Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltöztünk. Tanácsokat...

Összeköltöztünk. Tanácsokat kérek, hogy mik azok a hibák, amiket nem kéne elkövetnem?

Figyelt kérdés

Most nagyon jó, de még az elején vagyunk, de kicsit félek, hogy velünk is az történik, mint sok párral, akiknek az összeköltözés hatására ment tönkre a kapcsolatuk, ahelyett, hogy megerősödött volna.


Mik azok a hibák, amiket ti elkövettetek és utólag tudjátok, hogy másképp kellett volna csinálni?

Mivel őrizhetném meg a kapcsolatot olyan jónak, amilyen most?

Mik azok a dolgok, szokások, amiket már jó ha most kialakítunk?


Tudom, hogy mindenkinek magának kell megszerezni a tapasztalatokat, de én magam körül nem sok jó példát látok és nem igazán szeretnék a saját káromon tanulni. Biztos vannak olyan tanácsok, amiket ilyenkor az anyukák, vagy az idősebbek szoktak adni a fiatalabb nőknek.


2012. aug. 18. 00:41
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Innentől kezdve is a hobbija a hobbija marad. (foci, póker, kiskutyasimogatás, bármi!) A barátai a barátai maradnak. Téged nem fog kevésbé szeretni, attól, ha a haverjaival tölt 1-1 estét.


Az anyja az anyja marad, akinek meg a ő a kicsi fia, és te megpróbálsz a szerelmük közé állni. Vágj mindenhez jópofát, és ne szidd előtte az anyját. Akkor se, ha ő szidja (neked sem esik jól, barmekkorát is tudsz veszekedni velük)


Osszátok be a házimunkát és az anyagiakat, h hogy legyen. Beszéljétek meg előre. Le is írhatjátok.


Szex megfelelő mennyiségben. :)))

2012. aug. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Még egy kapcsolatban is kell hogy legyen az embernek privát szférája.Itt arra gondolok hogy tiszteljétek egymás helyét, fürdőszobába nem csak úgy besétálni vagy rárontani egymásra.


A takarításban mindkét félnek ki kell venni a részét,ha portörlést nem is de porszívózást még egy férfi is végezhet.

A férfi klasszikus szerepe az hogy megjavítsa ami elromlik,nehéz tárgyakat/bútorokat emeljen és a nőnek segítsen a bevásárlást cipelni,vagy legalább behozni.


Természetesen emberi piszkokat: takonyt, szőrzetet, női szemetet még véletlen sem szabad sehol hagyni egyik félnek sem mert hamar kiábrándulhatunk, főleg ha sokszor találkozunk ilyesmivel.


A no szerepe az hogy bizonyos dolgok helyét kialakítsa.Pl. tányérok poharak a szekrénybe,szennyes a ládába,vasalni való a kosárba.


A feleknek egyaránt kell tisztelni egymás napirendjét,munkabeosztását,érkezését/indulását.Aki korán kel ne csapja be az ajtót,aki később kel ne aludjon délig,ne legyen lusta.

A közös otthoni programokat ne erőltessük,pl.ne próbáljunk csak a magunk ízlése szerint filmet választani,nézetni.

2012. aug. 18. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt a kérdést sosem szabad feltenni, hogy "hol voltál?"Mert, ha olyan helyen volt, hogy elmondhatja, akkor elmondja kérdezés nélkül is, ha meg nem, akkor hazudni fog és az neki kényelmetlen, neked pedig megalázó. A partner társ, nem személyes tárgy és nem a kizárólagos tulajdonod. A legfontosabb pedig az, hogy vita során sosem minősítjük a másikat. Tehát azt ecseteljük, hogy nekünk ez vagy az a megnyilvánulása nem tetszik, vagy nem értünk vele egyet, de azt sosem mondjuk, hogy te ilyen vagy olyan vagy. És a társunk felmenőit soha nem emlegetjük a vita során.
2012. aug. 18. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal szólj, ha valami nem tetszik, amúgy első kettővel értek egyet. És most az elején legyenek felosztva a dolgok, ne 3 hónap múlva derüljön ki, hogy csak te takarítasz.
2012. aug. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert én csak tapasztalatot gyűjtök :)
2012. aug. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

érdekes, én sosem féltem az együttéléstől, bár ez nekünk szinte észrevétlenül következett be :) tehát nem az volt, h vettünk egy nagy levegőt, és hozta a cuccait, hanem szépen lassan azt vettem észre, hogy nálam van mindene, és már egy éjszakát sem tölt a szülői fészekben :)


az elején voltak nagy veszekedések, néha nagyobb, néha kisebb dolgok miatt. de ez is kellett ahhoz, h összecsiszolódjunk, és inkább megerősítettek minket, mintsem szétválasztottak.

mivel minden ember más, így én is időközben jöttem rá, hogy mi az ami belefér, mi az ami már gázos.


erre nem igazán van recept. ha erős a szeretet köztetek, akkor minden problémát meg lehet oldani. normális kommunikáció, értelmes konfliktuskezelés.

2012. aug. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egy éve élek együtt a párommal, én 23 vagyok, ő 29. Sajnos ez jellemetektől függ, mi mennyire toleráns a másikkal szemben, kinek milyen rigolyái vannak. Mi egész jól kijövünk. Megegyeztünk hogy mind a kettőnk kiveszi a részét a házimunkában, és hogy az anyagi dolgok közösek lesznek. Ő elmosogat, ha én vagyok fáradt, én megfőzök, ha ő dolgozott aznap. A pénzt ugyanúgy kivesszük a másikunk tárcájából, de az utolsó forintig megbeszéljük, mire költjük el. Minden hónapban egy kis füzetbe vezetjük a havi nagyobb költségeket, számolgatunk, és időt szánunk arra, ha valami nem tetszik a másikban, azt leüljük és megbeszéljük. Ha nyomorúságos napjaink vannak, előre közöljük a másikkal hogy hanyagoljon, vagy éppen üljön le vigasztalni.

Azt hiszem a legjobb nálunk az, hogy egy emberként viselkedünk, közösek az örömök,és a bajok. A világon mindent megosztunk egymással. Nálunk ez paradicsomi állapotot eredményez, de mindenki más természet, kérdés, hogy eltűritek e egymás ki nem fordított szennyes zokniját, vagy hogy órákig tankos háborúzik a számítógépen. A hiba eleinte az volt nálunk, hogy én néha rá akartam erőltetni a páromra a véleményemet, ő pedig sírba vitt az atyáskodásával.

A tanácsom nektek, hogy ne romoljon a kapcsolatotok: keressetek közös programokat, sokat kiránduljatok, és beszélgessetek. Ha elunnátok magatokat a másik mellett, javaslom csináljatok külön programot, futás, olvasás, vagy menj át a barátnőkhöz. Nekünk nincs pénzünk utazgatni, de jó ha kimegyünk egész délutánra a tópartra egy pléddel és két szendviccsel. Romantikus és megnyugtató.

Sok boldogságot :)

2012. aug. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!