Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit illik vinni temetésre?

Mit illik vinni temetésre?

Figyelt kérdés
Hálistennek nem vagyok jártas az ilyenekben, egy ismerősünk meghalt nem volt nagyon közeli viszonyunk de mindenképp szeretném tiszteletem leróni a temetésén. Ilyenkor milyen virágot szoktak vinni? Páros/páratlan "szabály" is van ha jól emlékszem. Koszorú az sok lenne nem? Azt család tagok szoktak vinni?! (nő vagyok)
2012. aug. 6. 16:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Első ez morbid volt. Szoktak vinni csokrokat, arra tűzhettek szalagot egy kis búcsú idézettel, de csináltathattok kis koszorút mondjuk szegfűből, az még árban sem ver földhöz. Tudom, most nem ez a lényeg, de... sajnos ez is szempont a mai árak mellett.
2012. aug. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj koszorút, készítenek a virágosnál kisebb sírcsokrot is az olcsóbb, vagy ha még azt is soknak érzed egy csokor virágot, virágboltban tudni fogják,nem egyet készítenek.

Én a leírtak alapján sírcsokrot választanék.

2012. aug. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként van olyan is, aki semmit nem visz! Ha annyira nem közeli az ismerős, akkor én nem is nézem ezt rossz szemmel.
2012. aug. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt nagyon közeli a viszony, egy kis sírcsokrot vinnék. Azzal kifejezed a megemlékezést és a tiszteletet, de nem fogod túllicitálni a rokonokat, közeli barátokat. A lényeg, hogy legalább egy szál virágot vigyél. Temetésre nem szokták a páros/páratlant nézni, különben is a virágos, akinél megveszed, tudni fogja.
2012. aug. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát annyira közeli, hogy 5 percre laktunk egymástól utcán köszöntünk, néha egy társaságban voltunk tehát nagy dolgot én sem szeretnék, de ennyit megérdemel szerintem. 18 éves volt mellesleg
2012. aug. 6. 16:52
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
egy kis koszorú vagy egy szál virág is elég, de a legtöbbet a megjelenés számít, legalábbis én édesanyám temetésén nem is láttam ki mit hozott, csak jólesett az ismerősök jelenléte, hogy megtisztelték utolsó útján.
2012. aug. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, te meg takarodj már innen bunkó paraszt!
2012. aug. 6. 16:57
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Koszorút a családtagok visznek, ti vigyetek csokrot.

Sok minden függvénye, lesz e ravatalozó, koporsós vagy urnás temetés, vallási, helyi szokások.

Legelegánsabb ha olyan csokrot készitetsz ami a kedvenc virága volt, már ez is a tisztelet jele.

[link]

2012. aug. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A virágboltban mond el, hogy egy egy csokrot szeretnél temetésre, ismerősnek. Ők fogják tudni, hogy milyen az, ami megfelelő.
2012. aug. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt közeli ismerős, akkor egy szál virág bőven elég, pl. egy szál fehér szegfű
2012. aug. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!