Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz lenne a...

Szerintetek gáz lenne a zsebpénzéből szülinapi ajándékot venni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Anyósomék minden hétvégén jönnek,mielőtt elmennek apósom mindig ad a gyereknek "fagyiravalót".Ezt én egy kis perselyben gyüjtöm.Természetesen kap fagyit,meg mindent tehát nem vonom meg tőle,de ez a pénzt amit kap elrakom.

Ha apróra van szükségünk elveszünk belőle de vissza is rakjuk,ha elveszünk 700at berakunk 1000ret,szóval beváltunk.

Összegyűlt annyi pénz hogy birnánk belőle venni egy kisbiciklit.úgy gondoltam hogy szülinapra ezt kapja.Anyu szerint ez igy elég gáz,mert mégiscsak az ő zsebpénze.Amúgy a kicsi 3éves.

Legszivesebben megvenném neki most szülinapra meg valami mást de tavaly is eléggé sokba belejött a szülinap és nem nagyon jutott szép ajándékra.


2012. aug. 15. 11:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%

Nem muszáj ám ilyen korán anyagiasra nevelni a gyereket.

Sőt, szerintem valszeg jobban örülne ha inkább vele töltenétek az egész napot és foglalkoznátok vele.


Amúgy szerintem is gáz, mert az Ő pénze, még ha egyenlőre aztse tudja hogy miaz.


HA biciklit akar a gyerek akkor persze vehettek neki de mondom, ne neveljétek arra hogy ha szülinapja van akkor rögtön az ajándékon járjon az esze. Megszokásból ajándékozni elég gáz.

2012. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem gáz, ha az ünneplés közepette közlöd, hogy a bicajt a nagyiék által adott fagyipénzéből spóroltuk össze. De ezt szülinapi ajándékként nemigen tudod kivitelezni. A gyerek számára persze csak a bicaj a lényeg, de a nagyit nem szabad megbántani!!!!
2012. aug. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha bicajt akartok venni neki, vegyétek meg, de ez milyen már, hogy a zsebpénzéből veszed meg az ajándékot. Ez olyan, mintha anyád a számládról leszedne egy kis pénzt a fizetésedből és hozna neked ajándékot belőle.


Oké, hogy három éves, és nem tudja, de basszus, én úgy tudom, hogy a zsebpénz az zsebpénzt, amit majd elkölthet akármelyik kedden vagy szerdán, ha úgy akarja, nem arra gyűlik, hogy akkor a szülinapján anyuka kiszedje és abból vegyen ajándékot.

Főleg, ha úgy nézed gyakorlatilag többé-kevésbé anyósodéktól van.

2012. aug. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Szülinapja hallatán nem az ajándék az első ami az eszébe jut,hanem a torta és a sok ember.Ilyenkor megvendégeljük az egész családot és minden körülötte forog.


Év közben nem nagyon kap ajándékot.


Nem egy követelőzös tipus,nem tudja a kisbiciklis dolgot.

2012. aug. 15. 11:55
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy működik, ha kap pénzt nagyszülőktől, nagybácsitól, nagynénitől a fiam vagy a dédijétől, akkor úgy adják, hogy mi tudjuk, mire van szüksége és vegyünk belőle neki azt. Persze ez nem konkrétan szülinapkor volt így, hanem ha éppen pénzt adtak. Szülinapkor volt, hogy csak úgy vettek valamit, de olyan is volt, hogy ők adták a pénzt és mi vettük meg neki az ajándékot. De ezen felül kapott tőlünk is.

De a ti helyzetetek kicsit más. Ha az a pénz zsebpénz, akkor én azt biztos nem költeném el vagy ha hozzá is kéne nyúlnom, vissza is tenném azt az összeget. Mert oda fog még hozzá jönni az évek során és majd mikor kicsit nagyobb lesz, akkor pedig ő eldöntheti, hogy mit szeretne abból a pénzből kérni. De ha most ti ezt elköltitek, akkor annyival kevesebb lesz neki akkor.

2012. aug. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyobb (7 éves) öcsém van. Év közben kap tőlem zsebpénzt, jelképes összeget. Ez úgy működik, hogy elmondtam neki, hogy anyunknál van a zsebpénze, elmagyaráztam, hogy x forint, ami azt jelenti, hogy minden edzés után tud belőle venni egy csokit (mondjuk legyen csoki). De azt is megbeszéltük, hogy ha nem kér minden edzés után csokit, akkor gyűjtheti is, ha mondjuk játékot szeretne. Majd megnézik mennyibe kerül és anyu szól ha összegyűlt az ára.

Szóval valahogy így magyaráznám el neki. A nagypapa adott neked x fagyi pénzt, de képzeld már annyi összejött, hogy vehetünk neked belőle a szülinapodra egy olyan kisbicajt amit láttunk. Így ő is el tudja majd mesélni, hogy az ő zsebpénzéből van a bicikli, ti meg vehettek neki valami apróságot ha a buli után arra futja.

2012. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%

Felmerült bennem a kérdés, hogy egyáltalán minek egy 3 éves gyereknek zsebpénz, valamint hogy valóban neki kell-e eldönteni, hogy mit kapjon a szüleitől: pénzt 12 évesen, vagy bicajt 3 évesen.


Könyörgöm, az a gyerek 3 éves, rohadtul nem kellene még pénzezni meg ettől kaptam, meg attól kaptam, meg a fagyipénzből, meg a felét a fagyipénzből, meg visszaadom, meg nem adom. Jééééézusom, ez nagyon gáz! Legkisebb gyerekem 7 éves, de még ő sem fogja fel, mit is jelent a pénz, sőt, zsebpénzt sem kap, mert minek is kapna? Lehidalok, komolyan... :-/

2012. aug. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
Az eddigi válaszok alapján meg leszek kövezve,de szerintem simán megveheted neki belőle a bicajt. Annak legalább örül és hasznára is válik, a pénzt pedig egy ekkora gyerek még nem fogja fel. Persze mond el apósodnak is, hogy miből van, nem hiszem hogy megharagszik, hogy nem tömted tele minden alkalommal a gyereket édességgel, hanem kap abból egy biciklit.
2012. aug. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is simán megveheted neki. Nem hiszem, hogy egy 3 éves gyereket érdekelné a pénz, és így legalább rá költöd, olyat kap, aminek örül.
2012. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
nálunk csak most kap zsebpénz mindkétt fiam 8,5 10 évesek és azt vehetnek belöle amit szeretnének .kicsiként mi vetünk neki ajándékot vagy ha nagypapa adott pénzt hogy vegyünk neki azt ami kell neki ilyenkor vetünk neki játékot sb.
2012. aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!