Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha két ember egy bizonyos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha két ember egy bizonyos ideig nem házasodik össze akkor már nem is fog? Ez baj? Mennyi az az idő?

Figyelt kérdés

7 éve vagyok együtt a párommal, 18 voltam amikor megismertem, jó ideje együtt élünk. Pár éve csak ketten.

Egyikünk sem erőlteti az esküvőt. Nemrég viszont egy családi összejövetelen viszont kiderült, hogy nem vesznek minket komolyan. Elmondták, úgy érzik bizonytalanok vagyunk és nem akarunk egymás mellett elköteleződni (nem így, de ez volt a lényeg), senki nem ellenkezett, sőt...

Nagyon bántott a dolog. Pedig soha nem veszekszünk nyilvánosan, nem ócsároljuk egymást a család előtt, nem szakítottunk még és jöttünk újra össze, stb...


Igazából nem kételkedek a kapcsolatunkban, csak bánt, hogy ennyi idő kellett, hogy kiderüljön, hogy nem hisznek bennünk.


Másoknál ez tényleg így van, vagy miért gondolhatják így?

Nem hiszem, hogy okot adtunk:((



2012. aug. 13. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A testvéremék szintén gimiben ismerkedtek össze, és 12 év után házasodtak össze.
2012. aug. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Párom anyukája 53 éves, a párja 50, 14 éve vannak együtt, most kérte meg a kezét, jövőre esküvő!! :D
2012. aug. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezekre a dolgokra nincsenek szabályok. Nyilván ha valakik 33 évesen ismerkednek meg azok nem fognak 7 évig csak járni. De ti azért fiatalon ismerkedtetek meg. Szóval szerintem semmi baj ezzel.
2012. aug. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ott inkább a családotok felfogásával van gond. Nálunk sose kételkedtek, tudják hogy komolyan gondoljuk, a házasságnak meg sok értelme nincs, így nem is gondolkodunk ilyesmin.
2012. aug. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy az a baj, hogy a húgom most házasodott össze a párjával, másfél éve vannak együtt, a két család dobta össze az esküvőre. Mi ezt nem szeretnénk, azt is megkaptuk, hogy már két esküvő árát is elköltöttük a motorjainkra, de nekünk ez a közös szenvedélyünk.

Nincs gyerekünk, albérletben élünk, erre minek házasodjunk?

2012. aug. 13. 17:15
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért házasságot az emberek nem azért kötnek mert van egy házuk. Gyerekkel kapcsolatba már hallottam ilyen jó sokszor, de házasságra még nem.
2012. aug. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De gondolom, ti hisztek egymásban, nem? Akkor kit érdekel, hogy a család mit hisz? Ha együtt maradtok 80 éves korotokig esküvő nélkül, akkor is azt fogják mondani, hogy soha nem köteleztétek el magatokat?
2012. aug. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nincsenek szabályok, és biztos, hogy mindig akad kivétel.


Én a környezetemben viszonyt valóban azt látom, hogy akik évekig együtt járnak, össze is költöznek, azok valóban nem házasodnak össze. Vagy ha jön is az esküvő...akkor mindenki kicsit olyan ironikus módon áll hozzá.


Egy biztos: a régiek azért nem vesznek komolyan, mert ez az összeköltözünk esküvő nélkül dolog még az ő idejükben nem volt divat. Az utóbbi időben lett annyira felkapva, és ez a szüleink korosztályának kissé furcsa.

2012. aug. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi 5 éve vagyunk együtt, 3 éves fiunk van, és nem házasodtunk össze. Néha szóba került, de komolyan sosem. Szerintem nem lesz esküvőnk. Papír nélkül is lehet együtt élni. Amúgy minket sem vesz komolyan a rokonság, hiába a gyerek. (Tök maradiak) De amíg nekünk jó, kinek mi köze hozzá, nemde? :)
2012. aug. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

azért mert egyesek olyan beszűkült gondolkodásúak, hogy csak akkor hiszik el egy párról, hogy komolyan összetartoznak, ha házasok, hát azok legyenek boldogok a véleményükkel.


engem pl sosem vonzott az esküvő gondolata. nagyot nem szeretnék, mert utálom a felhajtást, nincs kedvem beöltözni meg jópofizni. két tanús, farmerban aláírósat meg minek? nem egy papírtól lesz szeretetteljes, jó a kapcsolatunk.


lehet, h irigyek rátok, amiért a szeretet tart össze titeket ennyi éven keresztül, és nem a papír. mert így sokkal őszintébb a dolog. mi is leginkább ezért választottuk ezt.

röhej, amikor a nők kihisztizik az esküvőt, milliós hitelbe verik magukat a "nagy nap"ért. és elsiklanak a lényeg felett.

2012. aug. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!