Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelhetem párom...

Hogyan kezelhetem párom depresszióját?

Figyelt kérdés
Mostanában csak rossz dolgok történnek velünk, túl vagyok egy betegségen, a párom elvesztette a munkáját..én meg egy ideje nem találok..pénzügyi gondjaink vannak és ez még csak a jéghegy csúcsa.. Ennek ellenére én bizakodó vagyok, de a párom hihetetlenül depressziós lett és semminek nem tud örülni..és már ez nagyon kóros nála. Pszichológust fölöslegesen ajánlotok, nincs pénzünk sem megfizetni... Nem aggódnék ennyire, ha a páromnak nem lettek volna korábban is lelki bajai.. Mit tegyek vele? Hiába beszélek jó dolgokról.. Figyelek rá,megértő vagyok, de már az én türelmem is véges... Vagy egyszerűen várjam meg, míg eltünnek a fejünk fölül a hullámok??
2009. júl. 21. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Létezik TB alapú pszichológus, pszichiáter is, amit az állam támogat így nektek nem kerül semmibe.
2009. júl. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld rábeszélni, hogy orvoshoz menjen (kísérd el!), mert gyógyszerrel manapság nagyon jól kezelhetőek a depresszió különböző fajtái!


Inkább pszichiáterhez kellene mennetek (a pszichológus csak elbeszélget a pácienssel, a pszichiáter viszont gyógyszeres segítséget is tud nyújtani).


Ne várjatok, mert minél hamarabb kezeli szakember a bajt, annál hamarabb el fog múlni.


Javasolnám még a NEUROPTIM tablettát (ez szabadon vásárolható gyógyszertárakban), de elég drága, azt írod nincs pénzetek...

1 havi adagja 3990-4300 Ft (weboldalon rendelve olcsóbb, gyógyszertárban drágább)


Ez nagyon hatékony depresszióra!


Ha regisztrált munkanélküliek vagytok, akkor ingyenesen jár nektek az egészségügyi ellátás!!!

Ha nem vagytok regisztrált munkanélküliek, akkor valószínüleg fizetitek a havi 4500 Ft kötelező EÜ-járulékot = akkor is jár nektek az eü-ellátás.


Tudnod kell, hogy a depresszió MAGÁTÓL nem fog elmúlni, csak súlyosbodnak a tünetek és egyre rosszabb állapotba fog a párod kerülni. :[

2009. júl. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is TB alapon járok egyszerre a két szakemberhez, kérés nélkül kaptam tablettát, amiből a havi adag 130 ft volt. Elég gyenge fajta, de sokat segített, mégsem szoktam rá, csak ha úgy érzem rossz passzban vagyok akkor szedem egy darabig
2009. júl. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy te tudod kezelni, hacsak nem vagy szakember. De ezzel nem szabad játszani, ha nem értessz hozzá, kkor nagyon sokat árthat a próbálkozásod. Forduljatok hozzáértö pszichiáterhez.
2009. júl. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jól kezelhető a depresszió. Pár hét már javulkást hoz. De ha nagyon elmélyül, kijönni is hosszabb. Kísérd el a körzeti orvoshoz, az beutal a pszichiáterhez, aki ír gyógyszert. A depresszió inkább olyan, mint egy enzimbetegség, nem beszélgetéssel gyógyítják, hanem beállítják a dopaminszintet. Ha drága a gyógyszer, kérhetsz rendkívüli segélyt (kb. 20 e.) az önkormányzatnál.

A depresszió életveszélyes állapot, mert mindig öngyilkossági hajlam kíséri, még ha el is titkolja a beteg. Ne várd meg, míg súlyosabb lesz. Esetleg beszélhetsz előre a körzeti orvossal. Otthon nem kezelhető, de ha adsz neki diót, csokoládét, hosszú sétára viszed a friss levegőn, fürdeted, az átmenetileg (pár órára) jobbulást hoz. Maguktól nem fognak eltűnni a hullámok, úszni kell, és ha ő nem bír viszed hátadon. de te sem bírod sokáig, ezért irány a mentőcsónak, de sürgősen! vagyis doki. Depressziósan nem fog munkát kapni. Ha te is beleesel, akkor süllyedt! igyekezz!

2009. júl. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja addig is vegyél neki Remotív - ot, kerül, amibe kerül, orbáncfűből készül, nagyon hasznos.

[link]

Orbáncfüvet(ördöglyuggatta fű) te is szedhetsz, a levelét kell nézni, ha a fény felé tartva kis tűszúrásnyi lyukak vannak rajta, akkor az az. Ne szennyezett helyről!!!

[link]


[link]


[link]

[link]

de lehet, hogy már gyenge lesz az nektek. Adj neki esténként egy sört, a komló is lazít.

2009. júl. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!