Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós kérdés, kismama vagyok...

Anyós kérdés, kismama vagyok és nem jövök ki az anyósommal?

Figyelt kérdés
Nem tudom hol is kezdjem mivel nagyon hosszú a történte az a lényeg hogy én és a párom, sajnos még egy házban lakunk anyósomékkal, egy nagy kétszintes családi házban, és nálunk jön a baba! Állítólag nagyon örül neki vett is a babának egy két ruhácskát már, nem is ez a baj, a babának örül, na de hogy én leszek az anyja?! Azért nem vagyunk jóba mert mindenbe beleszól, hogy mosogatok????? Hát nem érti hogy miért nem lehet úgy mosogatni mint ő!! (NEm mint ha nagy különbség lenne mosogatás és mosogatás között, a lényeg hogy tiszta legyen az edény nem?) De ezekből a kis apróságokból hogy "nem fogadók szót neki" akkora patáriát és ordítozást tud csapni, hogy az hihetetlen, már nincs kedvem otthon lenni sem amikor a párom dolgozik! Beleszól abba hogy az én és a párom ruháit, miért nem külön mosom! (Együtt szoktam mosni a ruhákat, csak az ő munkás ruháit mosom külön) Nem érti hogy hogy lehet egy helységet 5 perc alatt felmosni, amit ő fél óráig csinál, és amúgy se vegyünk a gyereknek semmit újonnan csak használtam, mert minek neki szép ruha, nem mindegy mibe van? Úgy is kinövi! Szóval ilyen apró problémákból óriásit csinál és engem ez nagyon idegesít, például valamelyik nap leültette a kisfiát(aki 30 éves) hogy ne hogy már apás szülés legyen, mert ő már szült gyereket és oda nem való férfi! Segítenétek hogy tudnám neki ezt elviselni, vagy hogy tudnám vele megbeszélni hogy ne legyen ilyen? Nem szeretném az állandó feszültséget, hisz még egy pár hónapig a baba születése után is együtt kell laknunk!
2012. aug. 18. 17:43
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
48%

teljes mértékben megértelek...de megszoksz, vagy megszöksz.

tűrnöd kell sajnos mivel az ő házában éltek, attól függetlenül gondolom adtok a rezsibe stb..de míg el nem költöztök ez így lesz,

sőt ha meglesz a baba akkor még "okosabb" lesz..

ilyenek az anyósok !!!!

2012. aug. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
56%

Huhh, hát én már belebolondultam volna!:)

Beszélj a pároddal, hátha ő tud hatni az anyukájára, vagy mondjuk egy elköltözési lehetőséget is felvethetnél(persze ha anyagilag megengedhető).

Vagy ha elég erősnek érzed magad, akkor ülj le beszélni az anyósoddal, hogy az oké hogy náluk laktok, de nem kell kioktatnia hiszen felnőtt ember vagy.

2012. aug. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, sajnos már most is okosabb, nem kell eldobható pelus jó lesz a textil, mert az eldobhatótól kipattog a baba! stb, a fél ház a páromé, és mivel kevés a nyugdíjuk a rezsi 90%át mi fizetjük! Megbeszélni sajnos nem tudjuk vele, mert mi hülyék vagyunk mert nekünk nincs gyerekünk, ő már hármat szült, (de könyörgöm a legutolsót is 30éve) nem tudom mit tudnék vele kezdeni!
2012. aug. 18. 17:57
 4/40 A kérdező kommentje:
Kedves 2.-es, én már bele is bolondultam sajnos :( Majdnem minden nap sírok, mert annyira fel tud idegesíteni, jó lehet hogy én veszel fel nagyon, de nem akarom hogy mindenbe beleszóljon, a páromra se hallgat, képes a párommal megcsinálni azt hogy kikészíti neki a ruhát hogy mibe mennyen el otthonról, meg ilyesmik, a párom is nagyon unja már, de nem tud rá hatni sajnos!
2012. aug. 18. 17:59
 5/40 anonim ***** válasza:
71%

Ő háza az ő vára. Oké, hogy a fél ház a párodé de a lényeg a haszonélvezeti jog az Anyósé.

Nem veled van a baj, csak szeret a házában dirigálni ezt szokta meg az évek alatt.

2012. aug. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
75%
Semmit nem tudsz tenni.el kell viselned addig míg ott laktok.az ilyen embert semmi nem hat meg, ismerem a fajtáját,a volt anyósjelöltem volt ilyen. Költözzetek jó messze mert mindenbe bele fog szólni!!
2012. aug. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Beszéltünk már az elköltözésről, de mivel a fél ház a páromé, ezért nem igazán támogatja, hogy a saját házából el kelljen költöznie mert nem hagyják nyugodtan, ráadásul az albérlet mellett, ugyanúgy fizetnünk kéne az anyósomék rezsiét is, megtehetnénk, de nem akar költözni, ráadásul én is úgy gondolom hogy azt a pénzt mennyivel jobb a babámra költeni, meg amúgy is miért fizessük mi másnak a rezsiét stb...? Nem tudom hogy én reagálom e túl, de már nagyon ki vagyok, és nagyon unom :(
2012. aug. 18. 18:02
 8/40 anonim ***** válasza:
63%

Tapasztalatom szerint a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem fog megváltozni semmi! Mi csak 3 hónapig laktunk anyósommal (nálunk még nincs gyerek), de én is inkább elmentem, ha ő hazajött és a párom még nem volt otthon, mert nem bírtam elviselni. Az utolsó csepp a pohárban az volt, hogy mostam és valamiért kinyílt a mosógép dobja (felül töltős), ami beakadt és az égett szagra figyeltünk fel. Nem raktam bele több ruhát, mint addig, mindent ugyanúgy csináltam, mint előtte kb. 100szor. A párom megcsinálta és másnap ugyanúgy működött, mint előtte, nem is égett le benne semmi, mert időben észrevettük. Na hát persze én voltam a hibás és ezzel betelt nálam a pohár, ráadásul mi fizettük ha ő elmaradt a számláival, plusz havonta 60 ezret fizettünk a csekkekre, plusz enni vettünk magunknak, mosószert, tusfürdőt és mindent. Szóval ennyiért inkább eljöttünk albérletbe. Persze megsértődött, hónapokig nem is beszélt a fiával, aztán egyszer csak felhívta, mintha semmi sem történt volna. Az első éjszakán az albérletben semmi sem volt csak egy ágy és egy rakás doboz, de az az érzés leírhatatlan volt, hogy végre nyugalom van!:) Szerintem amíg nem tudtok költözni és megoldható, akkor menjetek albérletbe (pár hónapra elég egy garzon is) és ha úgyis a baba születése után pár hónap múlva költöznétek sajátba, akkor mindegy, hogy onnan mentek. Más megoldást én nem látok erre, mert úgyis csak a falnak beszélnél, ha elmondanád, hogy mi bánt. Max pár nap múlva kezdené elölről.:(


Gratulálok a babához és kitartás!:)

2012. aug. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Kedves 6. válaszoló, hát örülj akkor hogy nem az anyósjelölted lett az anyósod, eddig nem értettem az anyós vicceket, mindig jó "anyósjelöltem" volt, de ez a viszony szörnyű! És a legrosszabb hogy nem tudok mit tenni ellene. A ház meg nem igazán kelendő, nem nagyon találunk rá vevőt :(
2012. aug. 18. 18:04
 10/40 anonim ***** válasza:
73%
Pedig ezen csak a költözéssel tudnál változtatni. Ennyi idős embereket már nem lehet megváltoztatni.
2012. aug. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!