Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 15 évesen szó nélkül...

Ha 15 évesen szó nélkül lelépek, nagyszülőkhöz, akkor ha apámék rendőrt hívnak, lehet baja nagyszüleimnek?

Figyelt kérdés
Apámék elmentke, egyedül vagyok itthon, -hál' Istennek- de utálom őket. Már utálok élni, bármit csinálni. Nincs semmi pozitívum az életemben. Legjobb lenne ha meghalnék. Napi 05-1 órát tudok bőgni, a semmin. Kimegyek, leülök, és a nap sérelmein. Olyanokat kapok, hogy bárcsak meg se születtem volna, hogy lusta tetves semmirekellő vagyok, én vagyok mindig mindenért a rossz, apám se sokba néz, anyám se. Apámmal ellenkezni nem lehet, mert beteg. (agyilag, amíg gyógyszert szed normálisabb, ha nem meg asztalt borít, ordít, hasonlók) Nem akarok elbúcsúzni se tőlük, így is túl sokat látnám őket, ha oda költöznék. De ha szó nélkül elmennék, és rendőrt hívnának, akkor lehetne nagyszüleimnek baja?
2012. aug. 22. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen lehet a nagyszüleidnek baja belőle. Megdöbbentő de tudtommal így van. Kérd meg nagyszüleidet, hogy hivatalosan intézzétek el a felügyeletet.
2012. aug. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van kb 300.000Ft-om. Apámtól nem vehetek semmit, egy nyomtatót nem enged meg, de persze ő elkéregeti mindig a pénzt. És valahogy nem adja vissza. Ballagás után vagyok, a nyáron azon volt vita, hogy én nem adtam oda a pénzt. (tőlük egy fillért nem kaptam, úgy adtam nekik 35.000-et, hogy rámverték, hogy nem azért kaptam, mert az vagyok aki, hanem miattuk) Egyszer voltunk egy napot kirándulni, az én kedvembe, délbe indultunk, 5-kor haza. Mindig azzal jönnek nekem, hogy nincs pénzük. De egy napra felmenni Debrecenből Pestre van?! Meg lenne pénzük Pécsre is elmenni, de amit én akarok arra nincs. Ruháim alig vannak, nincs tele a szekrény. Itthon semmit nem csinálhatok, minden rossz. Én meg semmit nem csinálok. Gépezek olvasok, tv-zek. Szeretnék kitörni eből a nyomorból.
2012. aug. 22. 09:25
 3/10 A kérdező kommentje:
És ha írok egy papírt, hogy elmentem ide meg ide és ne keressenek, mert nem érdekelnek? Mármint hogy elmentem nagyszüleimhez, és ne keressenek, mert nem érdekelnek. És ezt eljuttatnám a rendőrségre?
2012. aug. 22. 09:28
 4/10 anonim ***** válasza:

15 éves vagy! 18 éves korodig ha szüleid ragaszkodnak a "nevelésedhez", akkor nem teheted meg, hogy elcuccolsz otthonról.

írtam, hogy válaszd a hivatalos utat, vagy a jelen helyzetből hozd ki a legjobbat. Felállni, kitörni kilehet otthonról is. Kapcsold ki a tv-t és a számítógépet és csinálj valami értelmes dolgot! Kezd ezzel.

2012. aug. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, akkor is, 18 éves kor alatt nem te döntessz egyedül arról, hogy hol laksz. Viszont ha bíróság elé kerül a dolog, az köteles figyelembe venni 12 éves kor felett a te szándékodat is.
2012. aug. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Oh, mintha az en elettortenetem egy darabjat irtad volna le:( Csak nekem akkoriban eselyem nem volt menekulni.

En is ilyen voltam, 15 evesen legszivesebben ongyilkos lettem volna (nalam meg hozzajott az is, hogy vertek...en csuszo maszo fereg voltam, meg alig vartak, hogy eltakarodjak otthonrol, meg semmi hasznuk nem volt belolem...kozben az a no, nem is volt az anyam)

Aterzem a helyzetedet, de sajna nem sokat tudsz tenni. Vegul en 24 evesen kerultem el otthonrol vegleg, de tulajdonkeppen mar joforman nem lakatam otthon foiskola alatt. Koleszos voltam, ha csak lehetett 1.ben ottmaradtam hetvegere is. 2.-ban ismerkedtem meg parommal, onnantol kezdve hetvegeken naluk logtam, volt, hogy csak par percre ugrottam haza.

Probald meg tulelni ezt a par evet, aztan elkoltozhetsz. Kitartas!

2012. aug. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem akarok bíróságra menni. A gyámüggyel már beszéltem, de olyan körülményes, hogy inkább várjak még 3 évet. De többször mondták már, hogy költöznék el, hasonlók. Van róla hangfelvétel is.

Minek csináljak valamit is? Próbáltam, de nem lehet. Úgyse jó nekik semmi. Akkor minek gyötörjem magam? Akartam szőlőt ültetni, akartam fákat, akartam egy helyet, ahol lehetne kialakítani egy kis grillezőt, esetleg kemencét, INGYEN. Egy fillérbe se kerülne, mert tudnék szerezni téglát, van itthon cement, sóder. Anyám nagybátyja meg is csinálná, mert érti. De nem lehet. A körbekerítés lenne ami valamibe kerülne. (egy csomó kutya van, és azok miatt, hogy ne sz.rjanak össze mindent, ne rágják/ássák ki a fákat, bokrokat, növényeket.

Ha semmit nem csinálhatok amit szeretnék, akkor nem fogok semmit. Azért is ugatnak, mert nem megyek velük kirándulni. elmennek 200km-t és ott vagyunk 2-3 órát, majd még ők idemennek, odamennek, amoda mennek, én meg addig üljek a kocsiba. Hát én azért biztos nem megyek.

2012. aug. 22. 10:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha elmégy otthonról a nagyiékhoz, akkor a rendőrség megkereshet, ha a szüleid kérik. Ha a rendőrnek kijelented, hogy nem akarsz hazamenni, bár megtehetné, de nem valószínű, hogy erőszakkal hazavisz, mert a rendőr így egy jelentést, hogy nem vagy elveszve. Ez a jelentés elkerül a gyámügyre, ahol egy előadó kivizsgálja. Kérdés, hogy mit mondasz az előadónak, ha megkeres. Mit akarsz az életeddel? Ugyanis az nem lesz válasz, hogy otthon nem hagynak békén, nem engednek gépezni, vagy nem csinálhatsz azt, amit akarsz. A gyámügy simán hazazavar. A nagyiéknak nem lesz bajuk. Másik kérdés, mit akarnál az életeddel a nagyiéknál? Otthon ülni, szórakozni, azt csinálni amit akarsz? Ezért ne menj el. Ám ha tanulni akarsz, meg dolgozni és értelmesen élni az életedet, akkor a gyámügy segít. nem bőgni kell, hanem ha ilyen felnőttnek érzed magad, akkor kézbe venni az életedet. 14 éves koromban mentem el otthonról, azóta a saját életem élem, és nem bőgök. Volt, hogy évekig zsíroskenyeret ettem, de felnőttként mindenem megvan. Tanultam, dolgoztam, gépezés és bulizás nem volt. Keserves ám saját lábon állni!
2012. aug. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Élni szeretném az életem. Nem úgy mint itthon. Anyám egy hazug. Mindig mindenkinek hazudik, utána meg engem faggatnak, hogy mi van. És ezzel mit csináljak? Nagyszüleimnél se kábel tv, se internet. De apám olyanokér ordibál, meg fenyegetőzik, amik máshol természetesek. Éjszaka remegnek az ujjaim, van, hogy úgy kelek éjszaka, hogy hót víz a parna, álmomba sírok. Nem fogok mindent leírni, nem akarom hogy rájöjjenek ki vagyok. Elég sokszor panaszkodtam már ki magam névvel is. Elegem van, hogy azt kell hallgatnom, hogy apám mindenér ordít, meg veszekszik, meg semmi nincs biztonságba, mert ha olyanja van az akváriumot széttöri, aztalomat lesöpri. Anyám olyanokat hazudik, hogy még egy vadidegen se hiszi el, utána meg engem faggatnak, meg hogy mindig ugrassza öcsémet nekem, hogy ne szóljon hozzám, meg hagyjon békén, meg ilyen-olyan kis mocskos ez meg az vagyok. Utána ha öcsémmel meg összeveszünk, én vagyok leb.szva, hogy miért kötekszem.
2012. aug. 22. 10:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Van egy bírósági szlogen, hogy mindig a felperesnek van igaza. Egészen addig, amíg meg nem hallgatják az alperest is.

Szóval amiket itt leírtál, az elég extrém dolog, szeretném meghallgatni, hogy a szüleid mit mondanak rólad. Ha ők is elmondják az ő verziójukat, akkor mindnyájatokét elosztom nyolccal, és talán egy kicsit közelebb leszek a valósághoz.

2012. aug. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!