Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm szerint hazudok a...

A barátnőm szerint hazudok a páromnak és nem vagyok tisztességes. Igaza van?

Figyelt kérdés

10 éve élek együtt a párommal, nem vagyok szerelmes, talán soha nem is voltam. (Az első barátommal olyan csalódás ért, ami soha nem tudtam feldolgozni, így azt hiszem nem is vagyok képes a szerelemre)

Ennek ellenére szeretem, tisztelem és tudom, hogy vele szeretnék megöregedni.

Egyszer beszéltem neki erről, és láttam, hogy fáj neki, ezért azóta nem feszegetem a dolgot.


Sokszor mondja, hogy szeret, és én is, mert így is van, de nem vagyok szerelmes.


Tegnap beszélgettem erről a barátnőmmel, aki az mondta, hogy hazudok a páromnak és szakítanom kéne, mert tisztességtelen vagyok. Szerinte hülyeség amit csinálok. És szerinte ezért nincs még gyerekünk.


Tudom, hogy az én életem, neki is ezt mondtam, de mindig nagyon fontosnak tartottam a tanácsait (ez egy 15 éves barátság).


Igaza lehet, fontolóra kellene vennem azt amit mond?


Nem a szakítással kapcsolatban, hanem, hogy ezt tisztáznom kéne a párommal.



2012. aug. 22. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Igen, elég önző vagy. Mert lehet, hogy ő találhatna egy olyan lányt, aki viszont szeretheti. Míg te csak azt nézed, hogy neked mi a jó.
2012. aug. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem bántod, nem csalod meg, tiszteled és szereted, vele akarsz lenni akkor nem vagy tisztességtelen.


Most őszintén melyik ember tudja pontosan meghatározni, hogy mi is a szerelem? Baromi hangzatos, de senki nem tudja leírni, meghatározni mi is az, mit kéne érezni, mindenki máshogy éli meg, szubjektív fogalom, egy érzés ami senkinél sem egyforma és idővel változik, átalakul. Örökké senki sem szerelmes, előbb utóbb ugyanerre a pontra jut mindenki.


Ha boldogok vagytok és a párod is boldog melletted, akkor én a helyedben nem agyalnék ilyenen. Bizonyos szinten az egymás iránti tisztelet, ragaszkodás, szeretet is szerelem. Társszerelemnek hívják, míg a szenvedélyes szerelem az amit sokan felismernek és elvártnak tartanak, de nem az, örökké pláne nem fenntartható, ellenben a társszerelemmel ami a hosszú távú kapcsolatok alapja.


Én így nem tartalak önzőnek, mert mennyivel lenne jobb ha kirakod úgy, hogy egyébként semmi problémátok nincs egymással, boldogok vagytok, de menjen amerre lát. Lehet soha nem talál olyat akibe tényleg szerelmes lesz, és a végén rájössz, hogy tulajdonképpen nálad ilyen a szerelem, ez volt az, de akkor már mindegy lesz.

2012. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Olvasd el még egyszer a második válaszát, hogy ne kelljen újra leírnom amit már egyszer leírtak:). Ugyanis szóról szóra az a véleményem nekem is.
2012. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem pedig tisztességtelen vagy, mivel ha nem lennél mellette, valószínűleg találna maga mellé egy olyan nőt, aki szerelmes lenne belé. Így viszont te elveszed tőle ezt a lehetőséget. Nem gondolom, hogy megérdemelnéd az ő szerelmét.
2012. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
10 éve vannak együtt!!! m,ilyen szerelemről beszélünk? én imádom a férjem,de közel sem úgy mint az elején,ez van,és ez nem baj,mert fel kell építeni azt h a szerelem után is menjenek a dolgok. 10 év után erről beszélni,amikor írod h szereted,tiszteled és vele akarsz megöregedni? minek? örüljetek h ilyen szépen éltek,baráti körömben nem is tudok olyan párt mondani akik eljutottak 10 évig,pedig szerelemmel kezdődött..
2012. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

A szerelem mulandó és az lesz belőle, amit most érzel, tehát nem vagy tisztességtelen.

Kettes jól megmondta, kár azt tovább ragozni és ellen véleményt alkotni.

2012. aug. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Irigyellek. Soha nem történt veled még semmi komolyabb dolog, ráérsz ezen agyalni. Bár jobban belegondolva, mivel elég szegényes vagy (pláne nő létedre) érzelemből, nem is irigyellek.
2012. aug. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Önző vagy. Találhatna egy olyan nőt,aki viszont szereti.Ő meg arra vár,hogy beleszeretsz.Miért nem hagyod?És nem kellene egy régi pasira fogni.lehet hogy durva volt,vagy zűrös,de ezzel nem kellene takarózni.10 vagy több éve ment el rád.
2012. aug. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. De azt tegyük hozzá, hogy a kérdező azt írta, hogy talán soha nem is szerette. Nos, akkor itt nem beszélhetünk arról, hogy az idő múlásával a szerelem szeretetté alakult, hisz az első sose volt meg!
2012. aug. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem azt írta, hogy soha nem szerette, hanem nem volt talán soha szerelmes belé. Most is szereti, olvasd el még egyszer.


Bár szerelem és szeretet között nagy a különbség, mégsem tudja senki megmondani hol a határ


Szövegértést gyakorolni kéne.

2012. aug. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!