Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha én képtelen vagyok megbocsá...

Ha én képtelen vagyok megbocsátani a néhai apámnak aki tönkre tett az életem, akkor görény vagyok?

Figyelt kérdés

Nem kis ki oktatást kaptam a húgomtól h mér nem bocsátok meg az egykori apámnak , annak ellenére hogy tönkre tett az életem . Nos kb ezt úgy kell érteni h kis koromban rendszeresen vert és terrorizál, ordibált velem. Szerinte még arra is képtelen lettem volna h egy értségit le tegyek . Bizonyos mértékben náci volt, amit szerintem nem kell ragozni, nos én meg inkább antifasiszta vagyok. Mellesleg emelt szintű értségit tettem és fő iskolára járok , alap szinten beszélek angolul és van két szakmám is . Ezzel szemben neki kemény 8 osztálya volt egész életében , értelem szerűen nem beszélt idegen nyelvet, szakmája se volt . Viszont sötét volt mint az éjszaka , de nagyon okosnak tartotta magát. Mikor anyám közölte h meghalt legszívesebben fejest ugrottam volna egy medencényi pezsgőbe . Amúgy amiket elértem azt magamon kívül anyámnak köszönhetem nem neki ha ö nem áll mellemet nem itt tartanék .

A fentiek tükrében mi a véleményetek ?



#apám .
2012. aug. 21. 19:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
68%
A megbocsátással csak magadnak tennél jót. Ne apádért hanem magadért próbáld meg.
2012. aug. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
A másik: bocsáss meg neki, rohadtul nehéz lesz,de csak azután lehetsz igazán boldog,ha ezt a "terhet" lerakod magadról.Ha csak igy magadtól nem megy,keress fel egy pszichológust,aki majd segit.
2012. aug. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Pendulum92 ***** válasza:
100%

”A megbocsátás nem azt jelenti, hogy elnézed a másik ember viselkedését. Csupán azt, hogy nem vagy többé hajlandó magaddal cipelni a hozzá fűződő mérgező érzéseidet és gondolataidat.”

“Aki megbocsát, szabad lesz. Aki dédelgeti a múltat, az pedig rab marad, merthogy már most is fogoly. A gyűlölet ellen nem veheted fel a harcot még nagyobb gyűlölettel. A gyűlölet, csakúgy, mint a düh vagy a szorongás, megbetegíti az embert. Aki képes megbocsátani egy pozitív áramlást indít el az életében.”

2012. aug. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
14%
Ha csak alapszinten beszélsz angolul, és két nyelvvizsga kell főiskolához, akkor hogy lehetsz főiskolás?
2012. aug. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyesmit nem lehet megbocsátani abban az értelemben, hogy nem oldozhatod fel az apádat a bűnei alól. Tudatában kell lenned, hogy ő volt a hibás. Viszont a haragot és a bosszúvágyat (ami már amúgy sem aktuális) kell megszüntetned. Arra gondolhatsz, hogy ő csak ennyire volt képes a gyereknevelés kapcsán, mert buta és tudatlan volt. Ez annak a megértése és elfogadása, hogy tőle csak ennyi tellett, ezért hiába lettek volna nagyobb elvárásaid vele szemben. Ha ezt el tudod fogadni, akkor jobb lesz.
2012. aug. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
26%
Csak tudnám ez a sok kedves hozzászóló, amikor a gyermekeiket agyonverő szülőkről van szó...
2012. aug. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Annyit jelent a megbocsájtás,hogy elfelejted és kész,mintha soha nem is létezett volna.Nem jobb nélküle az élet?Az ilyen ember meg sem érdemli,hogy emlékezzenek rá.
2012. aug. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
54%
A diplomához kellenek a nyelvvizsgák, a felvételinél csak pluszpontot jelentenek. Én csak annak bocsátanék meg, aki legalábbis megbánta, amit tett.
2012. aug. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

A megbocsátást nem lehet a szívre erőszakolni.

Aki azt mondja, megbocsátok, de nem felejtek, az nem bocsát meg igazán. Hisz amit folyton észben tartunk, és emlékeztetjük rá magunkat, azzal alapjába véve elvesszük a tiszta lapot, és dajkáljuk a fájdalmat.

A valódi megbocsátás egyenlő a felejtéssel. Tehát éld szépen az életed, az apádat pedig raktározd el olyan fiókban, amilyet szerinted érdemel. Az érzésekre úgysem lehet érveléssel hatni.

2012. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
80%
Én nemes egyszerűséggel nevet változtattam, és eltűntem az életéből (mármint az én apám még él). Most új életem van, és nem törődöm a régivel.
2012. aug. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!