Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érettségizők! Ti kaptatok...

Érettségizők! Ti kaptatok valami ajándékot a családotoktól a sikeres érettségiért?

Figyelt kérdés
Meglepődtem, mert a mi családunkban mindig nagy ajándékozás megy ilyenkor érettségi után (ez volt tesómnál, unokatesóknál is), viszont az ismerőseim még csak hírből sem hallottak ilyet, hogy valakit "megjutalmaznak" az érettségiért.
2012. júl. 11. 23:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk nem divat ez. Ballagásra igen, diplomára igen, de külön az érettségire nem, minek? Ott volt a ballagás :)
2012. júl. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igazából ezt én sem értem, de már annyira megszoktam, hogy fel sem tűnt, hogy máshol ilyenről még csak nem is hallottak.
2012. júl. 11. 23:46
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

ballagásra sok jó dolgot kaptam, az érettségire pedig egy külföldi nyaralást :D


szerintem ez nagy esemény az ember életében, szóval ésszerű határokon belül érdemes megajándékozni a gyereket valamivel.


persze, ha gyalázatosra sikerül, netán bukás is van, akkor nem érdemel semmit a család szeme fénye, de ha mondjuk ez alapján tuti felveszik egyetemre, akkor sztem igen.


legközelebb úgyis csak a diplomaosztón kell ajándékozni :D

2012. júl. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem, se a ballagásomra, sem pedig az érettségimre nem kaptam semmit, legalábbis a közvetlen családomtól nem.
2012. júl. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Persze, ez szerintem is egyértelmű, hogy a 2-es átlagú érettségire nem kapnak semmit, akkor én sem kaptam volna, vagy tesóm se. Igaz nem lett kitűnő az érettségim, a matekom pl. kettes lett, de erre igazából általános 6. óta számítani lehetett. A többi viszont 4-5. Főiskolára jelentkeztem, költségtérítésesre, mert államilag támogatott nem indult, így bízunk benne, hogy felvesznek, de idén sajnos semmi sem biztos.
2012. júl. 11. 23:52
 6/18 A kérdező kommentje:
4. sajnálom, biztos jól esett volna pedig.
2012. júl. 11. 23:52
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Kitűnőre érettségiztem (kettőből emelten), de kb. meg se dicsértek.

Mindegy, nem is azért tanultam.

2012. júl. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én semmit. Ballagásomra is csak virágot :)

Igazság szerint dicséretet sem kaptam, pedig nagyon jók lettek az eredményeim, anyám nem várta volna.

Persze mindenkinek dicsekedett, csak valahogy rólam felejtkezett el :)

2012. júl. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Én kaptam egy kis pénzt ,meg a tesóm is anno. Viszont nálunk ballagásra csak a szüleink jöttek,és virágot szokás adni.

Szerintem ezt családja válogatja,tudod ahány ház annyi szokás.Egyik sem rossz.

2012. júl. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én két 4-essel, három 5-össel végeztem mégsem kaptam semmit. Ha ennél rosszabb lett volna (mondjuk 2-es) még tán el is hajtanak kis túlzással a háztól! :) Egyáltalán nem szokás nálunk a nagy ajándékozás. Két tárgyból előrehozottat csináltam, a maradék három gyalog galopp volt. Arról nem is beszélve, hogy az egyetemen egy vizsgaidőszak azért jóval durvább, akkor ezért is ajándékozni kellene? Én minden vizsga után megajándékozom magam egy tábla csokival. Most anyu olykor hozott jutalomként egy dinnyét (mert imádom). Ez annak számít? Én tökéletesen boldog vagyok így, a szüleimmel jó a kapcsolatom, a nagyobb eseményeket megtartjuk, de már szülinapon sem nagyon szokás pl ajándékozni. Nem vagyok annak a híve, hogy minden apró sikert hatalmas ajándékokkal kell jutalmazni!
2012. júl. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!