Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért alakul ki a férfiaknál...

Miért alakul ki a férfiaknál gyerekkorukban az a sztereotípia, hogy a nők a rendes pasikat szeretik?

Figyelt kérdés

Ezt sulykolják a gyerekekbe? Csak itt a gyik-en tengernyi olyan kérdés van, hogy "a párom/férjem bántalmaz/sérteget/beszólogat/megcsalt stb. hogyan javíthatnám meg, vagy hogy mellette maradjak-e?"


legutóbbi kérdésnél is amit olvastam "én mindent megtettem kettőnk boldogságáért, de ő ebben nem volt partner" írta a nő, és együtt volt a pasival 1,5 évig.


És a valós életből is tudom, hogy a rosszfiúknak mindig van párjuk (Csak akkor nincs mikor ők sem akarják). Ellenben számos jófiút ismerek, akiknek komoly gondot okoz a párkeresés.


Itt nem az a kérdés, hogy a lányoknak miért a rosszfiúk jönnek be, mert az tény. Hanem az a kérdés, hogy a férfiak egy része miért hiszi azt gyerekként, és kora-felnőttként, hogy a nők nem ilyenek?


Én például nagyon kiábrándultam belőlük, a kivételek természetesen már rég foglaltak...


2012. aug. 23. 06:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
nem csak egy sztereotípia van a nőkről, ahogy a pasikról sem
2012. aug. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%

a rosszfiúknak mindig más csajuk van :)

A jófiú, mint olyan, nem létezik. Mindenkinek van hibája. Nekem is volt rendes pasiismerősöm, munkahelyen remek kolléga, udvarias, nem értettem, miért agglegény. Na, mikor ismerős csajjal járt, kiderült. Anyuka erősen befolyásolja, nem alhattak együtt 35 évesen!! a szerelmesek anyuka házában, és ez csak a hab a tortán.

Mit jelent nálad, hogy "rendes" Vannak józan bolondok, akik nem is bagóznak, hazaadják a pénzt, de ettől még nincs tökéletes természetük, mert vagy ez vagy az nem jön be az illető hölgynek, akit kiszemeltek. Pl. rendmániás, okoskodó, skót stb.

2012. aug. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert a rosszfiúk mellett szenvedő nőkről mindig is hall az ember. Én magam tudom, hogy 16-24 éves korom között számos nőismerősöm lelki összeroppanását kísértem végig, akik egytől-egyik ilyen rosszfiúkba voltak szerelmesek, akik azután semmibe vették őket, átvágták őket, megcsalták, verték őket etcetc. A nőkben egészen érdekes képek élnek a rosszfiúkról. Úgy gondolják, hogy ezek a férfiak, akik bűnözők, akik verekedősek, csibészek, hirtelen kezesbáránnyá válnak otthon:)) Egy normális, gondolkodó nő teljesen tudatában van annak, hogy mit "kaphat" egy ilyen férfi mellett. Az ilyenek miatt lesznek idegroncsok a nők, apátlanok a gyerekek...no comment. Üdv. Józsi
2012. aug. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem csak ez a két véglet létezik. Sokszor aki magát "jófiúnak" aposztrofálja, valójában csak mamlasz.


A határozottság vonzó egy férfiban, de ennek nem feltétlenül kell agresszióban megnyilvánulnia - széles a skála a mamlasz és az agresszív barom között.

2012. aug. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
97%
4. kommentelő jól látja, az esetek 99%ban ez van, h xy, mert ő nem cigizik meg egyáltalán nem iszik akkora főnyereménynek tartja magát meg azt várja, h minden nő hasra essen tőle, közben meg olyan töketlen, h az nem igaz.
2012. aug. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban az ilyen egyre erősödő sztereotípiák miatt alakulhatnak ki az egyre torzabb párválasztási szokások. Illetve a felszínesség ami jó környezet a "rosszfiúknak", és általában nem a legjobb a "jófiúknak". Azért rakom zárójelbe mert nincsenek ilyen kategóriák, emberek vannak akiknek vagy van sikere a másik nemnél vagy nincs. És a siker kulcsa az élethez való hozzáállásban rejlik, nem a vetélytársakon vagy külső körülményeken.
2012. aug. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

És számotokra mi vagy ki a töketlen?


Audrey példája elég szomorú. Az olyan pasi tényleg balf*sz. Nem lehet rá mondani mást.


Igen, mindenkinek meg van a hibája. Nekem az hogy szeretem a nadrágot hordani egy párkapcsolatban és ezt sok nő nehezményezi.

2012. aug. 23. 08:09
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy a rossz fiú az elején nem mindig tűnik rossznak,az ilyenek mesterien tudják tenni a szépet akár évekig aztán jön a házasság és bumm hirtelen agresszív és uralkodó lesz, a feleség meg azt hiszi ez csak ideiglenes állapot és még reménykedik, hogy visszaváltozhat azzá a férfivá akit az elején megismert.Meg aztán nehéz magunknak beismerni, hogy így áttudtak verni és egy ilyen férfira elpocsékoltunk több évet:(
2012. aug. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Ez csak egy rétege a nőknek, bár igen széles rétege, akik úgy gondolják, meg tudják javítani, lágyítani, szelídíteni a "rosszfiút", már ha vannak ilyen kategóriák.

Hogy miért gondolják a fiatal fiúk, hogy ha "rendesek", az pozitívumként jelenik meg a társkeresésnél? Mert természetesnek vélik, hogy "jótett helyébe jót várj". Logikusan magukból indulnak ki, miszerint hülye lenne az ember olyanhoz húzni, aki rosszul bánik vele. Illetve ott vannak a pozitív példák is. Te fiatal fiúként hogy álltál a kérdéshez? Miért gondoltad akkor, hogy kifizetődő "rendesnek" lenni?

És mi az hogy "rendes" és "jófiú", illetve "rosszfiú"?

Hogy szerinted mi a rosszfiú, azt már leírtad a példáiddal, az tiszta sor. Bántja, sértegeti, megcsalja a kedvesét, nagy ívben beletojik a kettejük kapcsolatába stb. De milyen egy jófiú? Aki mindezeket nem teszi? Csak azért, mert egy jó kapcsolathoz alap, hogy ezeket ne tegye, de egy ember jelleme számtalan tényezőből áll össze, és egy jófiúban is lehet olyan difi, amit nehezen tolerálnak a lányok/nők. Csak azok nem olyan direkt módon sértik a párkapcsolatot, mint a rosszfiúk jellemzői. Fentebb írtak erre példákat.

Te például azt írtad, hogy szereted a nadrágot hordani. Ez alatt mit értesz? Mert ez tulajdonképpen egy eléggé rosszfiúkra jellemző hozzáállás. Már ha a nadrághordás alatt azt érted, hogy szereted, ha a dolgok a te szád íze szerint alakulnak és szeretsz a másik helyett gondolkodni. Egészséges önbizalommal rendelkező nőnek és férfinak ez nagyon egyoldalú, naná, hogy nem vonzza őket a dolog.

A rosszfiúk párjai nem rendelkeznek egészséges önbizalommal.

2012. aug. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Érdekes kérdéseket vetettél fel.


"Te fiatal fiúként hogy álltál a kérdéshez? Miért gondoltad akkor, hogy kifizetődő "rendesnek" lenni? "

Már az oviban elkezdődött: ha jó voltam nem kaptam büntetést. Iskolában meg ha jó volt 5ös volt a magatartásom.

Otthon: Anyu rendes és kedves volt velem, ha jó voltam. Ha rossz akkor veszekedett.

Felsőtagozatban ill. középiskolában kezdődött, hogy már nem különösebben számított, hogy jó vagyok-e vagy sem.


"Te például azt írtad, hogy szereted a nadrágot hordani. Ez alatt mit értesz?"

Szeretek gondolkodni, nem szeretem ha irányítani akarnak. Ugyanakkor képes vagyok kompromisszumot kötni.


Hogy ki a jófiú? Annak az ellentettje, amit fentebb leírtam a magyarázatban. Dicséri a párját, ő is megtesz mindent hogy boldog kapcsolatuk legyen, nem alázza nem csalja meg. Ugyanakkor férfiként viselkedik és nem papucsként.

Sportol, nem iszik, nem cigizik. Nem ismert alak az éjszakai életben. Nem a bulizásnak és a haveroknak él.

2012. aug. 23. 09:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!