Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Albérletben élő egyetemisták...

Albérletben élő egyetemisták mennyi pénz megy el naponta ételre?

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ebéd 690 ft/nap (ez tartalmaz egy levest egy választható főételt, savanyúságot vagy kompótot és desszertet), a diákvacsi 250 ft/nap (ez általában hús+köret). Reggeli a kis boltból vagy az egyik egyetemi büféből 100-200 ft, plusz kávé, víz, tea, üdítő, kinek hogy.

Így 1500 forint kell egy napra. Van lehetőség főzésre is, de az idő igényes, ami nekem soha nem volt. Nagyon spórolós időszakban megettük a levest és a desszertet ebédre és lecsomagoltattuk a főételt vacsorára.

2012. aug. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hetente vásárolok, krumplit, rizst, tésztát, káposztát(savanyított) kis kolbászt, amit aprónként használok fel, 2 kenyér hetente, 1 vaj. Általában 3-5 ezer forintból ki szoktam jönni, ebben már benne van minden. Wc papírtól a sóig minden. Főzök mindig, nincs pizzarendelés, ilyenek... Mondjuk én a diákmelóból és ösztöndíjból fizetek mindent.
2012. aug. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Hetente kb. 2500 ft megy el kajára, ebbe benne van az üdítő is.
2012. aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Napi szinten nem tudom megmondani, de az esetek nagy többségében főzök, hó elején azt, amihez kedvem van, hó végén azt, ami olcsó :) Ha nagyon le akarnám bontani, akkor egy héten kb. tízezret költök el, de ez így azért sem igaz, mert nincs még hetekre se lebontva, egy hónapban egyszer jön a pénz, na meg azért sem, mert ebből nem csak kajára költök, hanem tisztítószerre, írószerre, ilyen-olyan bizgentyűkre is, szóval nagyjából mindenre, ami kell.
2012. aug. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Naponta nem tudom, mivel mi havonta egyszer nagybevásárlást tartunk, így csak hetente egyszer, vagy max. kétszer veszünk kenyeret, zsemlét, felvágottat, ilyesmit. Szeretek főzni, szóval csak nagyon ritkán rendelünk vagy eszünk házon kívül. Így havonta kb. 20ezer forint megy el kajára, és további 5-10ezer tisztálkodási és takarítószerekre, hasonlókra. (Ketten vagyunk albérletben a párommal.)
2012. aug. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A reggelim es a vacsoram 1 hetre olyan max. 5000 ft. Ez kenyeret, sajtkremet, sajtot, szalamit, majkremet melegszendvicskremet, muzlit, tejet jelent. Az ebedem felet, tehat a hust egy nagyon olcso helyen veszem 2-3 szaz forintert per nap. Koretet en fozok hozza, rizs, teszta, krumpli, parolt zoldseg. Ezen kivul sokszor csinalok fozeleket, mert gyors, es laktato. 7 ezer forintnal nem koltok tobbet kajara egy heten.
2012. aug. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
1: hol kajálsz? légyszives írd meg, mert nagyon jók az árai!
2012. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Napi 1000-2000 FT. Attól függ hol sikerül ebédelnem
2012. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!