Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a páromnak?

Igaza van a páromnak?

Figyelt kérdés

Volt kettőnk között egy kis nézeteltérés. Vita. Albérletben lakunk már vagy 2 éve. Szó volt a lakásvásárlásról, hogy vegyünk fel hitelt, és vegyünk úgy saját lakást, mert semmi értelme fizetni az albérletet ami úgyse lesz a miénk, soha. Szerinte a hitel a fölösleges, mert ő nem fog egy banknak tartozni. Ezzel a felfogásával jól elvan, csak egy baj van, hogy szinte semmink nincs, mert ő semmilyen hitelt nem hajlandó felvenni. Nincs autónk, se semmilyen komolyabb tárgy, csak az alapok.

Azt mondja, hogy akkor egész életében albérletben fog lakni, de tuti, hogy nem fog el adósodni, mert gondolni kell a nehezebb időszakokra is, pl. munkanélküliség.

Az alapot úgy értsétek, hogy az egész lakásban van egy szekrény, hűtő, mosógép, sütő, mikró, tv, asztal, székek és egy kanapé.

Szerintetek igaza van?


2012. aug. 19. 00:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%

Tény, hogy nagyon meg kell gondolni a hitelt, de ahogy ő gondolkodik, úgy meg soha nem fogtok 1-ről a 2-re jutni.

hitelekhez nem értek, de úgy tudom van valami egész tűrhető, lakáskassza vagy nem is tudom mi, nézzetek utána.

2012. aug. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
37%
Úgy tűnik, ő jól elvan a langyos vízben, mint a befőtt a szekrényben. Teneked vannak irreális vágyaid (bizonyos tárgyak: mifene tárgyak???), hát tegyél TE érte. Vedd fel TE a hitelt a TE nevedre! Mi a probléma? Miért akarsz te mással hitelt felvetetni?
2012. aug. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz döntés, mond a kettőtöknek igaza van. Mi van ha felveszitek a hitelt, de elvesztitek a munkátokat? Nem lesz miből fizetni, és akkor még albérletre sem marad, jártak már így néhányan.

Másrészről valóban értelmesebb egy saját lakás részleteit fizetni mint az albérletét.

De ezt ti tudjátok , mennyi tartalékotok van, és mennyire biztos az állásotok.

2012. aug. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
41%
2. nak! Nem valószínű , hogy a kérdező vissza tudná fizetni a hitelt egyedül. Másrészt ha kapcsolatban élnél, tudnád, hogy ez nem így megy...
2012. aug. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy nagyon komoly kérdés, de sokmindenben egyet értek a pároddal. Egy lakáshitelt fizetni tényleg nagyon nagy felelősség, és ha nincs önerőtök, akkor kb 20 évre veszitek fel a hitelt, aminek általában nagyobb a törlesztőrészlete, mint egy albérlet bérleti díja. Tehát gyakorlatilag a lakás is csak 20 év múlva lesz a tiétek, amikorra kb a még meg nem született gyerekeitek is felnőnek, és akkorra már valószínűleg nem is pont az a lakás lesz a megfelelő a megváltozott életetekhez, amit most kiválasztotok, Tehát előfordulhat, hogy egész életetekben kicsit rosszabbul éltek, mintha bérleményben élnétek. Egyébként régebben is nőttek fel emberek bérlakásban, vagy nézz körül kicsit nyugateurópában, németországban, angliában pl sokan élnek bérelt házban, lakásban egész életükben.

A kocsi is olyan dolog, hogy szerintem leginkább csak akkor van szükség rá, ha már gyereketek van. Nekünk pl van autónk, de alig használjuk, viszont egy csomó költsége van, most próbálunk megszabadulni tőle... Értékében pedig hamar elértéktelenedik, a miénket pl használtan vettük és pár év gyakorlatilag garászban tárolás és némi használat után már semmit sem ér. Szóval autóra szerintem semmiképpen nem szabad hitelt felvenni!!!


A barátod lehet, hogy kicsit szélsőséges, de nem teljesen hülyeség, ahogy gondolkodik. Persze ha ki tudtok fogni egy lakást nagyon jó áron, vagy valami jó kondícióval hitelt, vagy esetleg van valami önerőtök, akkor más a helyzet. Ha nagyon saját lakást akarsz, akkor szerintem előbb kezdj el gyűjtögetni, esetleg egy lakástakarékszámlán, aztán majd kásőbb, 1-2 év múlva megint elő lehet venni ezt a kérdést...

2012. aug. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy ő annyira jól érzi magát ebben a langyos vízben, hogy az valami hihetetlen. Semmi sem zavarja, elvan az alapokon, nyaralni se akar vagy nincs rá igénye vagy nem is tudom.

Semmit nem akar venni, se autót, se laptopot vagy bármi mást.

2012. aug. 19. 00:28
 7/26 anonim ***** válasza:
Mind a kettőtöknek igaza van valamilyen szinten, ő így gondolkodik, te meg úgy. Én is amúgy picit a párodéhoz hasonlóan gondolkodok, Hollandiában, vagy tőlünk nyugatabbra több ember él albérletben, mint saját lakásban, hogy miért, azt már itt leírták. Biztos vagyok benne, hogy én is még gyűjtögetek néhány évig és ha utána találok valami jó lakáshitelt, akkor fogok rajta egyáltalán csak gondolkodni, hogy vállaljam-e be! Sajnos ez egy ilyen világ, vagy inkább csak Ország, hogy ilyenen keljen filózni egyáltalán!:S
2012. aug. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
szerintem ha meg sem probaljatok akkor biztosan nem lesztek elobbre. masfelol viszont ki tudja azt garantalni a mai vilagban ha felvesztek mondjuk 20-25 evre hitelt, hogy az elkovetkezendo negyed szazadban mindig lesz folyamatosan beveteletek amibol torleszteni tudtok? az is benne van a pakliban, hogy mondjuk 15 ev mulva valamelyikotoket baleset eri es egy fel evet fekszik a korhazban. szoval szerintem csak utolag dolne el, hogy jo dontes egy hitel felvetele, mivel a jovobe senki nem lat.
2012. aug. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

00:27-es vagyok


Mondjuk az más, ha tényleg még laptopotok, vagy ilyesmitek sincsen, de mondjuk hitelre semmi ilyet nem szabad venni, ha meg van rá pénzetek, akkor vedd meg te azokat a dolgokat, amikre szükséged van.

Mi is albérletben élünk ugyan, de mindenünk megvan, hangrendszer, mindkettőnknek saját laptop, tv, dvd (és 2 gitár, plusz a hozzá tartozó felszerelés).

De az igényeink nem egyformák, nem hibáztathatod őt azért, mert ő ennyivel is beéri. Attól, hogy egy pár vagytok, még nem vagytok egyformák, ha neked más dolgokra is szükséged van, akkor megveheted te is.

2012. aug. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Talán próbáljatok külföldön szerencsét, kb 5 év alatt meg is lenne a házra a pénz, persze csak ha spóroltok és csak alap dolgokra költötök, de úgy látom ezzel nem lenne gond.
2012. aug. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!