Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van remény? (Kérdésed túl...

Van remény? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy pár napon belül lekapcsolják a gázunk. Anyukámmal élek, aki nyugdíjas, tele hitellel és egyedülállóként neveli öcsémet. Én szintén egyedül nevelem a 3éves kisfiam,nemrég járt le a gyesem, szóval jelenleg ellátatlan vagyok. Sajnos már több,mint 100ezres tartozásunk van, ezt megelőzőleg részlefizetést és halasztást kértünk a gázra,amit szintén nem tudunk fizetni, így meg is jött a kikapcsolási értesítő... a napokban le is kapcsolják. Ha jól tudom, 50ezer körüli összeget kéne befiztnünk, h ezne történjen meg. Sajnos a családtöbbi tagjától nem várhatunk segítséget. Esetleg, ha bemennék a polgármeesteri hivatalba ott segítenének vmit? Vagy van valami lehetőség?

Nagyon kellemetlen, vezetékes gázzal fűtűnk,főzünk, a bojlerünk is arról megy. Itt vagyunk két gyerekkel és kétségbe vagyok esve,mert ha lekapcsolnák,nem is tudom hová mehetnénk... :(


2011. jan. 26. 05:28
 1/6 anonim ***** válasza:
ékszereket, mobilokat, számítógépet, stb. eladni, öcsédet diákmunkára küldeni, gyereket oviba rakni, munkát keresni.
2011. jan. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menjetek be a polgármesteribe. Kérhettek átmeneti, vagy eseti segélyt (nem tudom, mi a pontos neve) Az anyukád is, és te is. Meg van valami védendő fogyasztó státusz is, arra is kérdezzetek rá a polgármesteriben.
2011. jan. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Melyik gázszolgáltatónál vagytok? Lehet van olyan náluk hogy védendő fogyasztó. Kérdezz rá. Az önkormányzatnál adhatnak rendkívüli vagy átmeneti segélyt. Lehet nem azonnal kapod meg de ez is vmi. Persze kérdés az hogy város vagy kistelepülésen élsz, mert a kistelepüléseket nem veti fel a pénz.
2011. jan. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A remény hal meg utoljára. A polgármesteri hivatalban kaphatsz segítséget, mi kistelepülésen lakunk, és itt adnak ilyenre. A lényeg, hogy annyit befizess, ami a kikapcsolást okozza. Ez rajta van a kikapcsolási értesítőn.

Mindenképp akadályozd meg a kikapcsolást, mert visszakapcsoltatni 50e Ft-os költséget jelen a tartozáson felül! (25e Ft a visszakapcsolási díj, kb. 20e Ft a műszaki-biztonsági felülvizsgálat és a nyomáspróba). Emellett csak akkor kapcsolnak vissza, ha az egész tartozást rendezted.

Legalább annyi számlát adj fel, hogy 90 napnál régebbi fizetési határidejű ne maradjon.

2011. jan. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még annyit: a védendő fogyasztói státuszt jó lenne elérni, mert ugyan a kikapcsolást nem akadályozza meg, de előrefizető mérő felszereléséhez köti.

Védendő fogyasztó vagy, ha lakhatási támogatásra vagy jogosult. Márpedig egy jövedelemre vagytok négyen, így biztos vagyok benne, hogy jogosultak vagytok. De azonnal irány az önkormányzat, mert sürget az idő.

2011. jan. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Niggagirl ***** válasza:
Igen lehet segítséget kérni. Kifizeti az önkormányzat helyettetek de nem az egész összeget pontosan nem tudom hány %-ot a maradékot neked kell részletben. De minimum 50 ezernek és 6 hónapnak kell lennie a tartozásnak azt hiszem. Neten megtudod nézni a kerületi önkormányzat honlapján a segélyeknél.
2011. jan. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!