Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más férje/párja is ennyire...

Más férje/párja is ennyire fogalmatlan pénzügyi téren? Hogyan viselitek ezt el hosszú távon? Van remény a változásra?

Figyelt kérdés
A párom meg van róla győződve, hogy nála jobban senki sem ért a pénzhez, szívesen osztogat az ismerőseinek tanácsokat is pl. spórolás terén. Azt viszont kevesen tudják róla, hogy szinte fogalma sincs a havi kiadásainkról, arról, hogy mire mennyi megy el, melyik számla mikor jön és kb mennyi lesz... Ez a helyzet engem egyre jobban zavar. A kapcsolatunk elején úgy voltam vele, hogy majd beletanul, de nem így lett. Mindent én intézek, de ha gond van (pl. emelkedik valaminek az ára vagy magasabb lesz valamelyik számla), azt nem tudom vele megbeszélni, mert ő nem érti, nem érdekli, nem tudja... Ha valaki kölcsönkér tőle akkor azonnal rábólint, majd mikor én visszarángatom a valóságba, hogy adhat, de akkor mi nem fizetünk számlákat, akkor ő van felháborodva, hogy mire megy el annyi pénz.
2012. aug. 21. 15:57
 1/6 anonim válasza:
100%

Mert a férfiak úgy vannak vele,hogy hazaadom a pénzt,legyen kaja ,pia,szex,tiszta ruha,a többit meg leszarom. :)


By: Anyám :)

2012. aug. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem.

Jobban tudja milyen számla mikor jön mint én,spórolósabb is kicsit,átnézi az akciós katalógusokat,és nincs ellenvetése hogy ahhoz van kicsit igazitva a kaja.

Tudja fejből hogy mennyi 1m3 viz,és hasonlók,tudja miből mennyi fogy el,ő diktálja.

És megnézi mi mibe kerül,nem az elsőt veszi le ami a polcon van.

Imádom ezért,összes expasi a te férjedhez volt hasonló.

2012. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is vannak ilyen problémák, inkább azzal, hogy osztogat mindent pl cigi van amikor 3dobozzal elfogy közbe ő 10 szálat szív naponta. Ha elmegyünk valahova ő vesz mindenkinek mindent...ő úgy van vele, hogy ha neki van akkor a barátaitól nem sajnálja na ez eddig oké csak ha fordítva nem így működik akkor azért nem kéne ezt csinálni. Hiába egy-egy üdítőt vesz vagy nasit az is napi ezer forintok mai világba ez is nagy pénz...
2012. aug. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hála Istennek nálunk a férjem kezeli a pénzt! én összeírom amiket venni kell,ő intézi,befizeti a számlákat,a végén meg megmondja h na ennyi maradt . ez nekem nagy segítség épp elég a 3 gyerek meg a háztartás,úgyius ő keresi most a pénzt


sztem gyüjtsd össze a blokkokat,befizetett csekkeket a jövő hónapban aztán szépen tedd az orra elé akkor látni fogja mire megy el. vagy add neki oda a csekkeket és egy listát a fizetnivalókról:kaja,tisztítószer,pipere,benzin,kocsi,gyerekdolgok stb. akkor kénytelen lesz szembenézni ezzel

2012. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy bevásárlás után a számlát mindig átnéztük. Én olvastam, ő nézte a terméken, vagy fordítva. Így mindketten tudtuk , ha elütöttek valamit és azt is, hogy mi mennyibe került. A mai napig minden vásárlás után ezt csináltatja velem, de legalábbis megmutatja a számlát. Amióta ismerem, MINDIG forintra pontos kimutatást készít a vagyonáról! Nagyon kimérten bánik a pénzzel, de 3 gyerek mellett nem csoda!


42/F

2012. aug. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Enyém is a fellegekben jár. 140 ezret kap, mint egyetemi oktató, és úgy gondolja jól élünk és elégedett a rendszerrel, semmi baja a Fidesszel sem. Én örülök, hogy ilyen elégedett vidám férjem van, csak nem értem hogy került ennyire a felhők közé. :) Hála az égnek kölcsön adni nem szokott.
2012. okt. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!