Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz később aki albérletben...

Mi lesz később aki albérletben él?

Figyelt kérdés
Szüleimmel lakom albérletben hamarosan költözöm el saját életem muszáj élnem, azon gondolkoztam, hogy én még fiatal vagyok talán tudok egy házat venni hitelre ahol majd élhetek , de mi lesz anyukámékkal idősebb korukra amikor már nem tudnak dolgozni?! Voltatok már ilyen helyzetben? Mi lett?
2012. aug. 16. 14:36
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni, hogy félretenni nem tudnak épp, hogy kijönnek a keresetükből.
2012. aug. 16. 14:38
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha jól keresel pl kimész külföldre tudsz nekik venni egy házat olcsón valahol vidéken pl, vagy ha majd nem tudjáák fizetni akkor oda költöznek hozzád,hirtelen több ötletem nincs, ha nem tudják fizetni kiteszik őket szerintem.
2012. aug. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
17%
Nyugdíjat csak fognak kapni, nem?
2012. aug. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha elköltözöl, nekik több marad havi 50 ezerrel kb (kaja, víz, villany, gáz, közösköltség), abból tudnak már félretenni. Ha megelégszenek nem fővárosi lakhellyel, akkor 50-10 év múlva el tudnak költözni.
2012. aug. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem túl rózsásak a lehetőségek.... na meg hiába egy átdolgozott élet, nyugdíjuk sem biztos hogy lesz, vagy ha igen, csak egy marék falevél. Nem véletlenül került bele az új tákolmányba, hogy a gyereknek el kell tartania a szülőt.
2012. aug. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%
Igen kis valószínűséggel lesz neked lakásod, főleg hitelre, ahhoz jól is kell keresni. A szüleid gondolom kisebb lakásba költöznek, vagy összeköltöztök ha nem tudják fizetni a lakhatást. Szomorú dolog, de erre fel kell készülnöd.
2012. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezért is fontos még aktív korban gondoskodni az ilyenekről. Ha még fiatalon elkezdtek volna egy kedvezőbb hitelt, akkor mára meglenne a saját lakásuk. Mindegy lett volna, hogy albérlet vagy hitel, ha találnak olyan hasonló árkategóriás hitelt. Mert régen azért ez biztosabb dolog volt. Manapság divat, hogy a bankárok meg ezek a spekulánsok szórakoznak az emberek pénzével, életével... Már nem ajánlom, hogy bármiféle hitelbe fogjatok...
2012. aug. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

3: szerinted két átlagnyugdíjból lehet egy albérletet fizetni + a napi megélhetést?

Ráadásul egyre kevesebb adófizető van és egyre több eltartott. A jövő nyugdíjasai még rosszabb helyzetbe kerülnek most azoknál, akik a saját kis lakásukban a pici nyugdíjukból csirkefar-hátból főzik a pici leveskéjüket.

2012. aug. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

Az ingatlanba fektetett pénz hülyeség. Az albérleteket váltogathatod a fizetésed függvényében, egy sajáténál viszont fix a rezsi, és fix a szóbajöhető munkahelyek listája.

Ne akarj házat venni, pláne ne hitelre. A hitelnél nagyobb hülyeség nincs a világon.


Albérlet ameddig dolgozni tudsz, utánna idősek otthona vagy hasonló közösségek, félretett pénzből. A nyugdíjra ne számíts, gondoskodj magadról.

2012. aug. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Utolsó! Írtam, hogy félretenni lehetetlen van egy hugom is akit nevelni kell, minden pénzt elvisz az albi és a rezsi. Az öregekotthonát kifizeti? Ráadásul kettőt... akkor már fizethetnénk a lakást... Ha olyan munkám lesz hogy megtehetem természetesen segítek, de nem valószínű, hogy olyan lesz ahol több százezret keresek. Összeköltözni nem szeretnék.....
2012. aug. 16. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!