Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy rokon megszólja az...

Ha egy rokon megszólja az öltözködésed mit reagálnátok?

Figyelt kérdés
Van egy 68 éves néni, én 23 vagyok. Fiatalos még, semmi baja sincs. De ki nem állhat engem: bármit mondok az a válasza hogy "na jó, dehát..." és megcáfol, soha sem ad igazat, kötekedik, hülyének néz stb. Nem tudok vele úgy beszélgetni hogy ne bántson meg, vagy húzzon fel. Ma volt rajtam egy szoknya, egyberuha. Mikor meglátott azt mondja "Mi ez a ruha rajtad? Miért vagy így felöltözve?" de olyan bántó hangsúllyal...Már elegem van belőle hogy mindig bszogat.
2012. aug. 22. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kerüld el. Ha rokon, akkor is.
2012. aug. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tuti féltékeny rád. Talán a saját fiatalságának elmúlását látja benned. Ha tudod, kerüld el, vagy ha beszól, nézd levegőnek.
2012. aug. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Meg mindig azzal jön hogy "Én a te korodban már..." de azt nem veszi észre hogy nem tud pl főzni mert a férje főz egyedül képtelen rá, én meg tudok. Vagy nem szeret takarítani és hetente takarítónő jár hozzá, ő meg inkább elmegy otthonról kirándulni a barátnőivel amíg a csaj kipucolja a házát stb. Tény hogy 17 évesen szült anno, de amúgy utálja a gyerekeket, az állatokat stb.
2012. aug. 22. 22:18
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtatok!
2012. aug. 22. 22:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen leszarnám, hogy mit mond.
2012. aug. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindig vannak olyanok, akik mindig, mindent jobban tudnak másoknál -rendszerint olyanok, akik a leglényegesebb dolgokban kudarcot vallottak-, vélemény nyilvánítási kényszerük van mert talán otthon már a kutya se figyel rájuk na meg szépen le is ragadnak a saját korukban.

Anyám se képes felnőni a mai világhoz, nem érti meg.

Én elég nagyszájú vagyok simán megmondanám neki, hogy jó lenne egyszer már abbahagyni a folytonos kritizálást és próbálna inkább kevésbé sértően viselkedni mert ő sem tökéletes.

Egyébként meg ilyen ruha van rajtam de én legalább elvezetek egy háztartást fiatal nő létemre. Ha már arról van szó ki, miben szar vagy jó.

És vastagon tennék rá mit szól hozzá. Olyan ember sértődése nem érdekel, aki csak froclizni tud de semmit nem tud felmutatni.

2012. aug. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Megtanulnék helyesen fogalmazni, hogy legalább a neten úgy tudjak panaszkodni, ha már nem tudom magam megvédeni, hogy mások megértsenek.


Húzd ki szépen magadat, állj a kicsi sarkaidra, és a kedves néninek magyarázod meg EGYSZER, hogy törődjön a maga dolgával, és az irigységét másokon vezesse le, ne rajtad.


Ezek után pedig tessék őt IGNORÁLNI! Amikor meglátod, nézd üvegnek, fordulj el szó nélkül, és ennyi.

Ha rokon, akkor is meg lehet vele ezt tenni, mert egy 23 éves felnőtt ember életébe SENKI sem szólhat bele! tanácsot adhat de beszólni, ba..gatni, agresszívkodni, homokzsáknak használni csak azt lehet, aki HAGYJA magát.


(A nagybetűvel kiemelt szavak nem véletlenül vannak kiemelve. Az a lényeg. :))

2012. aug. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit csinálni, a néni ebben a korban már nyilván nem fog megváltozni. Én úgy látom, hogyha megfeszülsz akkor sem tudsz neki tökéletesen megfelelni, ő ilyen kötöszködős.


A legtöbb, amit tehetsz, hogy a kötelező látogatásokon kívül nem találkoztok.

Nekem is van egy ilyen rokonom, iszonyat fárasztó. Akármi vagyok én "az nem jó, az semmi, bezzeg az unokám...." 10 perc is sok belőle, de kultúráltan bólogatok és elviselem.

2012. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én kerülném a vén szipirtyót.Nekem a néném volt ilyen kis gúnyos.Csak köszönni megyek oda hozzá.
2012. aug. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak ints neki legközelebb, és ha kifogásolja, miért nem mentél oda hozzá, mondd, hogy nem értél rá, mert főztél és takarítottál. xD
2012. aug. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!