több mint 12 éve dolgozik nem rossz bérért, de nem tud egyedül talpon maradni. A szüleinél lakik még mindig. Nem a kényelem miatt, hanem azért, mert a havi keresetének a 70%-a lenne csak a rezsi+lakbér.

2012. aug. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem illik nem illik kérdés. Akkor amikor már megengedheti magának anyagilag.
2012. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!