Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Először is azzal kezdeném,...

Először is azzal kezdeném, hogy ezelőtt 3 éve volt egy kapcsolatom, két évig járunk, és a harmadik évben pedig összeköltöztünk?

Figyelt kérdés

, de mivel a szüleim magas törlesztőrészlettel fizetik a lakást, gondoltam, hogy ha elmegyek akkor nem tudnak megélni, ezért rávettem az exemet, hogy költözzünk hozzánk.


Én kb. 7 éve dolgozom, és segítem a szüleimet, szinte többet keresek mint apám, jelenleg 23 éves vagyok. Otthon szóltam, hogy mi lenne ha és ők nem mondtak nemet. Meg is történt a költözés, de folyamatos viták voltak, pedig szinte mi fizettünk mindent ami a lakással kapcsolatos volt. Aztán ahol tudtak keresztbe is tettek. Ennek meg is volt az eredménye, mert a volt barátnőmmel szét is mentünk....

Aztán decemberben összejöttem egy lánnyal (1 éves korunk óta ismerjük egymást :-)), akit a szüleim is ismernek ( sőt a szüleivel puszi pajtások voltak), sőt szomszédok voltunk, egy óvodai évfolyamba, iskolába is egy osztályba jártunk, és együtt is ültünk, soha nem történt olyan, hogy külön ültünk volna.... :-)


Elkezdtünk járni és mivel teljes mértékben ismerjük egymást, úgy döntöttünk, hogy összeköltözünk, mivel az én munkahelyem, a lakhelyemhez kötődött és a barátnőm pedig 100 km-re lakott, ezért, hogy is döntöttünk, kezdjük nálunk, de max. 1 hónapig amíg ő is keres valami munkát.

El is kezdődtek a szüleim akciója, albérletet kerestek és ha mi otthon voltunk, akkor ők inkább ismerősöknél voltak, a lány akit évek óta szeretek és csíptek hirtelen már nem volt szimpatikus...

Aztán fogtuk magunkat és elköltöztünk, akkor szerintem ők úgy gondolták, hogy nem fogom megtenni, és szakítok a barátnőmmel, mint az előzővel tettem, de nem..

Már a beköltözés is necces volt, mert a barátnőm szülei ott voltak és segítettek mindenben az én szüleim meg semmi:( :(


Aztán most ahol tudnak keresztbe tesznek, olyan dolgokat pletykálnak, ami a barátnőmnek rosszul esik, és nekem is.... :-(


Még azt se mondhatom, hogy ki használnak, vagy tették, mert szeretetben és boldogságban neveltek fel minket és hozzáteszem akkor még anyagilag is jobban álltak, tehát azt is mondhatom, hogy kiváló anyagi körülményeink voltak.


Lakáshitelt vettem fel nekik, fizettem éveken át, anyagilag még most is segítem őket, vagyis a barátnőmmel közösen segítjük :( :(

Az egyéb rezsik miatt le is tiltottak a fizetésem, de még az sem probléma nem kérem el tőlük havonta, mert még így is meg tudunk élni fizetésemből.


Annyira őrülnék, hogy minden megoldódna, de néha azt érzem, hogy a kapcsolatom öröme, (mert imádjuk egymást) nem boldogít annyira, hogy túléljem ezt az egészet...... :( :(


Viszont a barátnőm szülei teljes mértékben mellettünk állnak, mint anyagilag, döntésekben stb..

A lakást is ők segítettek bebútorozni és az autóvételben is segítettek.

És ebben az a gáz, hogy az ő szülei szeretnek, már csak azért is mert kis korom óta ismernek és már akkor is kedveltek, de az én szüleim, pedig most nem csípik a barátnőmet.

Gondoltam már rá, hogy öngyilkos leszek és akkor talán meg értenék azt, hogy mit is szeretnék velük tudatni, pl. azt, hogy amit tesznek az borzasztóan fáj.... :( :(


2011. nov. 28. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Van egy tökéletes kapcsolatotd, jól éltek, munkahely, tehát mindened megvan, te meg öngyilkos akarsz lenni? A szüleid akkor sem értenék.

Velük próbáltál már beszélni erről? Megkérdezted, miért ilyenek?

Egyébként gondolom, úgy érzik, hogy valaki megpróbálja elvenni tőlük a kicsi fiukat.

De tényleg az lenne a legjobb, ha elmondanád nekik az érveidet, te pedig hallgasd meg az övéiket. Ha végképp nem értik, akkor egy ideig ne keresd őket, és a hiányod majd ráébreszti őket arra, hogy valamit máshogy kellene csinálni.

2011. nov. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam velük erről már beszélni tegnap este is, de hiába úgy érzik, hogy most én vagyok a hibás, mert élhettünk volna 4 en is othon..... :( :(
2011. nov. 28. 09:47
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Otthon négyesben? Persze, amíg újra tönkre nem teszik a kapcsolatodat! Sok szülő örülne, ha ilyen gyereke lenne, mint Te! Ne hagyd, hogy kikészítsenek idegileg. Az egész vita a szüleid önzőségéből fakad. Ha nem bírsz olyan érveket felhozni nekik, amit ők elfogadnak vagy megértenek és továbbra is csak köpködnek rátok, nem érdemes tartanod velük a kapcsolatot.
2011. nov. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A rovid valasz erre az, hogy szuleid nem tudjak elviselni hogy mas is, barki legyen az, legyen az eletedben.
2011. nov. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy ezrét csinálják, de fura mert nem hittem volna, hogy valaha ezt fogják velem csinálni.... :( :( És ezt megemészteni a legnehezebb.... :( :(
2011. nov. 28. 10:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért 23 évesen tedd magad túl rajta. Szülőket tessék kicsit hanyagolni, egy idő után leesik nekik, hogy új életet kezdtél és akkor ők fognak közeledni hozzád.

Légy türelmes.

Azt pedig ne hagyd, hogy érzelmileg zsaroljanak, mert segíts anyagilag, meg ugrálj úgy, ahogy ők akarják.


A helyedben én simán megmondanám, hogy vagy jó képet vágnak a lányhoz - ha tetszik, ha nem, mert te szereted és MIATTAD - vagy akkor se lány, se te, se az anyagi segítség.

Hidd el, egyből fülig szaladna a szájuk és úgy is maradna!

2011. nov. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Né légy hülye, hogy a szüleid tönkretegyék az élted, nem vagy felelős értük. Oldják meg a saját életük. Épp eleget segítettél.
2011. nov. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Most felejtsd el az utolsó mondatod!


Egyébként egyke vagy?

Nekem volt egy egyke pasim, a szülei mentalitása nagyon hasonló a tieidhez!

2011. nov. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egyke.... Van egy nővérem is, de ő vele is így vannak, csak rá egyáltalán nem számítanak anyagilag....

Nem tudom, hogy miért csinálják ezt velem, de biztos, hogy jól érzik így magukat.... :( :(

2011. nov. 29. 08:56
 10/10 A kérdező kommentje:
Azóta már megoldódott minden... :-) Bár még most is azt fejtegetik, hogy élhetnénk együtt, de olyankor terelem a témát... :-) Köszönöm nektek... ;-)
2012. márc. 3. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!