Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni anyukám...

Hogyan tudnék segíteni anyukámnak? Támogatnom kéne anyagilag őket?

Figyelt kérdés

Anyu egyedül nevelt fel engem és az öcsémet. Én már külön élek, családom van.


Az öcsém 20 éves, nem tanul és nem dolgozik és most kiderült, hogy a 17 éves "barátnője" terhes. Mivel a lányt kidobták otthonról, anyukámhoz költözött.

Az öcsém folyton jön a hülyeségeivel, hogy miért nem jó neki ez vagy az a munka (messze van, szar a munkaidő, keveset fizetnek, hülye a főnök stb). Persze a lány sem dolgozik, de mivel terhes nem is csinál semmit, anyukám főz, mos és takarít rá munka mellett.


Már kérdezte a véleményem, én mondtam neki hogy szerzek munkát az öcsémnek és akkor mehetnek albérletre. A munka meg is lett, de albérletet nem sikerült találni, aztán az öcsém részegen ment be dolgozni a próbaidő alatt így kirúgták. Nem kell mondanom, mekkora szégyen ez nekem, így nem vagyok hajlandó máshová beajánlani.


Ebbe viszont anyukám bele fog rokkanni, a baba is bármikor megszülethet......


Ti mit tennétek?


2012. aug. 18. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsédet kéne egy kicsit észhez téríteni. Vidd el egy baba boltba, hogy lássa mi mennyibe kerül.

Pénzel támogatni neked nem kell, ha megszületik a baba vegyél 2 csomag pelenkát köszöntő ajándéknak de pénzt ne adj.

2012. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

1. kezdésnek pofán vágnám az öcsémet, de akkorát, hogy a fal adja a másikat.


2. utána leültetném egy székhez és elmondanám neki, hogy most már APA. Tehát felelősséggel tarozik egy ártatlan lényért, akinek pelenka kell, akinek tápszer kell, akinek posikenőcs kell ,akinek kiságy kell, akinek babakocsi kell...stb. Ezekhez pedig pénz.

És nem finyázhat a munkára, mert az ő gyereke, ha az anyukátok akart volna egyet szerintem megtalálja a módját. Tehát tessék munkát vállalni és felelőssen gondolkozni, mert az anyukátok sem hagyott ott titeket piciként a préri közepén, hanem felnevelt, holott ő is elmehetett volna inkább táncolni, nyaralni, bejárhatta volna a világot, tarthatott volna udvarlókat... de helyette felnevelt.


Szóval ha a családját nem is, de a gyerekére legyen tekintettel, mert elmúlt az a korszak, amikor volt VÁLASZTÁSI LEHETŐSÉGE.


22/L

2012. aug. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Esetleg egy másik munka, egy lakás jó messze az anyukádtól és egy hónapra való pénz elég lenne, azzal a kikötéssel, hogy ezt használja fel okosan, vagy éhen hal.
2012. aug. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak egy élete van, azt kell úgy megélnie, hogy ne szenvedés legyen. Tegye ki az öcsédet a csajával együtt, de mondja meg, bármikor szívesen segít a baba körül, és szívesen látja őket vasárnaponként ebédre. A többit oldják meg.


A kislány szépen hazamehet, örökbe adhatja a kisbabát, és akkor a viszonya viszonylag visszatér az eredetihez a szüleivel. Már ha az öcséd nem szedi össze magát...

2012. aug. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson anyagilag támogatni őket, az csak olaj lenne a tűzre. Leírásod szerint az öcséd egy felelőtlen, lusta, munkakerülő alak, akinek baromi kényelmes anyátok nyakán élősködni. Ha segítesz nekik pénzzel, méginkább megerősíted abbéli meggyőződésében, hogy ez így van jól. Beszélj anyuddal, álljon a sarkára, és adjon nekik ultimátumot ha nem akar tönkremenni az öcséd miatt.
2012. aug. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem könnyű, mert ha édesanyádat támogatnád pénzzel, az úgyis az öcsédnél kötne ki, anyukád a gyerekére és az unokára költené. Ez nem jó megoldás!


Az öcsédet kellene elpaterolni anyukádtól, és kezdjenek saját életet, hiszen már családja van! Mindenképpen munkát kell vállalnia, különben még a gyereket is elvehetik tőle!

2012. aug. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A megszületett babát adják örökbe, és dolgozzanak mind a ketten! A kicsi lány költözzön haza, érettségizzen le.
2012. aug. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!