Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok a 11 év korkülönbség egy...

Sok a 11 év korkülönbség egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
És mitől függ? Gondolom az is számít, hogy 16 és 27 éves például vagy vagy 26 és 37. Mit gondoltok?
2009. júl. 22. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ha már 20-on felül van az egyik, akkor nem gond a 11 év korkülönbség. Az alatt viszont elég gáz... főleg mikor azt hiszik, hogy apukával vagy anyukával vagy és nekik csókolomot köszönnek.
2009. júl. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Én 24 vagyok, a párom 36, több, mint öt éve vagyunk együtt. Az ismerettségi körömben nem nagyon van a miénkhez hasonló kiegyensúlyozott kapcsolat. :-) Akkor lehet gond a korkülönbség, ha pl. az idősebb fél már családot akar, a másik még nem, szóval ha egyáltalán mást várnak a felek a kapcsolatól. De ez persze akkor is gond, ha egyidősek a felek. 10-15 év korkülönbségnál is lehet tökéletes összhang! :-)
2009. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem attól is függ, hogy hány évesek a felek, mert nem mindegy, hogy 11 és 22 mondjuk vagy 31 és 42. De nagyban függ attól is, hogy a felek soknak érzik e. Mert ha én mondjuk egy hullámhosszon lennék egy nálam 11 évvel idősebb férfivel, akkor simán belemennék egy párkapcsolatba (már ha nem volnék házas :-)). Mert ha adott mondjuk egy 22 éves lány, aki még bulizgatni jár, meg egy 33 éves férfi, aki már inkább családot szeretne, abból lehetnek konfliktusok, annak ritkán van jövője. A felek mentalitásától függ leginkább.
2009. júl. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
ugyanezen agyalok énis. nálunk 13 év,most vagyunk összejövőben, 19 éves vagyok.Neki van egy gyereke,de mondta,ha szeret valakit,további gyermek sem akadály.Legjobb barátnőmnél 12 év a korkülönbség,azt mondta sok.Mivel egy 30 felelti férfinak mások már a céljai,tervei.
2009. júl. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem az évek számától függ, hanem attól, ki hol tart a személyes fejlődési útján, kinek mik az aktuális céljai az életben. Ezek két, egykorú ember esetén is lehetnek teljesen különbözőek, és két, korban egymástól elég távol állónál is lehetnek közel azonosak. Ez alapján lehet mondani egy kapcsolatra, hogy kiegyensúlyozott vagy nem.

(Persze egy jó ideig tud működni egy olyan kapcsolat is, ahol az egyik fél "pótszülője" a másiknak. Ott az a veszély, hogy mi van, amikor az, aki a kapcsolatban a "kicsit" játszotta már fel akar nőni. Előjön, hogy problémás az elengedés. Tehát az semmiképp nem lehet annyira egészséges felállás, mint a két egyenrangú, a saját lábán is megállni tudó fél közti kapcsolat.)

2009. júl. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Szia! Nálunk is 11 év volt, ő nem merte vállalni, mert félt, hogy mi lesz, ha két év múlva rájövök, hogy nekem egy fiatalabb kell. Szóval nálunk sok volt.
2009. júl. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez teljesen személyiségfüggő.

Törekedni kell, hogy minél jobban megismerd a másikat, hogy tisztában legyél az ő vágyaival, céljaival. Ugyanúgy, mintha egyidősek lennétek. Társadalmilag még nem teljesen elfogadott, ha tetemes a korkülönbség, ám a legutolsó, aminek számítania kellene, az a "környezet" véleménye.

Ha a kapcsolatot hosszú távra tervezed, akár egy életre, akkor sok mindent kell mérlegelned; biológiailag és a kapcsolat lelki terén is.

Tudnod kell, hogy (abban az esetben, ha Te vagy a fiatalabb) mikor Te a vonzerőd, szexuális teljesítőképességed csúcsán leszel, Ő addigra lehet, hogy már lejjebb adja az igényeit. Tudnod kell, hogy ha gyereket vállaltok, akkor összeszorul majd néhányszor a szíved, hogy az idősebb szülő nem tud úgy futkosni, fáramászni etc... a kicsivel, mint a fiatalabb.

Viszont ha szerelmes vagy, akkor sem 1 sem 11, de 31 év sem számít.

A Kedvesem és köztem 13 év van, az Ő javára. Sokat tanultam már mellette, és néha rádöbbenek, hogy Hozzá képest akad, mikor gyerek vagyok. De ez a visszájára fordítva is működik. Ő is "lazább" lett, hisz egy Nála fiatalabb, pörgősebb emberkével van együtt, óhatatlan, hogy "fel kell adnia" a rigolyáit :)

Egyszóval ha egy olyan kapcsolatra törekedsz, amelyben meghatározó a harmónia, és feltétel nélkül tudsz szeretni, akkor simán működik. Korkülönbséggel, vagy anélkül.

Elnézést, hogy bő lére eresztettem :)

Üdv.

2009. júl. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ugyan! Semmi gond! Köszönöm a válaszokat. Az az igazság, hogy igen, szerelmes vagyok. Bennem is ilyesmi kérdések fogalmazódtak meg, de állíthatom, hogy én is érettebb vagyok a koromnál és ő is gyerekesebb még:) Úgyhogy nincs ilyen gyerek-szülő kapcsolat köztük, egyenrangúak vagyunk a kapcsolatban:D És gyerekeket is szeretnénk:)

Mégegyszer köszi a válaszokat:)

2009. júl. 25. 15:48
 9/9 anonim válasza:
36%
Üdv én 16 vagyok és a barátok 27 ....
2012. márc. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!