Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós kérdés, kismama vagyok...

Anyós kérdés, kismama vagyok és nem jövök ki az anyósommal?

Figyelt kérdés
Nem tudom hol is kezdjem mivel nagyon hosszú a történte az a lényeg hogy én és a párom, sajnos még egy házban lakunk anyósomékkal, egy nagy kétszintes családi házban, és nálunk jön a baba! Állítólag nagyon örül neki vett is a babának egy két ruhácskát már, nem is ez a baj, a babának örül, na de hogy én leszek az anyja?! Azért nem vagyunk jóba mert mindenbe beleszól, hogy mosogatok????? Hát nem érti hogy miért nem lehet úgy mosogatni mint ő!! (NEm mint ha nagy különbség lenne mosogatás és mosogatás között, a lényeg hogy tiszta legyen az edény nem?) De ezekből a kis apróságokból hogy "nem fogadók szót neki" akkora patáriát és ordítozást tud csapni, hogy az hihetetlen, már nincs kedvem otthon lenni sem amikor a párom dolgozik! Beleszól abba hogy az én és a párom ruháit, miért nem külön mosom! (Együtt szoktam mosni a ruhákat, csak az ő munkás ruháit mosom külön) Nem érti hogy hogy lehet egy helységet 5 perc alatt felmosni, amit ő fél óráig csinál, és amúgy se vegyünk a gyereknek semmit újonnan csak használtam, mert minek neki szép ruha, nem mindegy mibe van? Úgy is kinövi! Szóval ilyen apró problémákból óriásit csinál és engem ez nagyon idegesít, például valamelyik nap leültette a kisfiát(aki 30 éves) hogy ne hogy már apás szülés legyen, mert ő már szült gyereket és oda nem való férfi! Segítenétek hogy tudnám neki ezt elviselni, vagy hogy tudnám vele megbeszélni hogy ne legyen ilyen? Nem szeretném az állandó feszültséget, hisz még egy pár hónapig a baba születése után is együtt kell laknunk!
2012. aug. 18. 17:43
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
41%

én anno nagyon egyszerűen oldottam meg

nem beszéltem vel,e ha hozzám szólt kimentek abból a helységből

de előtte közöltem h semmi köze ahhoz amit csinálok én így tanultam anyukámtól és ennyi


mikor meglett a gyerek akkor próbálkozott de elküldtem melegebb éghajlatra és újfent kerültem mintha leprás lenne pár hónap alatt feladta a dolgot


ha le lehet szeparálni a ti lakrészeteket egyszerűen zárd be az ajtót és ne engedd be


én még abba is belefutottam h a párom előtt mindig lejáratott még szerencse h nem vette komolyan amit az anya mondott :-)

2012. aug. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as, nem tudok erre mást mondani mint hogy részvétem! Az enyém ugyan ilyeneket csinál, ha elmegyek otthonról, beszámolót kell adnom, felnőtt létemre, hogy hova megyek, minek, mikor jövök haza, kivel találkozok, teljesen kiborít, és tudod hogy a párom nem fog költözni míg el nem adtuk a házat :/
2012. aug. 18. 18:08
 13/40 A kérdező kommentje:
KEdves 11-es a felső szintet teljesen lezártuk, és azt mondta hogy kihívja ránk a rendőrséget, ha nem nyitjuk ki, mert ő is itt lakik, és igen is érdekli hogy mi folyik a felső szinten! Megfogadom a tanácsodat és megpróbálom levegőnek nézni! Más választásom úgy sincs, egyébként a párom azt mondja hogy minden komolyabb barátnőjével ezt csinálta, anyukám azt mondta, szerinte azért csinálja ezt hogy el ne veszítse "az egyetlen pici fiát", mivel a két lánya már elég messze lakik, családjuk van, ritkábban találkoznak, ha eljönnek akkor sem túl sok időt töltenek nálunk, mivel ők is összevesznek az anyósommal, ( a saját anyukkal), az egyik lányához egyátalán nem megy anyósom, mivel a lánya elküldte melegebb éghajlatra, mert ha elment hozzá vele is ezt csinálta, és még abba is beleszól, hogy a muskátlit melyik ablakba tegye, mert hol éri jobban a nap! Szóval csak az egyetlen kis fia maradt neki akit nem akar elveszíteni, így ő biztos nem fog változni!
2012. aug. 18. 18:13
 14/40 anonim ***** válasza:
36%

8-as vagyok


Ha ti fizetitek a rezsi 90%-át, akkor inkább a tiétek a ház, mint az övé, szerintem. Ha ez nem tetszik, akkor lehet fizetni a rezsi felét...


Amúgy az is bejöhet, amit Claritasa írt. Sajnos patt helyzetben vagy.:( Próbálj minél kevesebbet kommunikálni! Annyira sajnállak, mert nagyon átérzem a helyzeted.:(


Nekünk most sajnos el kell mennünk pár hónapra az albérletből, de én inkább pár hónapig külön fogok élni a páromtól 300 km-re (bár nagyon nehéz lesz), de én vissza nem megyek az anyóshoz!:S Inkább megyek az én anyukámhoz és átvészeljük néhány hónapig távkapcsolatban.:) Gondolhatod mennyire rühellem, ha még ezt is bevállalom, pedig nagyon szeretem a páromat, csak ő le tudja sz@rni, egyik fülén be, a másikon ki, de én nem vagyok ilyen.:(

2012. aug. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Kedves 8as, 14es, sajnállak téged! Szörnyű, de miért csinálják ezt? Mi a hasznuk belőle? Ettől jobban érzik magukat? Az én párom is ilyen, meg rászól, nagyobb vitánál le is kiabálja, de semmit nem ér, fel megyünk a felső szintre és hallom hogy miket beszél rólunk, ráadásul annyira sunyi, hogy leginkább akkor köt belém, és szól mindenbe, mikor a párom nincs otthon, hogy ne hallja!
2012. aug. 18. 18:18
 16/40 A kérdező kommentje:
És kitartás, ki fogjátok bírni azt a pár hónapot! Szurkolok hogy minél könnyebb legyen :)
2012. aug. 18. 18:19
 17/40 A kérdező kommentje:
Egyébként mikor nem nagyon beszéltem vele napokig, de nem ez miatt, csak ezer más dolgom volt, nem rá figyeltem stb, de már akkor sem voltunk jóba, elkezdett sírni a páromnak hogy én nem is szeretem őket, mert meg se kérdezem hogy hogy vannak, le se megyek hozzájuk, és nem is beszéltek velük!
2012. aug. 18. 18:22
 18/40 anonim ***** válasza:
43%

szerintem nyugodtan zárd be az ajtót

ha kihívja is a rendőrséget azok nem fognak semmit sem tenni :-)

(bár szerintem csak fenyeget vele)

1 a ház fel a párodé másik jogod van ahhoz h ne zaklasson

ha megpróbálja mond meg neki h feljelented zaklatásért és távol tartási végzést fogsz kérni magadra és a babára tekintettel

és mind ezt halál nyugodtan és halkan mond el neki majd fordulj ki és menj a dolgodra

ha tovább csinálja akkor igen is tegyél feljelentést

(később azt vissza lehet vonni)


másik ha nem hajlandó változtatni akkor nem fogjátok kifizetni a rezsi 90% csak a felét

2012. aug. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
62%

Ismét 8-as vagyok, amúgy Brigi.:)


Azon ne is agyalj, hogy miért olyan, amilyen! Semmi logikát nem fogsz benne találni. Az anyósom ott húzott le minket, ahol tudott, még költözés után is kunyerált, de megmondtam a páromnak, hogy ne merjen neki venni semmit, ne adjon pénzt, mert különben nagyon össze fogunk veszni. Több, mint kétszer annyi fizetést kapott, mint anyukám, most meg több, mint kétszer annyi nyugdíjat kap, mint nagyim és az én nagyikámnak milliók is félre vannak téve ebből. Hát basszus, oldja meg, felnőtt ember! Ha cigire futja, akkor fussa a fűtésre is!:S Ezek nagyon bosszantó dolgok! Ma már megtanulta, hogy hiába kér, úgysem fog kapni, úgyhogy már 1,5 éve nem kért semmit.:)


Amikor mi ott voltunk a sógornőm volt a minden, a szent, neki mindent megtett, minket meg csak lehúzott és szidott minket. Most a sógornőm "bekattant" állandóan ordibál az anyjával, az unokáját is az anyósom neveli és most már mi vagyunk a jók.:) Mikor milyen a helyzet, aszerint húz egyik oldalra vagy a másikra. Ezek megfejthetetlen dolgok.:S


Tarts ki, zárd magadra az ajtót és hirdessétek a házat, hátha egyszer csak megveszi valaki!

2012. aug. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
35%

Költözzetek el!!! Ez egy olyan helyzet,amikor más megoldás nincs!! Semmi értelme annak,hogy Te nyelsz,idegeskedsz,hallod vissza a Párodtól,hogy milyen "boszorkány" vagy... (Nálunk a Párom mamájával volt így,de a ház a Páromé,szerencsére belátta,hogy jobb,ha elmegy,és hagy minket.Azóta eltelt 5 év,és ünnepkor járunk egymáshoz,ha arra járok beugrok a lányokkal,sütit küldünk egymásnak...)

Költözzetek el!! Nem kéne idegroncsnak lenned,ez nem tesz jót!! Később ettől a szoptatás sem mehet jól,árthat a tejtermelődésnek!


Jól olvastam az 1.oldalon? Tényleg fizetni kellene anyósodéknak ha elköltöznétek?? Mégis mire???


KÖLTÖZZETEK!!! Akár egy kisebb albérletbe!!


Mielőbbi költözést és nyugodt babavárást,egészséges kisbabát!!


Üdv:3 lányos,15hkm

2012. aug. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!