Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány olyan ember...

Szerintetek hány olyan ember van akit a szülei finanszíroznak 30 éves kora fölött is?

Figyelt kérdés

Itt nem arról beszélek aki telesen önállótlanan hanem arról az érzésről h egy keményen átdolgozott nap után is ua olyan üres bábnak érzi magát, mintha semmit nem csinált volna..-ezért nincs különösebb motivációja.


Aztán korunk sajátossága h a képmutatás, egy adott réteghez való tartozás miatt fontosabb ..tehát : a középosztályból ki menne el önszántából pl bolti eladónak (csak a kontraszt miatt irom)ha otthonra fizetésnyi befolyik a családi kasszába? (nem is értené a saját közege.) max belső becsületből ,de azzal meg nem lehet nagyon előre jutni a reprezentálás világában ..


hány ilyen van ? mit gondoltok erről ? ha valaki kitörne hogyan tud ? és a fentiek tükrében tud e egyáltalán?


2012. aug. 14. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Hány ilyen van? Most vársz egy számot, vagy mire gondolsz?


Eléggé összeszedetlen és csapongó a kérdés, de ha jól hámoztam ki:

Egyrészt miért lenne a "reprezentáció" annyira fontos mindenkinek? Főleg tinédzserkor után.


A férjem is tehetős családból származik, mégis dolgozott ő karosszérialakatosként, bolti eladóként, takarítóként is. De pont a munkához való hozzáállása miatt elég magasra jutott saját erejéből, most már vezető beosztásban dolgozik, magyar viszonylatban jó pénzért.


De én is takarítottam egy ideig közgazdász diplomával, mert egyszerűen hónapokig nem találtam munkát. Legalább volt bevételem, szociálisan sem makkantam meg itthon. Amikor lett jobb lehetőség, akkor értelemszerűen váltottam arra.

2012. aug. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én 24 éves koromtól teljesen önálló vagyok, 18 éves koromtól dolgozom és tanulok is, ellenben a tesóm 35 éves lesz és még mindig anyukám szolgálja ki a pici fiát. Többször összezördültünk már emiatt anyuval, nem érti meg, hogy rosszat tesz a gyerekének, mert annyira önállótlan, hogy képes éhezni, ha nem rakják elé az ételt.

Sok szülő nevel életképtelen gyereket azzal, hogy körbeugrálja még ennyi idősen is és nem abban segíti inkább, hogy egészséges érett felnőttként megállja a helyét a világban. Hiába mondom anyukámnak, hogy amint kiderül tesómról, hogy 35 évesen még az anyja "pelenkázza", lehet akármilyen megnyerő stílusa, de menekülnek mellőle a nők, mert senki nem akar pátyolgatni egy nagy gyereket. Akármilyen jómódú is egy család, a szülők kötelesek a gyereknek megtanítani, hogy minden pénzbe kerül, amiért meg kell dolgozni, nem szégyen semmilyen munka sem, annál nagyobb szégyen a lustaság, az önállótlanság és az, hogy mindig mástól várják a segítséget.

2012. aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
arra utal a kérdésem h az emberek anyagiakkal mutatják mennyire boldogok miközben nem. nekem az egzisztencia adott volt és nem vagyok boltdog ,elmentem máshova kicsit másként próbálkoztam és ezen a dolgon az sem változtatott. sarkos példa : Katalin hercegnő leugrik' pincérnösködni mert megcsömörlik a gazdag világtól. és nyilván ugyan ugy sehol sem fogja találni a helyét...
2012. aug. 14. 14:40
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, mi a kérdésed, egy konkrét számot akarsz, vagy mit?


Amúgy meg elég összefüggéstelen, először arról írsz, hogy a szülei tartják el, aztán, hogy nincs életcélja, utána meg, hogy képmutató... Döntsd el előbb, hogy MI érdekel, és utána tedd fel, ÉRTHETŐEN a kérdést.

2012. aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,örülök ha írtok még.
2012. aug. 14. 14:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem mindenki gondolkodik ám így, hogy az anyagiaktól függ a boldogsága... Amiről te írsz, az a céltalanság, függetlenül attól, gazdag vagy-e vagy sem. Kell, hogy legyen valami felnőttként, ami érdekel, amit szívesen csinálsz, legyen az takarítás vagy egy vállalat irányítása, a fontos, hogy egy valamiben legyél jó. 30 év felett már illik valamilyen szakmát, hivatást választani, amiben hosszabb távon az ember el tudja magát képzelni.
2012. aug. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hú én nagyon nem értem meg miért nem akar valaki elköltözni otthonról. Én 19 éves koromig bírtam, aztán meguntam, hogy nem csinálhatom a dolgaimat úgy ahogy szeretném. Igen boltban dolgoztam, de nem érdekelt, mert csak egy évig voltam ott aztán sikerült a felvételim. Még erőt is adott, mert tudtam, hogy nem ott akarom boltban ledolgozni az egész életemet. Én örülök, hogy elköltöztem végre a magam életét élem. Persze hétvégenként gyakran hazamegyek látogatóba, de képtelen lennék megint otthon lakni. Amugy a barátaim kb. 40% még otthon lakik pedig sokan már dolgoznak több éve. (25-30 évesek)
2012. aug. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

én is már rég elköltöztem ,ettől még nem vagyok független.


igazatok van a céltalanság a legrosszabb ,nem volt mindig igy ,csak sokat csalódtam.. -hát ez van.

2012. aug. 14. 15:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 24 vagyok, munkanélküli. Nagyon szeretnék önállósulni, de ugyanakkor félek is, hogy soha nem fog menni.

Ránézek bátyámra (34), világ életében anyámékat szipolyozta. Most egy feleséggel, és két gyerekkel még mindig havi 30-40 rugóval leakasztja a szüleimet. Ezért nagyon csúnyán szoktam rá nézni, de aztán eszembe jut, hogy egyenlőre én sem tartok sehol. És attól félek, hogy én is ugyan ilyen leszek, ha lesz munkám, akkor is.

2012. aug. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, qrva sok.

De legközelebb ÉRTELMESEN FOGALMAZZ és röviden!

2012. aug. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!