Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszem, hogy a menyasszony...

Azt hiszem, hogy a menyasszonyom evészavarral küzd. De nem hagyja, hogy segítsek neki! Mi a teendő ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Mindketten itthon vagyunk, mert szabit vettünk ki. Egész nap letört volt, nem evett. Ha megkérdeztem mi a baja, azt mondta "semmi", vagy épp "rossz kedvem van", vagy "hagyjál már békén". Aztán nemrég azon kapom, hogy sír. Megkérdeztem miért, és annyit mondott, hogy dagadt. Olyanokat mond magára, hogy kövér, mint egy disznó, és hogy undorodik saját magától. Fogyókúrázott és futott régen, de olyan ember, hogy ha gond van(ami volt mostanában dögivel, haláleset a családjában, anyukája rákos lett, amiből szerencsére felépült, stb), akkor eszik, sokat. Aztán meg bűntudata van, hogy megint mennyit zabált, és van, hogy 2 napig nem eszik. Most megint egy ilyen időszakát éli, ma nem evett semmit, csak reggel müzlit, meg egy almát. Nem tudom mi tévő legyek.


Amúgy nem kövér lány, jó nem azt mondom, hogy elfújná a szél. De alapból magas, 175 centi és 70 kiló körül van. Ránézésre egy igen csinos, dekoratív nő, gyönyörű arccal. Ő mégis egy undormánynak látja magát, és nem hisz nekem. Azt hiszem, hogy ez már komolyabb eset, nem foghatom arra, hogy hisztizik. Mit tanácsoltok nekem? Hova, vagy kihez forduljak? Magától nem fog elmenni sehova, mert ő nem érzi szerintem, hogy baj van, csak annyit lát, hogy "kövér".


2012. aug. 17. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Az az érzésem, hogy depresszióval kuzd.
2012. aug. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Elég nehéz lesz segíteni rajta. Ha megengedhetitek magatoknak, javasold neki, hogy vásároljatok egészségesebb kajákat, amiben nincs annyi kalória. Így legalább nem lesz bűntudata, és fogyni is fog. Ja, és egy jó tanács: ne kezd most feltűnően dícsérgetni és ajnározni, mert annál rosszabb nincs!
2012. aug. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

csorbát szenvedett az önbizalma,és itt adja le.lehet h a mostanság elszenvedett gondok miatt ilyen.érdemes beszélni 1 szakemberrel,hátha tud adni valami tanácsot.még ha türelmetlen,és nem akar beszélgetni veled a feleséged akkor se hagyd magára,mindig figyelj rá h érezze a törődést.

am szerintem is a súlya teljesen rendbe van

2012. aug. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%

175 centi és 70 kg.


Szerintem nyugodtan fogyhat minimum 10 kg-t.

2012. aug. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Fizesd le az utcátokban dolgozó melósokat hogy fügyülgesenek utána mikor megy a közértbe. Ettöl majd helyreáll az önbizalma.
2012. aug. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Ezt a problémát közelítsd meg onnan, hogy támogatod. Segíts neki leadni pár kilót, mert az ilyen embereknek bármit mondhatsz, ha ő szerinte kövér. Nézelődjél neten, állítsatok össze EGYÜTT egy edzéstervet (1ik nap torna, másik nap súlyzózás, harmadik nap közös gyaloglás - sétánál gyorsabb). Támogasd és tarts vele te is, mozogjatok közösen! A mozgás egyrészt jót tesz, másrészt a kedve is jobb lesz tőle, harmadrészt az is fel fogja dobni, hogy nem csak siránkozik, hanem tesz azért, hogy fogyjon. Diétát is összeállíthattok, minimális kalóriabevitelű étrendet (csirkés ételek, sok zöldség, stb.). Szóval ne vígasztalni próbáld, hanem fogd meg a kezét, vegyél elő egy lapot és írjátok össze, hogy milyen testmozgásokat szeret. Csináljatok egy órarendet minden napra, hogy melyik nap mit mozogjon/mozogjatok és mi legyen ebédre, mit üssetek össze.
2012. aug. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 poiu ***** válasza:
65%
Hatodikkal értek egyet. Ne engedd maga berántani az őrületbe, fogadd el, ami mond és csináljatok közösen valami tervet.
2012. aug. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Aki szerint nyugodtan fogyhat minimum 10 kg-t, az nagyon beteg. Mégis minek? Főleg, ha a párjának tetszik...
2012. aug. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó: mindegy, hogy tetszik-e a párjának, ha magának nem, hidd el. Van, aki nem mások véleményén keresztül látja magát, itt ez komolyabb gond annál, minthogy tetszik-e valakinek, vagy nem.

Amúgy tényleg nincs rajta sok plusz kiló, ilyen magassághoz ez a súly kb normális. De mivel ő fogyni szeretne a közös mozgás jó ötlet, hiszen ha attól fogy de mellette egészségesen étkezik, akkor az semmiképpen nem terheli meg a szervezetét, míg a nemevés az nagyon. Arról győzd meg, hogy amit csinál az többet árt neki, mint használ, és hogy te nem látsz rajta plusz kilókat, de együtt elmehettek esténként futni, az nem árthat. Valószínűleg ha sok rossz dolog történt vele mostanában, akkor ennek a nemevésnek nem csak a fogyás a célja, hanem az önkínzás is, de ezt ugyanúgy el lehet érni egy keményebb sporttal, ami ráadásul endorfint termel, tehát segít kilábalni ebből lelkileg is (mert igen, van, hogy az ember szenvedni akar, ha lelkileg rosszul van).

Az ingerültség csak attól van, hogy keveset eszik, ezt tapasztalatból tudom, én is csináltam ilyeneket és nem 1-2 napig, bár azt nyugodtan elmondhatod a menyasszonyodnak, hogy én egy grammot nem fogytam a nemevéstől, hiába csináltam 1 hetes megszakításokkal 2 hétig (5 kilót akartam leadni), mert ha az ember éhezik, akkor a bevitt kalóriákat még jobban elraktározza a szervezet. Szóval éheztem is, rossz kedvem is volt, ingerült is voltam és nem fogytam semmit.

2012. aug. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én csak arra gondoltam, hogy aki ilyet vág egy olyan képébe, akinek önértékelési zavarai vannak, az nagyon kegyetlen ember.
2012. aug. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!