Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihasználja a páromat a...

Kihasználja a páromat a testvére? Érdemes szóvá tennem neki?

Figyelt kérdés
Egy ideje a párom a tesója üzletében alkalmazott. Ezzel nincs is semmi gond, de azokon a napokon, amikor nem dolgozik, a testvére mindig kitalál valamit. Hol a kocsiját kell elvinni szerelőhöz, hol a bankba kell intézni valamit, vagy elmenni neki megvenni valamit. Ezek a dolgok csak nagy ritkán kapcsolatosak a munkájukkal. Semmi pénzt nem kap ilyenkor, és órákat, vagy akár fél napokat elvesz a napjaiból. Most már ott tartunk, hogy szinte minden szabad napján neki ugrál ide-oda, a saját benzinköltségén. Azt megértem, hogy a testvére, és a testvérünkért mindent megteszünk. Nekem is van, és KÖLCSÖNÖSEN segítünk egymásnak, nem kihasználjuk a másikat. A tesókája akkor nem bizonyul segítőkésznek, ha a páromnak kell segíteni. Tehát nagyon egyoldalú a dolog. Mi a véleményetek, tegyem szóvá, hogy kinyíljon a szeme? Nem akarom hogy egy csicskát csináljon belőle, de megbántani sem akarom, hogy a kapcsolatunkban ez feszültséget okozzon. Hogy tálaljam a dolgot? Már említettem neki, de annyi volt a válasz, hogy mégis a testvére.
2009. júl. 22. 11:28
 1/8 anonim válasza:
34%
mindenképpen
2009. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Szia!nos nekünk is hasonlo a problémánk.A Párom huga csak akkor jön ha pénz kell neki amugy 20éves és nem melozik hanem inkáb élősködik holott nekünk is kell a pénz mert lassan kisbabánk lesz.

Amikor költöztünk akkor is azt mondta hogy segit pakolni meg ilyenek abbol sem lett semmi.aztán amikor megigérte hogy felhozza azokat a baba rucikat amit anyos nála hagyott nah arra is kakilt rá!És amikor ezt a páromnak megemlitettem akkor én voltam a hibás mert szová mertem tenni és szerinte sértegettem a hugát holott ez nem is igaz!mindent megtesz a hugának amit csak kér velem meg nem is foglalkozik kissé féltékeny vagyok rá de sajnos nincs mit tenni olyan is volt már hogy elakart hagyni miatta holott a huga tényleg nem is foglalkozik se vele se velem.Nos nálunk ez a helyzet.remélem mind a kettőnk ugye megoldodik egyszer.Fel a fejjel.szió

2009. júl. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Mindenki felnőtt ember a történetben ugye?

(Csak, hogy jól értettem-e?)


Ha igen, akkor nehéz helyzetben vagy. A helyedben nem arra koncentrálnék, hogy szerinted kihasználja-e Őt a tesója, mert az az Ő kettejük dolga. (Ráadásul a testvérét nem válogathatja meg az ember, a párját viszont le tudja cserélni is akár. Tehát innen nézve ez egy vesztes helyzet.) Én azt nézném, hogy mik azok a momentumok, amikkel kézzel foghatóvá tudom tenni a páromnak, hogy mi bajom van? Pl. "Keveset vagyunk együtt." Vagy "Rossz nekem azt látni, hogy már megint nem jut elég energiád magadra, mert a tesód dolgai után szaladgálsz." A konkrétumok a legjobbak: "Mikor megyünk moziba?" "A legközelebbi szabadnapodon ugorjunk le Velencére!" stb.


Az általánosságok ilyen esetben ritkán működnek az én megfigyelésem szerint.

2009. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem hiába mondják,hogy üzletben nincs se barát,se testvér...Bizony egy ilyen helyzet komoly vitát tud csinálni két testvér között.Mivel azt írtad,hogy a párod az alkalmazott,vagyis az üzlet a testvéré,ezért van az,hogy kihasználja,mert tudja,hogy a párod mindent megcsinál a munkahelye miatt...Abban is biztos vagyok,ha egyszer szóvá tenné a párod neki,hogy a szabadság az enyém,és akkor nem dolgozom a válasz annyi lenne,hogy ha nem tetszik valami keress másik munkahelyet...És lehet,hogy ez is jobb megoldás lenne mint hagyni,hogy teljesen kizsigerelje...De én a helyedben beszélgetnék a pároddal,hogy ő hogy látja ezt az egészet...de valami megoldás mindenképpen kell...
2009. júl. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Ebben az esetben az egyetlen megoldas, ha a parod munkahelyet valt. Kulonben ra fog menni a kapcsolatotok, az egeszsege.

(Persze, nem azt mondom, most azonnal, de kezdjen el masikat keresni - es talalni is.) Esetleg hagyd ott.

2009. júl. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én páromat az egész családja kihasználja.Anyuka, mama,nagybácsi. Amíg én mondtam neki hogy nyíljon ki a szeme, még én voltam a rossz.Így ugráltatták őt is.Mondtam neki szépen, csúnyán de még mi vesztünk össze.Megfogadtam nem szólok neki,csinálja.Mióta nem szólok, véleményt sem mondok megjött az esze.Nagyon átlátja a dolgokat.
2009. júl. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, minden résztvevő felnőtt a sztoriban. Munkahelyet nem hiszem hogy szeretne váltani. Régen is ugráltatta, amikor nem dolgozott az üzletében, de mostanában már állandósultak a programok. Sajnálom, hogy nem látja át a dolgokat. Négy-öt napot dolgozik a héten, és a fennmaradókat azzal tölti, hogy ugrál neki. Pedig neki is lenne dolga, és pihennie is kellene. Vicces, hogy a szüleik is megjegyezték ezt, és nekik is szúrja a szemüket, hogy a bátyus kihasználja az öccsét. De ők sem nagyon szólnak. Próbáltam eddig nem szólni, hátha észreveszi, finoman szólni, most meg eljutottam odáig, hogy nyersen megfogalmaztam a véleményem, ami egyértelműen nem tetszett neki. Elhagyni nem szeretném, mert nem ez a megoldás. Egy kapcsolatban vannak megoldandó problémák, és én nem kidobni akarom a barátomat, hanem egy kicsit felnyitni a szemét, hogy tisztán lássa a dolgokat. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2009. júl. 22. 13:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, nem mondd neki, hanem KÉRDEZD MEG a párodtól, ő hogyan érzi magát akkor, amikor munkaidőn kívül segít/intéz dolgokat a tesójának? Ebből tudni fogod, egyáltalán a párod hányadán áll a dologgal. Attól, hogy te azt érzed, kihasználják, nem biztos, hogy ő is így érez.

És gondolom, nem az a baj, hogy a párod a tesójával foglalkozik, hanem hogy ezt az időt nem veled tölti. Teljesen jogos. Mond el a párodnak, hogy szeretnél több időt tölteni vele, szeretnéd, ha rád figyelne (ennek a módját konkrétan mond meg: segíts MA kitakarítani, segíts MA vásárolni, most masszírozd meg a hátamat stb.).


Szóval, azzal, hogy "kinyitod" a párod szemét nem biztos, hogy jól jársz, hisz ez az ő dolga, milyen viszonyban van a tesójával. Azzal azonban igen, ha mindenkinek meghagyod a saját dolgát intézni és te is a sajátodat intézed - több figyelmet, több törődést kérsz a párodtól.


34/N

2009. júl. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!