Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós kérdés, kismama vagyok...

Anyós kérdés, kismama vagyok és nem jövök ki az anyósommal?

Figyelt kérdés
Nem tudom hol is kezdjem mivel nagyon hosszú a történte az a lényeg hogy én és a párom, sajnos még egy házban lakunk anyósomékkal, egy nagy kétszintes családi házban, és nálunk jön a baba! Állítólag nagyon örül neki vett is a babának egy két ruhácskát már, nem is ez a baj, a babának örül, na de hogy én leszek az anyja?! Azért nem vagyunk jóba mert mindenbe beleszól, hogy mosogatok????? Hát nem érti hogy miért nem lehet úgy mosogatni mint ő!! (NEm mint ha nagy különbség lenne mosogatás és mosogatás között, a lényeg hogy tiszta legyen az edény nem?) De ezekből a kis apróságokból hogy "nem fogadók szót neki" akkora patáriát és ordítozást tud csapni, hogy az hihetetlen, már nincs kedvem otthon lenni sem amikor a párom dolgozik! Beleszól abba hogy az én és a párom ruháit, miért nem külön mosom! (Együtt szoktam mosni a ruhákat, csak az ő munkás ruháit mosom külön) Nem érti hogy hogy lehet egy helységet 5 perc alatt felmosni, amit ő fél óráig csinál, és amúgy se vegyünk a gyereknek semmit újonnan csak használtam, mert minek neki szép ruha, nem mindegy mibe van? Úgy is kinövi! Szóval ilyen apró problémákból óriásit csinál és engem ez nagyon idegesít, például valamelyik nap leültette a kisfiát(aki 30 éves) hogy ne hogy már apás szülés legyen, mert ő már szült gyereket és oda nem való férfi! Segítenétek hogy tudnám neki ezt elviselni, vagy hogy tudnám vele megbeszélni hogy ne legyen ilyen? Nem szeretném az állandó feszültséget, hisz még egy pár hónapig a baba születése után is együtt kell laknunk!
2012. aug. 18. 17:43
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
39%

Még annyit,hogy beszélj a Pároddal! Attól,hogy elhagyja a házat,még ugyan úgy örökölheti a részét!!! Ez nem kizáró ok!! Neked fontos,nem Ő hallgatja,nem Neki mennek tönkre az idegei,hanem Neked!! Beszélj Vele,ha máshogy nem megy,mondd meg,hogy Te költözöl,ha szeret,tartson Veled,és ezt köszönje meg az anyjának!!


A legjobbakat kívánom Neked!!!

2012. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
30%
Nem lehet, hogy ő nem akarja eladni a lakást ezért akadékoskodik.
2012. aug. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek nagyon aranyosak és kedvesek vagytok, igen kedves 20as fizetnünk kellene akkor is a rezsibe mert ő "nem tudja" (ami inkább az lenne hogy nem akarja) ki fizetni, és kikapcsolják, ráterhelik a házra stb, tudjátok hogy van és mivel a páromé is a ház, ebből semmi jó nem jönne ki! Az nem lehet hogy ő nem akarja eladni, mivel ő már ezt az eladást felvetette régen is, mikor még ott sem laktunk, mivel a városba panelba szeretne költözni anyósom, mert ott közelebb van minden stb, tehát ő is szeretné ha elmenne a ház, attól félek hogy ez a párommal a kapcsolatunkra fog menni, mert én tényleg nem sokáig bírom idegileg, és nem akarom magam terhesen idegesíteni, viszont ő nem akar albérletre kiadni pénzt, mikor van háza :(
2012. aug. 18. 21:04
 24/40 anonim ***** válasza:
36%
Próbáljatok egy kicsit az árból engedni.
2012. aug. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Már 5M ft-ot engedtek, és így sem azt mondják túl nagy, nem akarják felfűteni stb :( Nem kell senkinek sem egy kétszintes 5 szobás vidéki családi ház :(
2012. aug. 18. 21:46
 26/40 anonim ***** válasza:

Sajnos most olyan az ingatlanpiac, hogy nem fogják elvinni a házat.


Itt pedig csak az a megoldás, hogy vagy ti mentek vagy pedig az anyós. Nagyon nem tesz jót egy kismamának ez a sok idegeskedés.


Egyébként meg próbáld meg kiadni magadból az idegességet (erre jó ez a fórum), panaszkodj nyugodtan és próbálj nyugtató dolgokat csinálni. Esetleg igyál citromfűteát, nyugtató hatása van és terhesen is nyugodtan lehet inni.

2012. aug. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Iszom két napja a teát kedves utolsó, :) próbálok megnyugodni, és igen higgyétek el hogy nem olyan könnyű egy lakást vagy házat eladni a mostani viszonylatokban, a föld alá meg csak nem engedhetik az árát, ezt megértem én is :) Köszönöm a válaszát mindenkinek! Nagyon kedvesek vagytok remélem mihamarabb tudunk lépni valamerre, nem szeretném hogy a kapcsolatunk tönkre menjen az anyósom miatt!
2012. aug. 20. 21:12
 28/40 A kérdező kommentje:
Most látom hogy valaki lepontozott mindenkit, nekem mindenki válasza hasznos volt, és csak felpontoztam, nem tudom miért jó valakinek ha lefelé pontozhatnak másokat!
2012. aug. 20. 21:14
 29/40 anonim ***** válasza:
69%

Az legyen a legkevesebb, hogy valakinek nincs jobb elfoglaltsága az életében, mint hogy lepontoz minket, én jobban aggódom miattad.:(


A párom ingatlanos volt és pont azért nem az már ő sem, mert nem lehet eladni a lakásokat/házakat, úgyhogy sajnos tudom miről beszélsz.:( Nekünk ezért nem jöhet még a baba, mert a mostani munkájából nem jön be annyi, hogy félre is tudjunk tenni én meg 1,5 éve munkát keresek.:S Egyébként a párod mit szól ezekhez? Mármint mikor pl. azt mondja a "kedves" anyósod, hogy ő tudni akarja, hogy mi folyik az emeleten is. Mert gondolom tud róla, ha más nem, akkor elmondtad neki. Ilyenkor nem teremti le az édes anyukáját? Az ő dolga lenne most kiállni melletted és védeni téged. Az én párom biztos nem hagyná szó nélkül (nem is hagyta).


Brigi

2012. aug. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

Kedves Brigi, akkor remélem minél előbb rendbe jöttök anyagilag és jöhet a baba!


Igaz hogy a párom rászól, és nem hagyja annyiba, de hiába, mint ha a falnak beszélne, (még a fal is lehet hogy értelmesebb) olyankor elkezd anyósom magyarázni hogy na de kisfiam, tudod hogy én nem rosszat akarok nektek meg stb. Mikor ott van a párom, nem nagyon köt belém, csak ha már nagyon nem bírja szó nélkül hagyni amit csinálok. De mivel a párom sokat dolgozik, így van ideje bőven kötözködni!

2012. aug. 20. 22:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!