Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen egy boldognak mondott...

Milyen egy boldognak mondott család egy átlagos napja?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy telik egy magát boldognak mondó család egy napja. Főleg a házastársi viszony érdekel benne. Hogy ki mit csinál. Érezteti-e a házaspár egymással, hogy szereti a másikat, vagy nem annyira, ... vagy inkább csak különleges alkalmakkal. Vagy azért folyamatosan van köztük kapcsolat, akkor is, mikor a gyerekekkel, vagy a mindennapi dolgaikkal foglalkoznak.

Kicsit talán fura a kérdés és nehéz rá válaszolni normálisan, de komolyan érdekel.



2012. aug. 21. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden boldogság egyforma. Erre nincs recept. Vannak, akik úgy boldogok, hogy éreztetik egymással a szeretetet, mert erre van igényük. Vannak, akik meg nem, mert nekik meg arra. Tehát nincs konkrét dolog, amit ha teszel, boldog leszel. Olyan párt kell találni, akivel egyformák az igényeitek.
2012. aug. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Természetesen, kiegyensúlyozottan, nincs benne semmi rendkívüli. Nem attól vagyunk boldogok, hogy folyamatosan hangoztatjuk, hogy boldogok vagyunk, szeretjük egymást. Minden megy a maga útján, mindenki teszi a dolgát, és mindenki ráérez, mit akar vagy szeretne a másik. Néha természetesen mi is veszekszünk, de az a kapcsolat és együttélés lényegét nem befolyásolja. Örülünk egymásnak, még akkor is, ha nem mutatjuk. Ennyi.
2012. aug. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben egy két fős /férj-feleség/ házasságot családnak tartasz, elmondanám a mai napunkat. Ma jobbára dagonyázunk, tegnap szórakoztunk. Reggeli után egy kis beszélgetés volt aztán ebéd. Aztán harc egy autófényezővel, akihez ma mégsem vihettük a kocsit festetni, pedig meg volt beszélve. Kétszer átölteltük egymást, mert nagyon jól esett. Kicsit szótáraztunk; külföldre készülünk. Utitervet is készítettünk. Beugrott egy barát egy kis dumcsira. Már megvolt a vacsoránk néhány perccel ezelőtt. Mindegyikőnk a számítógépe elé ült. Férjem fent, én lent és megy a netezés keresgélés, okosodás. Este még egy órát tuningolom az egészségemet, beszélgetünk. Talán rákapcsolunk az ATV-re egy kicsit. 22 óra körül aludni térünk. Nem túl érdekes, de minden nap nem is lehet az.
2012. aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

van egy 2 eves kislanyunk es 11 hetes terhes vagyok. neha az anyagiakkal vannak gondok, de kezdunk helyreallni. mindentol fuggetlenul boldogogak vagyunk. mi ereztetjuk is egymassal, meg mindig csokolozunk, szeretkezessek kezdjuk a napot (mindket gyerekunk reggeli szeretkezes kovetkezmenye:D) en szepnek latom a ferjemet is, magamat is, kislanyunkat is, a ferjem is hercegnokent banik velunk. felkeles utan zuhanyzas es elmegy dolgait intezni (sajat vallalkozas) mi a kislanyunkkal megreggelizunk. ha dolgozni kell akkor nagynenje vigyaz a lanyunkra, ha nem en vagyok otthon, fozunk valamit,mosunk,jatszunk hasonlok. ha ugy van meglatogatjuk apat, ha nem tobbszor beszelunk telefonon (van amikor kulfoldon van dolga) ebedelni 12kor szoktunk a kislanyommal, apa 1 utan er haza, erre a gyerek mar alszik. ott vagyok vele amig eszik, megbeszelunk dolgokat, majd vagy en valtom fel es megyek doglozni es o van a lanyunkkal delutan, vagy o megy vissza. ha otthon vagyok delutan setalunk,jatszunk, baratnot latogatunk, vagy barmivel elfoglaljuk magunkat. este vacsi utan apa es lanya egyutt furdenek, addig en elmosogatok vagy elrakok ezt azt. ez egy atlagos nap. gyakran elmegyunk valahova kettesben a ferjemmel, harmasban altalaban szuleimhez szoktunk elutazni, 200kmre laknak tolunk.

en nem varom el a ferjemtol hogy a haztartasban is segitsen, de ha epp megkerem ra, kiteriti a ruhakat...nekem eleg az hogy a kislanyunkat barmikor rabizhatom, ugyanugy ellatja mintha en tennem. szerintem az hogy -bar vegyeshazassag, nem beszelunk egy nyelvet, kislanyunkkal is mindeketten mas nyelven beszelunk,- jol megvagyunk, annak koszonheto hogy lazan gondolkodunk, es ferjem igazan lelemenyes, megfontolt, pontos, en kicsit hobortos, nem igazan osszeszedett de turelmes vagyok. mindkettonk hatarai tagak, sok minden belefer, en pl kizarolag akkor kezdek veszekedesbe ha valamit a penz miatt nem tudok megoldani, de ez mostanaban egyre ritkabb. amugy nem tudom mi az ami zavarna benne. talan neha lustanak latom, de belefer:)) altalaban boldog csalad vagyunk.

2012. aug. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én leírom, de előre elnézést kérek az esetleges regény miatt. Azt írom le, amikor úgymond "szürke hétköznapok" vannak: 3 lányunknak suli, nekünk munka.

A férjemmel mi reggel 6-kor kelünk, csók, ölelés stb. Készülődünk, fél 7-kor keltjük a lányokat. Míg ők is elkészülnek, együtt csináljuk nekik a reggelit. Közben folyamatosan beszélgetünk, rádiót, híreket hallgatunk. 7:00-kor együtt reggelizünk, aztán az aznapi "napos" mosogat. (Napos: mivel öten vagyunk, minden nap az egyikünk mosogat. Mindig másképp osztjuk be, hol magasság, hol életkor stb. szempontok alapján. Az egyik héten növekvő, a másikon csökkenő sorrendben.) 7:30-kor a gyerekek elindulnak a suliba.(Közel van, így gyalog mennek és mivel már nagyok egyedül.) Én 10:00-kor, férjem 9:00-kor kezd a munkahelyén. Ilyenkor elmegyünk bevásárolni vagy otthon takarítunk, rendet rakunk. Párom fél 9-kor indul, én még az otthoni munkákat végzem. Pluszba posta, vásárlás, péntekenként a piacon is körülnézek. Fél 10-kor én is indulok.

Délután a lányok hétfő és szerda kivételével egyedül jönnek haza, kivéve az elsőst. Ő érte felváltva vagy együtt megyünk a férjemmel. Hétfőn biológia szakkör, szerdán tenisz miatt együtt jön haza a két nagyobb, de legkésőbb 3/4-re itthon vannak mindhárman.. Aztán uzsinak valamilyen gyümölcsöt és vajas/nutellás/mézes/lekváros kenyeret eszünk. A férjemmel 3-ig dolgozunk, aztán megyünk a suliba, majd haza. Délután amíg a nagyok tanulnak, a kicsi (Ő napközis) velünk játszik vagy segít nekünk, de általában egyedül foglalatoskodik valamivel. Néha gyakorol. Aztán amikor végeznek játszhatnak, gépezhetnek, TV-t nézhetnek etc. Mi addig olvasunk, beszélgetünk, öszzebújunk, filmezünk ilyesmik. Fél 7-kor vacsi, majd sorba megyünk zuhanyozni. Fürödni csak vasárnap szoktunk, mivel a tusolás gyorsabb. Mi legtöbbször együtt zuhanyzunk. Aztán még beszélgetünk, mindenki megissza a maga kakaóját/tejét. A legkisebb fél 9-kor, a középső 9-kor, a legnagyobb fél 10-kor megy lefeküdni. Számunkra ilyenkor kezdődik az élet. :D Mondjuk csak 11-fél 12-ig szoktunk fent lenni. Olvasás, TV-zés, beszélgetés, hetente 4-5-ször szex is van.

Nekünk ennyiből áll egy napunk, a hétvége csak pár dologban tér el. Az ünnepnapokon meg általában programot szervezünk. (5-ösben mindenképp, néha pluszban kettesben is elmegyünk.) 34/N Férjem is ennyi. Lányaink: 13, 12 és 7.

2012. aug. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Boldognak mondanak bennünket is :-)

Kétfős "család" ha lehet így mondani.Én hajnali 4-kor kelek,télen hamarabb,fél 5 előtt kicsivel(4:20-kor) indulok dolgozni.5-negyed 6ra ott vagyok.Fél 6tól dolgozok.

Párom reggel 6-kor kel,7-re jár.

Én munkarendem kb:elmegyek itthonról hajnalban és este 8-negyed 9-re érek haza.

Párom elmegy reggel,ő délután 5-re itthon van.

Én heti 5-6 nap dolgozok,Párom 5 napot átlagban.

De minket boldognak látnak,bár alig találkozunk.

Gyerekünk emiatt a munkabeosztás miatt nincs,mert sokszor a pihenőnapunk se egyezik.

2012. aug. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyik ismerősömék tűntek annak. Két kb. velem egykorú csaj meg a szülei. Mindent megbeszéltek, voltak közös programok, ha más nem filmet néztek. Mindig együtt vacsoráztak az asztalnál. Nem volt kiabálás, ha nézeteltérés volt azt normális emberi hangon megbeszélték egymással. És később mind a két lánynak normális munkahelye meg párkapcsolata lett. Nincsenek anyagi nehézségeik és nem tudják összeugrasztani őket. Nem ülnek a kocsmai haverok este 10-ig a házban...
2012. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, hogy elmesélte az élete egy kis részét.
2012. aug. 22. 05:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!