Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti akik megkeresztelte...

Szülők, ti akik megkereszteltetitek a gyerekeitek, majd később nem járatjátok se templomba, se hittanra, azt miért teszitek? Szeretnétek pénzt kapni a keresztelős bulira?

Figyelt kérdés
Múlt héten keresztelőn voltam, ahol több nagytesó is részt vett a misén, keresztet vetni nem tudtak, a béke jelét sem ismerték. Nekem semmi bajom azzal, ha valaki nem vallásos, nem kötelező, mint tudjuk. De látható volt, hogy a szülők az első gyerekeiknél se vették komolyan a vallás betartását, akkor mégis minek keresztelik meg a másodikat is? Mert az úgy jó, mert mindenki azt csinálja? Ennyire komolytalanok a szülők?
2012. jún. 19. 22:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Mert az emberek többsége nem gondol bele semmibe. Csak élik az életüket anélkül, hogy egyszer is feltennék a kérdést: biztos ezt akarom? És ez igaz mindenre. A tanulmányokra, a házasságra, a gyerekvállalásra, stb.
2012. jún. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
52%

Nincs még gyerekem, de ha lesz, azért fogom megkereszteltetni, hogy megvédjem az ilyen-olyan szektáktól. Ha valakinek van vallása, kisebb az esély, hogy beszippantja egy ilyen. Nem fogom templomba kényszeríteni, engem se kényszerített senki. Meg voltam keresztelve, és tizenévesen magam döntöttem el, hogy akarok-e hinni vagy sem. Hasonló szabadságot adok a gyerekemnek is, de közben tőlem azt fogja látni, hogy Isten létezik. Aztán majd dönt belátása szerint.


Mellesleg mifelénk nem szokás ajándékozni keresztelőre csak egy imakönyvet, a "buli" költségét pedig a megkeresztelt szülei állják.

A mi családunk normális...

2012. jún. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
nevetséges. Ott van egy megkeresztelt gyerek, és lövése sincs mi a kereszténység, eszik e vagy isszák. Kb olyan, mintha elküldeném szakácsnak, és nem tudna megfőzni egy húslevest.
2012. jún. 19. 22:17
 4/32 anonim ***** válasza:
66%

Tudtommal, amikor megkeresztelik a gyereket, megígérik, hogy keresztény szellemben fogják nevelni.


Az én véleményem szerint ez nem egyenlő a templomba járással, keresztvetéssel, hittanra járással meg pláne nem.


Erkölcsös élet, káromkodásmentes, szelíd viselkedés, stb. Ezeket vallom, ezeket fogom tanítani a gyerekemnek, ha lesz.

Valószínűleg megkereszteltetem, mert én is meg vagyok, és ezekben a "tanításokban" hiszek. Ugyanakkor én nem járok misére, hittanra is csak rövid ideig jártam (elég is volt), és éppen ezért elvárni nem fogom tőle ezt. Tiltani sem fogom.


Szerintem neked amúgy semmi közöd hozzá, hogy ki miért kereszteli meg, vagy nem a gyerekét, ez mindenkinek a saját döntése, és nem tartozik kívülállókra.

2012. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
70%

Hát én nem a pénz miatt amit amúgy se adnak (nálunk).

Minálunk ez járta:

Legerősebb a jelen miszerint addig voltunk nagyszülők által napi szinten oltva, hogy kereszténylegyen, hogy oké az lett hagyják abba.

Másik két érv az itteni rasszizmus/kiközösítés amit értelmelen de ha már a felnőtt emberek is ilyenek hát gyerekek is azok elv.

Az iskola ami ha továbbra is itt marad munkánk megköveteli, s az egyházi suli erős, jó színvonalú.


Amúgy én ateistának írnám magam kiábrándúltam a vallásból, főleg a keresztényből, tisztelem, becsülöm akit jobbá tett vagy erőt adott neki stb nem szólok rá egy szót se hisz én se lázítom,DE ő se térítgessen szerintem.


Azt viszont igenis ésszel tudom, hogy a kúltúránk része amit ismeri illik hisz az embert minősítené csak, hogy olyat tagad vagy szapul amit nem is ismer. Így az enyém akár abba a suliba fog járni akár elköltözünk máshová más közösségbe mindenképp kap róla ismereteket, válaszokat(remélem nem annyira elfogultan) ha valamit nem ért s majd idősebb ként eldönti akarja e követni a keresztelésként felvett hitet vagy nem. Attól más ember, kitagadottabb, nem lessz akármit is hisz míg nem másokon gázol át illetve nem csap át önpusztító fanatizmusba.

2012. jún. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
ha a gyereked meg van keresztelve, tőled pedig vallási szabadságot kap, akkor pont le fogja tojni, hogy te minek szántad. Ha be akar lépni egy szektába, be is fog, egy csomó ilyennél nem is kizáró ok. Mondjuk Jehova, v hitgyüli
2012. jún. 19. 22:19
 7/32 anonim ***** válasza:
79%
Megint divat kereszteltetni. Sokan még mindig úgy gondolják, hogy ez egy státusszimbólum.
2012. jún. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
rendben, a gyereket szépre és jóra kell nevelni, nem kell káromkodnia, és a paráznaság is elítélendő. De keresztelkedés nélkül is erre nevelnéd /nagy valószínűséggel, mert gondolom rendes szülőnek tartod magad/. Akkor minek a keresztség? Keresztény szellemben nem csak annyiból áll, hogy oké, mindenkit szeretünk, mert vannak kötelezettségek is. Engem leginkább az akasztott ki, hogy keresztet vetni nem tudtak, ne mond már, hogy ez keresztényi szellem? ALap dolog?
2012. jún. 19. 22:24
 9/32 zokniszörny ***** válasza:
92%
Egyfelől megint divat, hogy vallásosak vagyunk. Másfelől mindenki úgy gyakorolja a vallását, ahogy akarja, nem kell se templomba járnia, és a gyerekét sem kell emiatt hittanra beíratnia. Ugyanis a vallás egy belső dolog, és nem kell megnyilvánulnia a külsőségekben. Meg akárki akármit mond, egy kicsit babona van a keresztelésben. Sokan félnek a pokoltól, illetve az elkárhozástól, attól még, hogy nem istenhívők.
2012. jún. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
61%

"Sokan félnek a pokoltól, illetve az elkárhozástól, attól még, hogy nem istenhívők."


Ami megint csak a gondolkodás hiányát mutatja.

2012. jún. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!