Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy gyereket...

Hogyan lehet egy gyereket önállóságra nevelni?

Figyelt kérdés
Talpraesett emberkét csinálni belőle?
2012. aug. 18. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Rá kell hagyni, hogy megcsinálja. Nem kell helyette megcsinálni pl a beágyazást. Nem lesz szép kit érdekel ő csinálta és örülni fog neki.
2012. aug. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mintát mutatni neki, hogy milyen talpraesett az én anyukám, és apukám, én is olyan akarok lenni.

És valóban, ne vedd ki a kezéből a dolgokat, hogy majd én megcsinálom, mert úgy gyorsabb! Ne vedd el a kedvét, ha valamit nem jól csinált meg!És ha új ötlete van, ne söpörd le, hogy nem így szoktuk!

2012. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Másrészt, ha valami megoldandó problémával találja szembe magát, akkor hagyni kell, hogy ő maga találja ki, mit is lehetne tenni, és engedni, hogy meg is csinálja.

Meglehet, hogy kiderül, az a dolog nem vezet a megoldáshoz, de azzal is csak tanulja azt, hogy bizony, ilyen is előfordul, attól még nem kell, nem szabad feladni. Olyankor kell elővenni, ahogy mondani szokták a "B" tervet. :)))

2012. aug. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Már a csecsemőt sem kell azonnal felvenni,ha kicsit sír. Hagyni kell,hogy felfedezze a körülötte levő világot,a kezeit stb.

Amikor már nagyobb,hagyni kell,hogy egyedül játsszon,azzal,ami éppen akkor érdekli. Csak akkor kell segíteni neki,ha arra szükség van.

Már az egy-másfél éves gyereket is rászoktatni,hogy elrakodja a játékait. Eleinte közösen,de később megteszi egyedül is.

3-4 évesen már segíthet otthon port törölni,hozni a lapátot stb.,ami a korának megfelelő munka"

Minél több feladatot old meg egyedül,annál önállóbb lesz később.

2012. aug. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Sok mindenre meg kell tanítani.

Pl: ha cukrot akar, épp reggeli előtt van a család.

-Anyaa cukrot akarokk!!

-Reggeli után kapsz.

- De én most akrok!

Jön a hiszti dühroham, földhöz vágja magát.

Persze a szülő nagyon szereti a gyermekét, de tudja akkor nem fogja megenni a reggeliét.

Hadja hadd nyugodjon le, reggeliztek és kap cukrot utána.

Ebben az esetben, a gyerek megpróbál követelőzni, elmegy a határokig. Már itt meg kell tanítani, neki azzal, hogy nem kapja meg amit akar, ha követelődzik.

Ha kért volna,

-Anya kérek cukrot.

-Majd reggeli után kapsz.

- ok nagy mosoly a gyerek arcán.

Lehet, hogy kér falatot eszik, de meg lett tanítva neki hogy kérjen és ne követelődzőn. Későbbiekben sok hasznát fogja venni.

2012. aug. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szeretettel és a valahová tartozás érzésével.

Mert akkor bátran néz szembe a világgal, mert tudja, hogy biztos a háttere.

2012. aug. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
12%
Engedj meg neki mindent! Ne neveld ugy mint egy vadállat, hogy utánna felnötkorában olyan legyen mint 1 rasszista! Engem is ugy neveltek h ök irányitottak mint 1 robotot! Ne legyél te is ilyen!!
2012. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Ha a korának megfelelő dolgokban hagyod dönteni, és vállalnia kell a döntései következményeit. Kis korban ezek apró dolgok, később egyre jelentősebbek.

Akár a hét első napján elköltheti a zsebpénzét, és a saját spórolt pénzéből akár (szerintem) fölösleges dolgot is vehet.

Lehetőséget biztosítasz neki a tanulásra, de nem veszed át tőle a felelősséget. Ha jól teljesít, örülj vele, de az érdem az övé, ha rosszul, lehetsz szomorú, aggódhatsz, de ettől még a saját életét nehezíti meg a gyerek, amihez joga van. Persze felajánlhatod a segítséged ha kell, de az ő döntése hogy él-e vele. Viszont nem könyörögsz a tanárnak, hogy engedje át, ha bukásra áll.

Szerintem a házimunka megtanításának semmi köze az önállósághoz. Takaríthat, moshat, főzhet valaki kifogástalanul ha nem tanulta meg, hogy felelősséget vállaljon a saját életéért, önállótlan lesz, a másik meg lehet hogy semmit sem tud, de ha magára lesz utalva, mindent meg fog tanulni, mert eszébe se jut, hogy bárki másnak kéne őt tutujgatni.

2012. aug. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hagyni kell kibontakozni a mellett hogy példát mutatunk neki. Viszont ha a szülő visszahúzódó, tutyimutyi akkor sajnos nagyobb a valószínűsége annak is hogy a gyereke is az lesz. Többnyire akiket ismerek hogy talpraesettek, azoknak nem "nyalták ki a se.ggüket" (bocsánat) pl hogy mindent az orruk elé dugtak, nem rohantak egyből a szülők a játszótéren hogy oda ne menj fel mert leesel vagy akármi. Persze ésszel. Ja és dicsérték őket ha valamit jól csináltak de nem szidták le agyon őket ha nem. Szerintem fontos a jutalmazás és a kibontakoztatás, az hogy tegyen valamit egy pár év után arrébb otthon is a gyerek de azért ne dolgoztassuk agyon stb. Nagyon sok olyat ismerek, akit pl nem engedtek el soha egedül sehova, nem mehetett át az úton, reggel a kaja ott várta az asztalon stb. Helyette meg kell neki tanítani pl hogy nézzen szét az úttesten stb:) Én így tudom elképzelni.
2012. aug. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem megcsinálod helyette, hanem megtanítod megcsinálni x dolgot...

Nem azt mondod neki, hogy már pedig ma ez meg az lesz a program és nincs beleszólásod, hanem megkérdezed, hogy szerinte mit is csináljatok együtt. (Nem kell persze elfogadnod, de hagyhatod alkudozni és engedj is a logikájának, azért.)

beszélgess vele sokat, és kérdezd meg gyakran a véleményét bármiről.

stb...

2012. aug. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!