Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg önző vagyok, hogy így...

Tényleg önző vagyok, hogy így nem akarok 2. gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

A probléma tipikus: a férjem nem foglalkozik a fiunkkal, de mondogatja hogy "kéne már a testvér". Én megmondtam hogy amíg nem változik, addig nem lesz több gyerek. Ígérget, hogy majd ha megszületik akkor változik, de ez nekem nem elég.


Most azt vágta a fejemhez, hogy önző vagyok, nők milliói így csinálják. Tényleg? Ti engednétek neki?


2012. aug. 21. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

NE!!

Pont most nyitottam topikot hasonló miatt,csak én már elkéstem,5 hónapos terhes vagyok az öcsivel...

NE HAGYD MAGAD,mert nem lesz igaz,amit megígér...

2012. aug. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
tényleg nők milliói csinálják így. ja, hogy boldogtalanok? hát...
2012. aug. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak azért mondja, mert mindenki így csinálja, és akkor nektek is így kell, hisz ez az élet rendje. Picit belegondolna, lehet, hogy boldog lenne ő egy gyerekkel is.
2012. aug. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért akkor változik, ha már megszületik a második? Miért nem most, és foglalkozik végre az elsővel?
2012. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy majd lehet gyerek ha foglalkozik az elsővel... addig ne.
2012. aug. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Végre egy okos nő! Ezzel nem azt akarom mondani, hogy akik ezt elhitték, azok buták, de végre valaki, aki a tetteknek hisz, nem a szavaknak. Mondjon amit akar, majd ha te úgy látod, valóban változott, akkor vállalj második picit. Bár az is igaz, hogy akinek ezt külön mondani kell, az csak olyan is.
2012. aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy önző. Ne vállald be a gyereked. Mondd a férjednek, hogy bizonyíték kell neked, nem ígéret, és nem hiszed el, amíg nem látod, hogy nem segít, mert sejted, hogy ezzel csak rá akar venni téged. A nők milliói témára meg én azt mondanám, hogy igen, de én én vagyok, és nem így akarom csinálni, legalábbis addig nem, ameddig nem látod, hogy levenné a válladról a terhet, mert bele fogsz fáradni. Meg hogy attól, hogy nők milliói csinálják, az nem feltétlen azt jelenti, hogy boldogok és kitörő örömmel csinálják, csak épp őket is hitegették vagy éppen őket is így győzködték meg, aztán nem lett belőle semmi. Mondd el neki, hogy ez neked mennyire fáj és mennyi erőt kivesz belőled. Ha nem érti meg, újra és újra.
2012. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nők milliói így csinálják, még nem kell mindenkinek. És főleg nem vagy emiatt önző.

Nekem ilyen szempontból szerencsém van, mert a férjem sokat foglalkozott a babánkkal, így mi bevállaltuk a második, "véletlen" babánkat. És tudod, hazudnék, ha azt mondanám, hogy minden oké, mert valahogy a második babával sokat változott a kapcsolatunk, nem feltétlenül jó irányba. Sokkal fáradtabb vagyok, a férjemet sokkal jobban nyomasztja a megélhetésünk, emiatt ingerlékenyebb, szóval oda kell figyelnünk egymásra, nem megy már magától, mint régen:)

És ez nálunk úgy van, hogy a második baba előtt tényleg minden rendben volt. Megterheli nagyon a kapcsolatot, na. Én nem vállaltam volna be, ha nem segít semmit a férjem, és nem foglalkozik a gyerekkel.

2012. aug. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedj az unszolásnak! Most eszembe jutott egy ismerősöm, nem mondom, h nálatok is ez lesz, de ott a pasi azért akarta a másik gyereket, h a nőt jobban lefoglalja, ő meg mehetett csajozni, sörözni, kimaradozgathatott éjszaka. Feleségnek nem volt energiája kérdezősködni, nyomozni, nyaggatni, hogy merre járt és mikor jött haza.
2012. aug. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez olyan,mintha a férjed az ellenséged lenne.Én képtelen lennék így élni.
2012. aug. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!