Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok még egy gyereket,...

Nem akarok még egy gyereket, a férjem viszont rá akar kényszeríteni, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Van egy gyermekünk, nekem utána nagyon nehéz volt regenerálódnom. Híztam 9 kilót, utána kínt szenvedve leadtam, előjöttek a striák, a hormondrendszerem teljesen felborult, a terhességet nagyon rosszul viseltem, végig beteg voltam szinte, hánytam. Nem tudtam semmit csinálni, még dolgozni se. Nagyon szeretem a gyermekünket, de már még egyszer nem szeretnék szülni. A férjem viszont azt mondja, hogy ennyit megtehetnék érte, neki 2 gyerek kell, babázni akar. Sokat dolgozik, a fiunk ovis, én pedig szintén dolgozom, egy új vállalkozásba kezdtem, ez tölti ki a szabadidőm egy részét is. Alig van itthon így is, a babával én küszködhetnék egyedül. Nem érti meg az álláspontomat, meg se hallgat, csak erősködik, hogy neki legyen még egy gyereke, mert így teljes a család. Nem tudom, mit tehetnék, nem akarom még egyszer átélni.
2012. jún. 10. 15:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván nem kötelezhet teherbe esésre és szülésre. Gyereket csak akkor szabad vállalni, ha mindkét fél akarja - ez oda-vissza működik, természetesen a nő se vállaljon egyedüli elhatározásából, a férfi pedig ne kényszerítse erre a párját.

Ha te már nem akarsz több gyereket, ezt meg kell értenie.

2012. jún. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Esetleg örökbefogadás?
2012. jún. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Mármint ha nincs ellenedre, csak megszülni nem akarod.
2012. jún. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Bocs, de erőszakkal nem tud teherbe ejteni. Főleg ha gyógyszert szedsz.
2012. jún. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Persze,vállaljatok még egy gyereket,csak akkor szülje meg és nevelje fel ő.Elvégre egyenjogúság van.Utálom az olyan embereket,akik ennyire lesz@rják a másikat.
2012. jún. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
23%
Egyrészt nem biztos, hogy a második terhességed is nehéz lenne, másrészt 9 kiló hízás azért nem a világ vége.... Nekem ez egy kicsit nagy hisztinek tűnik ilyen piti dolog miatt...
2012. jún. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
Mondd meg neki: oké, szülök, de te mész gyesre.
2012. jún. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

6. Válaszoló!


Teljesen mindegy, hogy a Kérdezőnek mik az indokai, a lényeg, hogy nem akar még egy gyereket, és kész!

Tök mindegy, hogy szerinted hiszti vagy nem, nem ez a kérdés lényege.


Aki nem akar gyereket, azt nem lehet (nem szabad) kényszeríteni, mert senkinek nem lesz jó!

2012. jún. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%

A férjednek elmondtad már azt amit ide leírtál, kérdező?

Egyébként neki is változni kellene, ha egyedül a te nyakadban van a gyerek, te bajlódsz vele, akkor azt se tudja, mit kér.

Talán ha az ő nyaka is fájna, egyenlőbb felekként tudnátok erről a problémáról beszélni.

2012. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell magyarázkodnod, egyszer elmondod szépen neki és kész. Ezzel a gyerekkel melyit törődött? Mikor hagyta abba? MErt ha x éves elmúlt a gyerek már mehet a levesbe vagy mi? Miért csak a pici gyerek lenne fontos akivel amúgy csak a szép dolgokjutnának neki neked a nehéz?

Szerintem lazíts egyet, mivel egy gyerek hosszútávú elköteleződés s a legangyobb gond az ő hibás feladatellátás elképzelése lenne....fél évig minden "anyuci feladatot" az ovisnál ő lásson el.

De amúgy nem díjjazom eezt a erőszakos viselkedést tőle, nyilván több "jogod" van eldönteni ez nem hatalmi téma.

De főleg nem PITO DOLOG mint egyik válaszoló írta. NEm a kilók mennyisége volt a fő érv az csak egy kiemelve egy nagy kupacból amiben szerintem az apuka főlényeskedése a legnagyobb.


Nem vagy egyedül, nekünk is egy gyerekem van, s szerintem több nem is lessz. Nem csak a kilók vagy a striák, hanem az 3évi napi 20 óra egyedüllét társam nélkül (szinte alvás nélkül), stressz, szülési trauma, gyermekágyi depresszio, vitaminhiány, vérszegénység, önbizalomhiány, sok sok vita párommal stb. Mert ez is hozzátartozik egy nőnek nemcsak a szépség meg picibabázás. Még egy gyerekre nem maradna elég energiám olyan szuperanya nem vagyok, párom se lenne olyan jó apa. Ez hangozhat hűű de gonoszan meg szerelem mentesen lehet érte megkövezni de én meg se mártír se vak nem vagyok, hogy ne lássam a mi valóságunkat. Nagy próba tétel amit én nem tudnék átugrani s ha te se az nem gonoszság-irigység hanem tény amit lehet nem elfogadni de tiszteletben kell tartani

2012. jún. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!