Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleolvasott a levelembe,...

Beleolvasott a levelembe, mindent elakar mondani, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A bátyám beleolvasott a fb üzeneteimbe, és mindent elakar rólam mondani anyánknak... hogy én mikor hol vagyok, meg kikkel, meg mit csinálok. igaz, hogy sok mindenről nem tud anya, de ilyenhez akkor sincs joga, hogy beleolvasson. L/17
2012. aug. 18. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Lehetőségek:


1) Öld meg mielőtt eljár a szája.


2) Kérd meg, hogy nem mondja el anyátoknak.


3) Mondd azt, hogy a bátyád hazudik.


4) Legyél öngyilkos.

2012. aug. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Miért? Olyan szörnyű helyekre mászkálsz meg borzalmas dolgokat csinálsz?
2012. aug. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Annyira nem, csak elég szigorúak a szüleim...
2012. aug. 18. 12:27
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudnál pontosabbat írni? Nem azért, csak lehet, hgoy tényleg veszélyes, amit csinálsz, csak te nem akarod elfogadni, bátyád meg csak aggódik érted...
2012. aug. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Pl az, hogy leutaztam vidékre 1 napra, hogy azt mondtam másnál alszom... nem értem minek kell aggódnia, én életem, én döntésem.
2012. aug. 18. 12:30
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

"nem értem minek kell aggódnia, én életem, én döntésem."


Nem vagy 18, a te életed, de nem a te döntésed minden. Büntetőjogilag felelősek érted a szüleid, nemcsak joguk, de kötelességük is tudni, hol vagy és mit csinálsz.

Aggódni meg azért aggódik, mert szeret, félt téged és van is miért (ld. Bándy Kata, az eltűnt fociedző - és ők még felnőttek!)


Viszont más levelét elolvasni nem korrekt,az árulkodás sem, amennyiben köz- és önveszélyes dolgot nem művelsz.

2012. aug. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha hazudozol a szüleidnek, akkor meg is érdemled. Tudod, van egy mondás, hogy hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát. Aki hazudik, az vállalja is a következményeket, amikor kiderül. Pofátlanság beleolvasni más leveleibe, de semmivel se rosszabb, mint átverni a szüleidet. Érdekes, az én szüleim is szigorúak voltak, mégse jutott soha eszembe, hogy átverjem őket.
2012. aug. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Fel sem merül benned, hogy a szüleid féltenek? Hogy a mai világba lassan sötétedés után tilos egyedül kimenni (főleg csinos fiatal lánynak). Hogy nem ellenőrizni akarnak, hanem védeni? De Te nem hagyod! Azért mert valamit nem engednek, az lehet okos döntés is a részükről, Te pedig azt hiszed azzal vagy nagylány, ha jól kijátszod őket! Belekeveredsz véletlenül egy drogos, ivós bandába... stb... És igen a tetteidért Őket veszik elő. Gondold jól meg és inkább beszélj őszintén a szüleiddel.
2012. aug. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Inkább kérd meg a bátyádat, hogy ne mondja el, de igérd meg, hogy többet nem füllentesz a szüleidnek.

Ez tudod a szülõknek nagyon kellemetlen lehet, ha véleltlenül történik veled valami, és azt hiszik,hogy te jó helyen vagy.

2012. aug. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kérdező csinos?
2012. aug. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!