Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megaláztak. Hogyan kezelhetem...

Megaláztak. Hogyan kezelhetem jól ezt a helyzetet? Tanácsot és véleményt szeretnék kérni.

Figyelt kérdés

Pár évvel ezelőtt volt egy "afférom" egy iskolai tanárommal. A tanár - diák viszonynál "mélyebbet" ő kezdeményezte, néhány hónapon keresztül elég gyakan "enyelgett" velem (nem jut eszembe szebb szó ennek a kifejezésére, biztosan el tudjátok képzelni). Engem aztán később, a köv. félévben kezdett igazán érdekelni, ekkor tettem egy elég határozott lépést felé, élőben ( nem mondom, hogy szerelmet vallottam volna, de tettem egy nagyobb lépést) - ő egyébként ekkoriban már nem tett semmit, én meg korábban nem nagyon reagáltam.

A "közeledéemre" semlegesen, kitérően reagált , így nem hoztam aztán többet szóba a dolgot. Elmaradtak a "rendszeres" flörtölések részéről, viszont alkalmanként

mégis vissza-visszatértek , így aztán már nem tudtam , mit gondljak. Három hónapig ment ez az állapot és mivel közelett a vizsgaidőszak, és a flörtölések , ill .egyéb széptevések mégis megvoltamk részéről , így nem tudtam, hogy tegyek, szerettem volna vagy balra vagy jobbra lépni

ebből a számoma rossz helyzetből ( a széptevései között volt olyan, aminél azt gondoltam, hogy csak az egója miatt csinálja, mert élvezte, hogy "becserkészhetett", de olyan is , amit nagyon őszintének tartottam, és tartok).

Emiatt fogtam magam és mivel már élőben nem találkoztunk abban a félévben , e-mailben megírtam neki. Volt két levélváltásunk (2-2 levél, miután az első levelemre azt írta vissza "nem értem hogy miről beszélsz " , szóval a 2 levéllel meg a pár hónappal korábbi lépésemmel együtt mondhatjuk, hogy 3-szor tettem lépést felé) de mindkétszer kitérő választ adott. én ezitán nem oglalkoztam vele férfiként. A követkző félévben is tanított még, de akkor már nem érdekelt iylen szempontból, meg közben találkozgattam vaalki mással is, ugyanakkor kb 4 alkalommal még beszéltünk e-mailben , ezeket én kezdeméyeztem, baráti hangnemben, de a tanulmányaimmal kapcsoaltban, semmilyen líraibb megjegyzés nem volt bennük. Még annyit hozzátennék az úr "gerincességéhez", hogy párszor ebben a félévben is próbált kikezdeni velem ( nem sok, 2-3 alkalom volt , sőt , oylan is, hogy beszólt! nekem minden ok nélkül, pedig nem is ismerjük egymást tulképpen). Mindegy is , ezekre már legyintettem magamban, nem tudom, miért okozhatott neki örömet .


Most pár év után azt kapom a nőjétől vissza (szétkürtölte a baráti körömben ) - mert azt elfelejtettem omndani, hogy utólag kiderült, neki végig volt nője - hogy én szerelmes voltam a pasijába és rá akartam mászni és ráakaszkodtam...stb.

Gondolom, megmtatta neki azt a két levelet, meg a többit, ami ugyan semleges témájú volt, de baráti hangvételű és gondolom, akár ezekb is belemagyarázhatta, hogy ráakaszkodhattam.

nnekem ez az egész nagyon rosszul esik, én nem kezdtem ki vele soha ( ő velem élőben több tucatszor ...) és én voltam az, aki vette a bátorságot és elé állt azzal, hogy "kíváncsi vagyok rá", pedig én tényleg elég tartózkodó vagyok magánemberként, nehezen veszem rá magam iylenekre (többet ilyet nem is csinálok, tanultam belőle ..) és úgy állította be a helyzetet, hogy én rácsimpaszkodtam.


Ami a dolgot még szánalmasabbá teszi : azóta is összefutunk néha és mindig normálisan viselkedik és köszön. A szemembe nem volt gerince vállalni, de a hátam mögött ilyeneket csinál.


Hogyan bizonyíthatnám az igazamat vagy mit kellene tennem 8azn kívül, hogy igyekszem az egésszel nem foglalkozni)?


2010. szept. 27. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2%
Ezt nem fogom végigolvasni. Foglald össze a lényeget!
2010. szept. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Úgysem bizonyíthatnak rád semmit. A bűnösséget kell bizonyítani, nem az ártatlanságot.
2010. szept. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos nem tudod bizonyítani, mivel - ahogyan kiveszem a szavaidból - írásban soha nem ismerte el.

Tanúi sincsenek és régen is volt, így kénytelen leszel keserű szájízzel megpróbálni megfeledkezni róla.

Mondjuk az elgondolkodtató, hogy a nőjének mi oka lehetett rá, hogy ezt a baráti körödben szétkürtölje (egyáltalán mi köze a baráti körödhöz?), ha nem az, hogy alapja volt a pasi részéről...

Ezt mondjuk el lehetne hinteni, de vigyázz, mert nagyon is visszaüthet.

A legbölcsebb, ha ezt a békát lenyeled...

2010. szept. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra sem foglalkozol vele, nem reagálsz a "beszólásokra", mintha nem is létezne!

Ha elébe mész a dolgoknak, kvázi elöre védekezel,próbálsz magyarázkodni, az arra ad okod, hogy Te csimpaszkodtál rá!

Semmit ne csinálj másképpen , ne változz meg, mutassd ki azt felé, hogy Ö már egy becsukott könyv!

Ne adj többet okot arra, hogy ki kezdjen veled!

2010. szept. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Én elolvastam..

de most őszintén... kinek akarod ezt "bizonyítani" hogy ő kezdeményezett ,meg stb... ráadásul,ha jól értelmezem már nem is jársz abba az iskolába...akkor meg nem mindegy?

Te tudod,h mi az igazság és akik szeretnek,akiknek fontos vagy,azok is neked fognak hinni,bármi történik..

A többi embert meg sz*rd le.. tudom nehéz,de nem éri meg ezzel foglalkozni és elég kicsi az esélye annak,hogy meg tudd védeni ebben a helyzetben az igazadat.

Ráadásul ő mégiscsak egy tanár... feletted áll.. és kinek fognak hinni? Persze,h az idősebb férfinak.:(

de ha rosszul értelmeztem és még mindig oda jársz... akkor is tartom magam ehhez a véleményhez.

Esetleg... még valami... ha nagyon kínoz a dolog.. szerintem azért váltottatok ti épp elég emailt, ahhoz,hogy így szemtől szembe rákérdezz a dolgokra nála.

Pl, arra,h miért "incselkedett" veled anno.. stb.. magyarázd el neki Élőben... hátha belátja...

Ha meg nem látja be... ez van akkor hülye az ember és nem kell vele foglalkozni !

Remélem tudtam segíteni ..

2010. szept. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
második : ezt a férfi nézőpontjából írtad ? :)
2010. szept. 27. 20:20
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Én konkrétan magasan tennék az egészre, és beinkenék a csajnak. Foglalkozzon saját magával, ne másokkal.
2010. szept. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
Megtanultad, hogy mindig tegyél el egyértelmű bizonyítékokat az ilyen afférokról, ki tudja, mikor jön jól befogni a száját valakinek... ;)
2010. szept. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem tobb dolog is lehet a hatterben.


1. Lehet, hogy csak bekepzelted ezt a dolgot, hogy kikezdett veled, valahogy felreertetted a jeleket (pontosan nem irtad, hogy mit takart a flortolese, pedig epp ez lett volna a fontos)


2. Lehet, hogy tenyleg flortolt veled, de csak jatszadozott, nem akart semmi komolyat.


3. Lehet, hogy flortolt veled es tobbet akart volna, de mivel te sokaig nem viszonoztad (mar egy felev azert sok am!), ugy vette, hogy lezarja ezt, nem foglalkozik veled tobbe, aztan te leptel, o meg osszezavarodott, mert nem tudta, hogy mire velje, ezert lepett kesobb megint, de akkor mar lehet, hogy mas erdekelte ot.


4. Lehet, hogy o erezte ugy, hogy te raakaszkodsz, hisz emaileket kezdemenyeztel, ha meg nem is volt bennuk nagy dolog, de o neked magatol nem irt. Szoval lehet, hogy van benne valami, hogy bizonyos szempontbol te akaszkodtal ra miutan o mar lezarta magaban, miutan nem latott eselyt.


Szoval lehet, hogy nem kellene ot elitelni, mert nem ismerjuk a pontos szituaciot es hogy mi jatszodott le benne, de valahogy ugy erzem, hogy te is felelos vagy a kialakult helyzetert, mert belementel utolag, irogattal neki. Szerintem sokan gondolkodnak ugy, hogyha valaki sok honapig elutasito, kesobb mar nem kell, mert rajonnek, hogy ugysem mukodne, nem szereti az egyen, talalnak mast stb.

2010. szept. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

utolsó , neked is kösz, de azért az első mondat kicsit rosszul esett:)

de valóban nem részleteztem, meg mindegy is már. :)

2010. szept. 28. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!